Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Canicross vagy bikejöring?

Canicross vagy bikejöring?

Figyelt kérdés

sziasztok!

bikejöringben nem sérülhet meg a kutya?

szeretnék jövőre kutyát venni,mikor kezdhetek vele az egyik sporttágot?

felszerelést hol tudok venni?


2011. nov. 27. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

bocsi az offért, megkérdezhetem, mi ez a két sport? mit jelent?


bocsi, kérdező, és köszi a válaszokat előre is!:)

2011. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rendeltetésszerűen űzitek semmi gond nem lehet. Első, nézz utána Google-ban ;)
2011. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

canicross:

kutyára hám ,meg a gazdáján egy öv és egy zsinór összeköti őket

és futni kell a kutyával,jó sport

itt egy kép: [link]

bikejöring:

biciklire zsinór és kutyára hám

itt egy kép:

[link]

2011. nov. 27. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:

köszönöm!:D

épp utána néztem, én ezt csinálom, csak bringára nem teszek kötelet!


meg azt szoktam, hogy rollerrel megyek, és az övemhez erősítem a pórázokat!

én egyszerre két kutyával szoktam menni.


attól függ, milyen fajtát választasz!


a kistestűekkel általában korábban el lehet kezdeni az aktív mozgást.


nekem az egyik egy 8 hónapos káj, őt még így direktbe nem nagyon futtatom, megártana az ízületeinek.


de egy 6 kilós, fél éves keverékem már most úgy sprintel, kifáraszthatatlan...


a nagytestűeket úgy tudom, 8-10, de inkább 12 hónapos korig nem jó ilyesmivel terhelni.



a biciklire meg azért nem teszek pórázt, mert életveszély, hiába jön amúgy gyönyörűen a kutya, ha egyszer megikedt egy kiugró kutyától és befékezett, én meg majdnem egy kamion alatt haltam meg.

azóta nem vagyok hajlandó pórázzal futtatni, szerintem életveszély. meg ha én elesek a bringával, szegény kutyát is rántom magammal...



rollerrel meg egyik kutya egyik oldalamon, a másik a másikon... a kezdeti nehézségek után mostanra tök jól csinálják, a fékezéssel még vannak gondok, ha mondjuk meglát az egyik problémás (kezelés alatt álló) kutyám egy másik kutyát, akkor iszonyatosan húz...

ilyenkor eldobom a rollert és megállunk...


amúgy kanyarodni is simán tudunk, JOBB, BAL a vezényszó,...


ez a bringás sétánál meg úgy néz ki, hogy ha jön egy autó, akkor lelelelelelele a vezényszó, és lehúzódnak valamelyik oldalra.:)

2011. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A canicross – a kutyás terepfutás – ezeknek a gazdáknak és kutyáiknak lett kitalálva. Pár szóval bemutatnám ezt a sportágat és testvérét, a terepkerékpárosoknak igazi kihívást jelentõ bikejöringet – azaz a kutyás terepkerékpározást.


A canicross francia eredetû sportág. A homo ludens újítása, amely már elindult világhódító útjára. A sportág alapvetõen futó – terepfutó – sport, kutyások számára. E sportágban ugyanis a kutya és az ember együttfut a kijelölt versenypályán egy szárral összekötve. A feladat: minél hamarabb megtenni a versenytávot a futóverseny szabályai szerint – együtt.

CanicrossA szabályok egyszerûek: a kutyának kell elõl futni (legalább a pálya 95%-án) a gazdának utána, közöttük pedig egy póráznak kell feszülni, amely egyik végén a gazda övén a másik végén pedig a kutya hámján csatlakozik. A sebességet a gazda határozza meg – az õ futóteljesítményénél gyorsabban nem tud a páros futni. A kanyarokat a balra - vagy jobbra, parancsszavakra kell az ebnek teljesíteni (néha, fõleg az elején nem árt a póráz kis kézzel való segítése). A kutyával való ilyetén futás mind a gazdának, mind a kutyának öröm.


Ugyanakkor a nem kutyás futókkal való közös futópálya használatnál még egy elõnye is lehet: csökkenthetjük az ellenszenvet azokkal a futótársakkal akik félnek a szabadon futó kutyáktól.


A canicross testvérsportága a bikejöring ahol a kutya egy terepkerékpárossal összekötve teljesíti a távot. Mindkét sportág a Magyar Kutyaszánhajtó és Canicross Szövetséghez tartozik. Legnagyobb egyesületünk a Magyar Canicross Sportegyesület. Az egyesület rendszeresen szervez versenyeket fõleg Budapesten és környékén, azonban a lelkes sportolók az ország egyre több pontján szerveznek versenyeket, bemutatókat.


A versenyek általában egy rövidebb (max. 3 km) és egy hosszabb távon (max. 7 km) kerülnek megrendezésre. A kerékpárosok távja mindkét nap azonos, többnyire a hosszú távú pálya. Nyáron azonban többnyire egyfordulós rövid távú versenyeket rendeznek a kutyák kímélése érdekében. A leghosszabb magyar verseny az év végi Domonyvölgy-i verseny, amelynek - immár hagyományosan - távja 18 km."


[link]


Itt infót is találsz és felszerelést is tudsz rendelni:


[link]

2011. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

huhúúúú!:D


én erre benevezek!:D

2011. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!