Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agarak jó jelzőkutyák és...

Agarak jó jelzőkutyák és lehet őket így tartani? (lent)

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék angol vagy magyar agarat, akár fajtamentéstől is szívesen fogadnék örökbe, csak egy baj van. Nem engedik, hogy éjszakára bent legyen a házba, reggeltől - estig bent lehet, de kint kellene aludnia. Van a házon kívül egy kisebb kőépület, arra gondoltam, hogy leszigetelném, kutyaajtó, raknék le egy szőnyeget, egy kanapét is raknék be és fűtésnek ilyen infraizzót kapcsolnék neki éjszakára. Tarthatok ilyen körülmények között agarat?
2011. nov. 28. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha sok pénzed van fűthetsz rá, de nem jó ötlet! Egyébként egy igen mozgásigényű jószág, győzzed szusszal. Jól gondold végig, nehogy menhelyen végezze.
2011. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem az első kutyám! Menhelyről akarom örökbe fogadni! Miért hiszi azt mindenki, hogy agárnak egész nap futni kell? Egy border collinak sokkal nagyobb a mozgásigénye, mint egy agárnak!
2011. nov. 28. 14:34
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
17%
Az agarak jó jelzőkutyák, de a kanapé és a fűtés szerintem teljesen felesleges. Egy jól szigetelt kutyaházban nagyon prímán elvan.
2011. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak azért kérdeztem, mert úgy hallottam nagyon fázósak. Meg azt is olvastam, hogy igazi kanapé kutyák :)
2011. nov. 28. 14:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez fura. Ha nap közben bent lehet, akkor éjszakára miért nem?
2011. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

az agár kényelmes állat, de nem fázékony. legalábbis a magyar biztosan nem.

ha van egy jól szigetelt kutyaháza, akkor nincs szüksége fűtésre, csak legyen kényelmes alom alatta (szalma, pokróc, szivacs, ilyesmi).

jelzőkutyának a miénk nem nagyon volna alkalmas, elég emberbarát, nem is ugat, de ismerek olyan agarakat, akik őrzik is a házat.


elsőnek meg üzenném, hogy buta sztereotípia, hogy az agaraknak nagy a mozgásigénye! igen, ha van mi után, akkor futnak egy-egy sprintet, de alapvetően nem pörögnek, szívesen alszanak végig egész napokat a kanapén :)

2011. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Két okból nem engedik: az egyik, ha bent van akkor nem tud jelezni, ha valaki be akar jönni a kertbe, másik meg, hogy félnek, hogyha éjszaka mindenki alszik valami kárt tesz a lakásba! Az előző kutyánk egyáltalán nem jöhetett be a lakásba, de ő hosszú szőrű volt. Nem értem ez miért olyan fura??
2011. nov. 28. 14:53
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Így még furább. :)

Egy jó jelzőkutya bentről is észreveszi, ha mozgás van a kertben, viszont ha bent van, nem tudják megmérgezni.

Az meg, hogy mit csinál éjszaka, csak a neveléseteken múlik.

2011. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha jól nevelt, akkor sem tudják megmérgezni!! Az előző kutyánk sem fogadott el senkitől semmit és a földön lévő kaját sem ette meg csak ami a táljában volt
2011. nov. 28. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Te tudod. Nekem biztos nem lenne szívem kint hagyni egy agarat éjszakára. És nem feltétlenül a hideg miatt, hanem mert nekem egy agár az lakáskutya, ahogy te is írtad "kanapékutya". :)
2011. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!