Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hámot vagy pórázt?

Szerintetek hámot vagy pórázt?

Figyelt kérdés
A stafordom betegesen húz séta közben,és pórázt tettem rá,de megöli magát,erre apám csak aztmondja hogy majd megtanul sétálni,de szerintem inkább hám kéne rá nem?
2011. nov. 28. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A hámtól csak még jobban fog húzni. Talán a halti segít.. bár annak is sok ellenzője van. olvass utána, és ha gondolod, próbáld ki. :) Amúgy csak a sétánál nem hallgat rád, vagy a kertben/lakásban sem? mert akkor ne a tünetet kezeld, hanem dolgozzatok a falkavezérség problémán. sok sikert :)
2011. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyakoroloni kene otthon ,es valoszinuleg a falkavezerseggel van a gond !!!
2011. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem. Apukádnak van igaza, részben. Neked kell megtanítani sétálni, magától nem fogja tudni, hogy nem szabad húzni. A hám a lehető legrosszabb megoldás, mert még annyira se tudod korrigálni a kutyát, mint nyakörvvel. Ha megrántod, nem érzi úgy, mint ha a nyakán lenne. Sokkal nehezebb dolgod lenne vele hámmal. Most betegesen húz, akkor kb. letépné a karod. Ha meg nem boldogulsz a tanításával egyedül, el lehet menni kutysuliba, megtanítanak téged, hogy tanítsd a kutyád.
2011. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem az első kutyámon hám volt, tacskó, nem húzott csak komótosan sétaált. A mostanin nyakörv van. A kutyaiskolában az elő alkalommal le is kellett cserélni fojtónyakörvre. Nekem drasztikus volt, de használt. Jelenleg is nyakörvet használunk, jobban féken lehet tartani, ha "ellenség" jön szembe, ill. nekem a neveléshez is jobban bevált.
2011. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nyakörv - pórázzal.

Széles nyakörvet válasszatok és nem fog fulladni tőle...

Mennyi idős a kutyus?

2011. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem a falkavezérségel van a gond,hallgat rám mindig,akármint mondok neki csinálja,1 éves lesz januárba,még kölyök,de csak az utcán játsza az eszét..
2011. nov. 28. 22:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha az utcán nem hallgat rád, akkor ott nem tekint falkavezérnek. Ezen dolgozzatok még.

Hámban tényleg csak jobban húzna, azt eleve arra találták ki, hogy eloszlassa a kutya testén a terhelést. Kivéve, ha halti hámot veszel, de akkor már inkább a pofaszíjat javaslom, visszafordítja a kutya fejt, nem fog tudni előre menni, ha feszül a póráz, így kénytelen lesz laza pórázon maradni, ha haladni akar. De az is egy megoldás, ha fojtót teszel rá, és apró rántásokkal igazítod vissza laza pórázra, illetve felrakod egészen a nyaka tetejére, a füle tövéhez, úgy jobban tudod irányítani a fejét.


Egyébként le van mozgatva rendesen, futhat póráz nélkül is eleget (és nem a kertre gondolok, mert ott nem mozgatja le magát, nem olyan egyszerű lélek, hogy magáért a mozgásért mozogjon naphosszat)? Tanítjátok, kap feladatokat? Végső soron ő egy erőtől duzzadó munkakutya, nem várhatod el tőle a laza pórázon sétálást, ha megőrül a benne tobzódó energiáktól.

2011. nov. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 ikszdéé31 ***** válasza:
Próbáld őt úgy szoktatni, hogy melletted menjen.És amikor már azt meg tanulta akkor fokozatosan mehet távolabbra.De úgy tanitsd hogy azon a felén ahol vezeted t, nem tudom, jobb, vagy bal feleden, lényegtelen, de a kezedben legyen egy kis jutalomfalat, aminek eléggé erős a szaga,akár virslit. És akkor a kezed után fog menni, de hagyd h elvegye tőled. Amikor szépen melletted megy, akkor dicsérd meg, és add oda neki. ne feledd: a kutya sem dolgozik ingyen, h ha látja h megjutalmazos hamarabb szótfogad:)
2011. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A falkavezérséget nem feltétlen az engedelmesség jelenti. Az egyik kutyám gyönyörű engedelmes, mégis állandóan próbálkozik a falkavezérség megszerzésével, folyamatosan figyelni kell rá.

Hámot ne. Gondold el, akkor milyen erősen tudna húzni.

Nekem a jutalomfalatos módszer nem nagyon vált be, mert a kutyám úgy felcukkolta magát a séta miatt, hogy még a kaja sem érdekelte.

Tegyél rá valami nyakörvet, pl. fojtót, amivel jobban tudsz rá hatni. Fogd rövidre a pórázt, hogy melletted kelljen mennie, és ha előre akar húzni, tedd ki elé a lábad, egyidejűleg rántsd meg a nyakörvet (az se baj, ha csörren) és add ki a "lábhoz" parancsot, vagy hasonlót. Ha lelassít, dicsérd meg. Ha félsz, hogy elránt, amíg fél lábon egyensúlyozol, akkor egy botot is használhatsz, hogy visszatereld a lábad mellé.

2011. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem kistestű kutyám van, de nálunk sem vált be a hám. Hiába próbáltuk azzal visszarántani, két lépés után újra húzni kezdett. A nyakörvet először nem szerette, de hamar rájött, hogy sokkal kellemesebb neki ha nem húz és akkor kap levegőt is.

A nyakörv mellett nem lenne rossz elvinni kutyaiskolába sem. Egyrészt kicsit szocializálódik és talán az utcán sem lesz vele annyi gond, másrészt a trénerek biztosan tudnak megoldást javasolni. A gyerekeinket is beadjuk iskolába, pedig azokat a dolgokat mi is megtanultuk, akkor a kutyáinkkal miért nem tesszük ugyan ezt...

2011. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!