Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 honapos kutyának elegendő...

4,5 honapos kutyának elegendő ez az etetés?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos amstaffom van,édesanyám azt mondja h napi 2szer kéne enni adni,ugynia a 3 felesleges!Hiába mondom h az interneten és az állatorvos is azt mondta h min 3szor adjunk enni neki. Kb 1 etetésre 1-1,5 (női) marék minőségi tápot kap plusz nyuldarálékot VAGY zuzát VAGY rizst VAGY vmi maradékot.és ezt a táp+ kiegészítőt felöntöm langyos vizzel.UGyanis a doki azt mondta hogy kölyökkutyák sűrűn csuklanak a rekeszizmuk miatt és hogx ha nem akar inni akkor legalább a táplálékukhoz bőségesen öntsük fel vizzel,hogy igy vizhez juthasson.Pláne ilyen hidegbe amikor amugyis sűrűn befagy a vize.


Tehát a kérdésem:

1-normális e a napi 3szori étkezés?Ha igen hány honapos korig? Ha nem miért nem?:)

2-Normális e ez a mennyiség egy 4,5 honapos kutyusnál?

3-Probléma e ha felöntöm vizzel? (egyszr sem hagyta ott)

4-ANyu szerint nagy a kutya a korához képest és azért nő ennyire mert igy kap enni!:D

15kg lehet kb.


2011. nov. 27. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1., Igen, normális neki a napi 3x étkezés. Én fél éves koráig fogom így etetni.

2., Fogalmam sincs. Ezért etetek táppal, mert ott biztosra lehet menni, hogy nem lesz alultáplált a kutya, vagy éppen túlsúlyos. Amelyekből később probléma lehet ugye.

3., Én is felöntöm vízzel a tápot. Egyrészt nem tapad le a pocijában, így hogy egy kicsit áztatom és legalább biztos lehetek abban is, hogy ivott..

4., Ha megsimogatod, érzed a bordáit?

2011. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönönm a válaszodat.Abszolut nemkövér a kutya szerintem de linkelek rola képet.

Nincs jelenleg jo friss képem csak ezek ezek az elmult eg hétben készültek

[link]

2011. nov. 27. 16:19
 3/12 A kérdező kommentje:
2011. nov. 27. 16:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kis helyes :)

1 éves koràig nem akarnàtok csak tàppal etetni? Most ugrott be, hogy az sem jò neki, ha hirtelen nő...

2011. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Főleg azt kap egyébként,de doki azt mondta h 70%táp 30% más.plusz sok viz.

MErt h a táptol ugorhat meg nagyon gyorsan.Nyulaprolékot farhátat zuzát májat ilyeneket szoktunk venni kifőzzük és összekeverjük a táppal.

2011. nov. 27. 16:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon jó szerintem

gyönyörű kutyi. :)

2011. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sok neki a napi 3x-i tápolás. Pár hetes kutyának szokott az ember 3x adni egy nap mert még nem tud nagy adagokat enni. Egyen út az elhízáshoz. Hát nem tudom így bemérni azt a női markot. :D És mennyiséget se. De fél éves kutyának mi már asszem csak este adtunk enni. Vagy lehet reggel is kapott valamennyit de nem hiszem.
2011. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hàt.. Ez a kijelentés nem minden tàpra igaz. Èn royallal etettem, annak magas a fehérjetartalma és hirtelen nőhet tőle a kutyus. Mi àtálltunk Happy Dogra, nagyon jò tàp, gyönyörűen fejlődik tőle a kutyàm. A kutyaoviban is van amùgy egy amstaff, őt is ezzel etetik és ő is nagyon szépen fejlődik.

Ebben még zöld kagylòkivonat is van, ami nàluk nagyon fontos az izületek védelme miatt!

Milyen tàppal etetsz?

2011. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem baj ha felvizezed. És kérhetnék egy képet a kajájáról úgy már össze trutymixolva a táljába? :DD Mert ha nem sok akkor adhatsz neki 3x. De nem tudom mennyi a maradék meg hasonlók!!
2011. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Holnap küldök:) köszönönm
2011. nov. 27. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!