Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fáznak-e a kutyák? Sok kiskuty...

Fáznak-e a kutyák? Sok kiskutyán látok ruhát. Van középtermetű kutyán is ruha. A nagytestűekre nem adnak a gazdik, vsz. Komikus lenne a kinézetük.

Figyelt kérdés
De vajon valóban fáznaek-e?Nyáron melegük van, lihegnek, keresik az árnyékot.Akkor télen akár fázhatnak is, hisz ök lakásban tarott kutyák.Nekem egy nagyon vékony testalkatú, agárszerű kutyám van, aki rengeteget fut, és nagyon sokat vagyunk a szabadban.Dilemma a kutyaruha.

2011. nov. 27. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
A kutyák általában nemfáznak. Kivételek z un. kopasz kutyák, ők tényleg fáznak, ezért hidegben nem tanácsos őket meleg holmi nélkül kivinni. Kutyaruhákat többnyire divatból adnak rájuk a gazdik, nem szükségszerűségből.
2011. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
persze, hogy fáznak...miért ne tennék? Melegvérű emlős állatok és ebből a szempontból nem sokban különböznek tőlünk. Nagytestűek is hordanak ruhát pl nekem két agaram van akik már 4-5 fokban is fáznak ha kimegyünk (perzsa agarak) de alapból a rövid szőrű fajtáknál főleg ha azok benn laknak gyakori, hogy kimenve fáznak (vizslák, agarak dobik stb)
2011. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

szia!:)


ez a kérdés engem is sokáig foglalkoztatott, de aztán úgy döntöttem, az én kutyámra nem adok ruhát...

6 kilós keverék, egy miniatűr vizslát képzelj el...:)

vagyis hát ez lesz az első tele, szóval ha látom, hogy a séták betesznek neki, akkor persze varrok neki egy kis vízhatlan melegítőt...


szerintem csak azoknak a kutyáknak kellhet, akik melegebb éghajlatról származnak.

egy chihuahuára, vagy egy dalmatára tuti adnék ruhát...

úgy hallottam, a dobermannra is elkél...



szerintem ha sokat fut az agarad, és láthatóan jól érzi magát, nem kell neki ruha...:)

2011. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Fáznak (bár lehet, hogy nem mindegyik). Nekem a vizslám 4 éves és kinti kutya de ő szokott fázni. Néha még vacog is. Ha nagyon hideg van beengedjük de amúgy van egy jó meleg házikója amiben nem fázik.
2011. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, amelyik fázik, annak nem árt a ruha.
2011. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Azért fázik a kutya mert nem vette fel rendesen a téli bundát (igen azért mert néha beengedted a lakásba!!).

nekem 6 kilós tacsi keverékem van !SOHA! nem volt rajta ruha

a ruha nem természetes a kutyának én nagyon ellenzem!!

2011. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Dobermannra ruha???? MUNKAKUTYA!!! A legrosszabb rémálom. Nekem bennt vannak a házban, de amikor megyünk , ők az elsők, akik az ajtóban ugrálnak. Én már rég megfagyok kinnt, amikor ők még mindig nyomják. És azt mondom, amelyik kutya mozog, az nem fázik. Játszani kell velük, labdázni, fussanak minél többet.

Kistestűeknél is ez az állandó fürdetés is beteszi a kaput. Nyilván egy lakásban tartott kutya nem vált ugy szőrzetet, mint egy kertben tartott, de azért egy fél órás, órás rohangálásos séta alatt nem szabadna, hogy fázzanak.

2011. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lizi 40 ***** válasza:
100%
Az a kutyus aki kb. szeptember óta kint van annak ki nő a téli bundája. De, amelyik sokat tartózkodik bent a meleg lakásba, annak sajnos nem. A lakásban tartott kutyák igen csak megérzik a hőkülönbséget. Bent a lakásba általában 20 fok körül van, ha kimegy tegyük fel -5 fok van, az a 25 fok téged is megvisel(beöltözöl a hideg ellen), tehát őt is megviseli...
2011. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

kutyája válogatja. kinti kutyáink vannak, pit bull terrierek.

a háromból egy nagyon jól bírja a hideget, a másik kettő fagyos s*eggű, ahogy kijönnek a szigetelt kutyaházból enyhén behúzott fenékkel jönnek-mennek, és leülni már nemigen hajlandóak a hóban :D ha mozognak akkor kimelegednek persze, de ez azzal jár, hogy utána lehűlnek, és még jobban fáznak. ugyanúgy veszélyes, mint az embereknél...

ha otthon a kertben labdázunk, akkor azonnal ahogy hűlni kezdenek bemennek a házukba, de ha elmegyünk sétálni, akkor ugyanez a kimelegedés már veszélyes, ahogy hűlnek vissza nem tudnak azonnal elbújni a melegbe, szóval ilyenkor ők ruhát kapnak.

egyébként nem vagyok híve én sem a divatból öltöztetésnek, de látom a kutyáinkon, hogy jól esik nekik.

2011. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a kistestű lakásban tartott kutyáknál nagy a rizikója a megfázásnak, amikor a meleg lakásból hirtelen kiviszik a mínuszokba, mert nagyon közel van a hasuk a földhöz, ha hó van 2 perc alatt bőrig áznak, szóval rájuk ezért kell a ruha. Egy agárnál lehet nem szükséges, neki hóban is csak a lába lesz vizes (hacsak nem hempereg) meg ha sokat fut, akkor szerintem nem fog megfázni ruha nélkül. Ha látványosan reszketne, akkor kéne rá ruha.
2011. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!