Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közterületen minden kutyát...

Közterületen minden kutyát pórázon kéne sétáltatni igaz?

Figyelt kérdés

én úgy tudom hogy a németjuhász,,roti,dobi, és amstaff kutyákat meg szájkosárral és pórázzal lehet közterületen sétáltatni..


van itt ahol lakok egy ember nagyon bunkó és lenéző minden kutyással egy amstaffja van szép kutya én nem is félek tőle csak a kutyámat féltem ő bichon,mindig elengedi és szájkosár nélkül sétáltatja már ha lát bármilyen kutyást akkor megfogja a kutya nyakörvét de kutyát ha nem fogná meg tuti az útjába álló más kutyákat megtámadná mindig úgy sétál mint aki bármelyik percben megtámadna bárkit a gazdája rúgja veri állandóan ezt nézni se jó és akinek kisebb kutyája van mint az övé azt lenézni most is elmegyünk mellettük fogta a nyakörvét a kutya morgott meg minden és a gazdája : várjál megvárjuk még a nyomorékok elmennek mert szét szednéd őket és mindenkinek ilyen megjegyzéseket tesz én l9 éves lány vagyok de nem merek visszaszólni míg a kutyámra eresztené az övét ,sokan féltik a kutyájuk az övétől..

egyik kutyás ismim aki nagydarab férfi (neki egy mentet keveréke van de az is kisebb mint az amstaff )már beszólt neki de semmi hatása nem volt,meg egyszer többen kutyások összegyűltünk és beszélgetünk és direkt arra hozta a kutyáját és mondta hogy gyere hagyjuk a korcsokat meg ilyenek..

szerintem akinek kistestű kutyája van nem kéne ennyire lenézni..


ti erről mit gondoltok?


2011. nov. 27. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Minden kutyára kell póráz és szájkosár, közterületen.(Elvileg) Bár én nem teszek a kutyáimra, főleg nyáron nem szájkosarat. Úgy se merné rád ereszteni a kutyát, mert az bűncselekmény, gondolom annyira nem nagymenő, hogy bevállaljon egy rendőrségi ügyet. Csak egy gyatra szájharcos. De én azt javaslom, a biztonság kedvéért hordjál magadnál gázsprayt, sosem tudni. Nekem kuvaszaim vannak, de még én is hordok magamnál.
2011. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 compactegon ***** válasza:

azt, hogy egy paraszt, akinek menőzésből kellett staff. szerencsétlen kutya. sajna ebből harapás lesz előbb-utóbb, és nem csodálkoznék rajta, ha a gazdi lenne az első. pedig ők köztudottan emberszeretőek, de az ütlegelést minden kutya megunja egyszer.

amúgy: kerületenként eltérő, kell-e pl. amstaff-ra szájkosár. itt a VIII-ban kell pl, a VII-ben már nem...de póráz nyilván kötelező közterületen.

2011. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

én is ezen gondolkodtam ha veri a kutyát az egyszer ellene fog fordulni..


amikor csak tehetem kikerülöm őket inkább elmegyek másik irányba..engem az nem érdekelne ha nem lenne rajta szájkosár csak legalább meg lenne kötve..


ismerek egy nagyon játékos amstaffot minden kutyával játékos és barátságos oda bátran oda engedem a kutyámat de még az ő gazdija is pórázon tartja.. de a kutyán látszik hogy kiszámítható , a bunkó embernek a kutyáján ezeket nem látom megrögzötten nézz minden kutyát..

2011. nov. 27. 11:18
 4/12 compactegon ***** válasza:
igen, sajnos erősíti a kutyában a helytelen viselkedést. nem valószínű egyébként hogy meg fogja harapni, inkább rámegy egy másik kutyára, és azon fogja levezetni az energiáját. a csávó sem tud minden pillanatban képben lenni, előbb-utóbb vagy kicsúszik a kezéből, vagy odakap és kész a baj. a póráz azért a biztos. tényleg jó ötletnek tartom, hogy "veszélyes" fajtákat alapfokú vizsgával lehessen tartani. nekünk is staffink van, de sosem nevelném rosszra. így is vannak/voltak azért vele gondok :)
2011. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az igaz ha bevezetnék hogy vmilyen vizsgát kéne tenniük az ilyen kutyásoknak, én nem ítélem el az amstaffokat sőt nekem tetszik is a fajta meg az a kutya is nagyon szép a színe az ilyen : [link]


csak az a kutya szuka és nincs felállítva a füle meg egy kicsit vékonyabb is..


és egy ilyen bunkó emberhez kellett kerülnie

2011. nov. 27. 11:41
 6/12 anonim ***** válasza:

azt, hogy egy beteg, sérült lelkű ember...


ez nem normális.


szerintem segítségre lenne szüksége...



kíváncsi vagyok, akkor is ekkora pofája lenne-e, ha a 4 fős falkámmal sétálgatnék arra ebből 2 káj, 1-et pedig mindenki úgy hív, hogy a sátán kutyája.:D


én elbeszélgetnék vele csapatostul/szülőstül...


azért van egy határ, amin túl nem viselném el a beszólásait.

csak azért, mert tényleg meg van rá az esély, hogy baleset lesz ennek a vége...

és akkor legyen tudatában, hogy milyen következményekre számíthat...


tulajdonképpen fel is jelenthetnétek... fotózzátok le, vagy valami, hogy legyen bizonyítékotok is...

2011. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

azt kéne vhogy ráijeszteni , ha nekem is lenne 2 KÁJ-om én se félteném a kutyámat :D


nah akkor erre sétálsz és akkor majd megijed ez a beteg ember és rájön amit csinál az nem helyes :)


olyan erőszakos amúgy a fia a tesómmal járt egy osztályba és mondta tesóm hogy nagyon erőszakos erre kellett ennek az erőszakos családnak egy ilyen kutya..

2011. nov. 27. 11:53
 8/12 A kérdező kommentje:

azt fotózzam le hogy elengedve sétáltatja a kutyát??

aztán azt hová küldjem be?? fognak tenni ellene egyáltalán??

2011. nov. 27. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Én elsősorban azt gondolom, hogy kéne használnod a következőket: Shift, . , ? ! :


Másodsorban szájkosár nem kötelező mindegyikre, tessék megnézni a törvényt.


Harmadsorban meg semmi közöd hozzá, h sétáltat. HA veszélyes a kutya, akkor jogosan pampogsz, de sehol nem látom, h valaha is megtámadott volna bárkit vagy bármit is.


Végül pedig az tényleg nem helyes, ahogy bánik vele, de hiába jelentgetsz vagy ilyesmi, sajnos semmilyen hatása nem lesz.

2011. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

tudom hogy sz.a.r vagyok a helyesírásból de ez van , nem erre voltam kíváncsi..


írtam hogy az nem érdekelne ha szájkosár nem lenne rajta csak legalább pórázon lenne..


lehet hogy még nem támadott meg semmilyen kutyát de sokszor közel volt hozzá nem csak az én kutyámhoz hanem máséhoz is,bár gondolkodtam hogy kéne tenni ellene vmit de tudom hogy senki nem csinálna semmit..

2011. nov. 27. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!