Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyákat...

Milyen fajtájú kutyákat ajánlanátok lakásba?

Figyelt kérdés
Mindenhol mondják ezeket a kicsi szobacirkálókat, de azokat egyszerűen nem szeretem, úgyhogy kiestek. Macsekom van már, szóval egyedül nem lenne (azt tudom, hogy a kutya-macska barátság működik, volt rá példa), de suli/meló miatt olyan 7-8 órát biztos nem vagyok itthon. Olyan típusú kutyust keresnék, aki bírja az ilyesmit.
2011. nov. 27. 13:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
2011. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Naggyon vicces...
2011. nov. 27. 13:32
 3/21 anonim ***** válasza:
Tényleg vicces.:) Egyébként,ilyen feltételek mellett, hogy 7-8 órát otthon se vagy, egy törpehörcsög megőrülne. Kutyákkal sokat kell törődni, nem csak egy 10 percet bolyongani vele a parkba.
2011. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A sétáltatással semmi gond nincs, szívesen kimegyek én órákra is, túrázni is járok...
2011. nov. 27. 13:38
 5/21 anonim ***** válasza:

Bármilyen fajtát tarthatsz lakásba ha kellően letudod mozgatni reggel, este, hétvégén. A bibi ott szokott kezdődni hogy aki 7-8 órát dolgozik az mikor este hazaér hulla fáradtan nincs mindig kedve, energiája még 2-3 órát rohangálni a kutyával. Ezért lakásba, munka mellett inkább való kis-közepes testű kutya, akinek 1-másfél óra séta reggel-este elegendő. Azért rengeteg kis-közepes testű kutya van, amik nem feltétlenül kényes kis táska kutyák pl: törpe schnauzer, pinscher, spániel, francia bulldog, sheltie, tibeti terrier, tibeti spániel, westie, spitz, lhasa apso, cavalier king, mopsz...

Azért úgy kell számolni hogy a kutya 10-15 évet is veled lesz, tehát lehet hogy most elég energiát érzel magadba hogy napi szinten járjatok órákat sportolni, futni, agilityzni de 2-5-10 év múlva is lesz ennyi időd és kedved? Nem kötekedés, csak én már éltem át ilyet.

2011. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyszerűen egy olyan fajtát keresnék, aki bírja a több egyedüllétet..
2011. nov. 27. 13:42
 7/21 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételek mellet tényleg egy porcelán kutya lenne jó neked. Nagy kutya lakásba főleg ha fiatal olyan pusztítás tud végezni percek alatt ,hogy azt el se tudod képzelni, egész nap unatkozna. Keress a menhelyen egy öreg kutyust aki egész nap alszik. 7-8 évesen már csökken a mozgásigényük talán ők kibírnak ennyi időt mozgás nélkül ,de az biztos hogy egyik kutyának se tesz jót ha a gazdia ennyit van távol.
2011. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagy kutyát semmiképpen nem tartanék, nem lenne az neki se jó. Egyébként a mozgással nincs baj, szeretem és jól is bírom, és vélhetően ez így is marad, szóval ez nem akadály. Inkább a közepes méretűekre gondolok, és a nap 24 órájából 16-ban így is itthon vagyok.
2011. nov. 27. 13:46
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De jó nektek hogy megengedhetitek magatoknak hogy ne dolgozzatok...

Egy teljes állasú munka, közlekedéssel együtt 7-8-9-10 óra is lehet, akkor a dolgozó emberek nem tarthatnak kutyát?

2011. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha olyan kutyát keresel, aki birja az egyedüllétet akkor ne kutyát válassz... a kutyák olyanok, hogy mindig a gazdájukkal akarnak lenni ha régen látott, örömében végigugrál, ujjong, szaladgál... a kutyák hiperaktivak, és azt akarják, hogy foglalkozzanak vele... hasonló gond volt nálunk is, de végül meggyőztem párom hogy macska legyen csak, mert az önállóbb... a kutyát ki kell vinni a szabadban, különben összekakilja a lakást, az izomzatának kell a folyamatos mozgás, különben az izmai gyengévé válnak és oda a házörzői lét.. plusz a kutyának sem tetszene elhizás betegség stb... a macska viszont egyedül is elvan a helyhez kötödik és nem a gazdához... egy alomtálca amit naponta kicserélsz elég neki.. és kifordult módon de sétáltatni is lehet... Én személyszerint olyan helyre tennék kutyát, ahol van aki gyakran foglalkozik vele( testvér, esetleg egy gyermek, vagy valakinek fizetsz azért h sétáltassa, de akkor hol a kutyatartás öröme..) Na nekem ezek a nézeteim... Sajnos nem fajtaszerint van beosztva, hogy egy kutya mennyire birja az egyedüllétet, ez személyiség kérdése is... de általánosságba mondhatom h egyiksem szereti igazán...
2011. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!