Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi panelba? Illetve vélemény...

Mudi panelba? Illetve vélemények a kutyusról.

Figyelt kérdés

szerintetek bírná a panelt ? sokat sétálnék vele meg van egy park a közelbe ahol elengedem és futhatna kedvére :)


amúgy csak előre kérdezek ,mert van egy idős kutyám szóval majd utána szeretnék egy mudit..


2011. nov. 28. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően foglalkozol vele akkot tökéletesen elvan panelban. Minden mudis akit ismerek és komolyan tervezve vette a kutyáját nem csak véletlenül, bent tartja őt, akkor is ha van kert. Az én kutyáim is bent vannak ha épp úgy jön ki és olyankor nyugodtan elalszanak egész végig. Ennek a kutyának a gazda a mindene, neki csak az a fontos hogy veled lehessen.
2011. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez amit leírtál szerintem kevés egy mudinak. Nagyjából Border szinten aktív, és gazdamániás kutyát képzelj el ha mudira gondolsz. Fejben, és ösztönenergiáit tekintve is alaposan fárasztanod kell, ha azt szeretnéd, hogy otthon nyugiban legyen!
2011. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az a véleményem a kutyáról, hogy a legeslegjobb fajta. :) Nem tudnék nélkülük élni. Viszont a körülötted lévőkkel biztos lesz egy kis véleménykülönbséged, bár minden kutyára képesek valami rosszat mondani. Első voltam.
2011. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem írtam le mindent amit csinálnék vele , de napi szinten foglalkoznék vele tanítanám meg minden, NEM csak napi egy 1 órát foglalkoznék vele sétával együtt..de csak kíváncsiságból írtam ki a kérdést mert egy új kutya vásárlása még azért jó néhány év, szóval az is lehet hogy addigra más kutya tetszik meg vagy kitudja..


köszönöm azért az eddigi válaszokat..

2011. nov. 28. 15:59
 5/7 A kérdező kommentje:
ha például minden nap mondjuk délután kivinném a parkba és frizbit dobálnék neki,meg persze tanítanám trükkökre meg napi 3x-i séta ebbe benne lenne egy óra frizbi..az elég jó nem ?? de így is kevésnek találjátok akkor inkább választok egy másik fajtát nem biztos hogy lesz időm mondjuk reggel délben/délután meg este több mint egy órát sétálni vele..lehet hogy a parkba se minden nap tudnám kivinni..gondolom kölyökként a leghiperakítvabb nyilván akkor mindenféleképp sokat vinném sétálni..
2011. nov. 28. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a környékünkön van 1 mudi panelban semmi baja nincs,itt is van park,mindennap le van mozgatva semmi probléma nincs vele..ja és a gazdája tenyésztő volt..mudi tenyésztő szóval ő csak tudja..
2011. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

viszont az előbb olvastam hogy elég ugatós fajta mivel jelző kutya , hát a szomszédok ezt nem hiszem hogy tolerálnák főleg úgy hogy mind öreg..amikor ide költöztünk két bichon társaságában(első kutyáink voltak 1 évesen kaptuk őket) amikor nem voltunk itthon akkor ugattak és a szomszédok nagyon nem nézték jó szemmel ,mi mindig kitaláltunk vmit ,csak azért ugatnak mert új a hely stb ,egy idő után már nem szóltak meg nem is ugattak ,itt lakunk 9 éve ,az egyik kutyusunk elpusztult a másik nagyon egyedül volt és elkezdett ugatni ekkor is jöttek beszólások hogy eddig csönd volt ,most újra elkezdett ugatni akkor mondtuk hogy nincs már meg a másik kutyánk és őt hiányolja úgy hogy beszereztünk egy kölyköt mellé és nincs ugatás :)


szóval az ugatást itt nem nagyon nézik jó szemmel ,úgy hogy sajnos másik kutyát választok majd azt meg még kölyök korban nem tudnám eldönteni amikor megveszem hogy ugatós lesz e vagy se ,az utcáról sok zajt fel hallani a kölyök kutyánk szokott 2-3 -at vakkantani este ezért még szerencsére nem szóltak,


de gondolkodtam egy menhelyi kutyuson is mert vhogy a keverékek nagyon tetszenek,meg mindig is megakartam menteni egy életet :)

2011. nov. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!