Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a szomszéd kutyáját az éjszakai ugatásról?

Figyelt kérdés

Hetek óta nem alszunk.

Kertes házas környékről van szó, de a szomszéd telek a kutyával 10 méteren belül. A kutya németjuhász, fiatal, idén nyáron került a szomszédhoz. Kb október elejéig főleg nappal ugatott, azóta viszont állandóan. Elképzelésünk nincs, hogy mikor alszik. Megfigyelésem szerint három ugatás (vau-vau-vau) után hosszabb szünetet tart 1-5 perc, utána újabb három ugatás. Ezen csak akkor változtat, ha a többi kutya is ugat az utcában. Ilyenkor csatlakozik a többiekhez.

Szóltunk a szomszédnak, de azt mondja, őket éjszaka nem zavarja, mert alszanak, nappal pedig rá szoktak szólni (ez tényleg igaz).


Vettünk Dazer kutyariasztó, és amikor ugatott nyomtunk egyet (mármint a risztó gombján). Eleinte ilyenkor nyüszített egyet, és tovább ugatott. Mostanság egyáltalán nem reagál rá.


A szomszéddal alapvetően jóban vagyunk, nem szeretnénk keményebb eszközökkel élni, viszont az alváshiányt már nem birja a család.


2011. nov. 28. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoznak eleget a kutyával. Le kéne fárasztaniuk fizikailag is és szellemileg is.

Gondolom szegény kutya életében nem volt még a kerítésen kívül.

Ti max. annyit tudtok tenni, hogy szóltok a tulajnak (bár, ha arra nem reagált, hogy titeket zavar az ugatás, akkor valszeg erre sem fog), hogy le kéne fárasztani a kutyát..

Vagy megbeszélitek vele (ha van kedvetek), hogy foglalkoztok ti a kutyával.

Mást nem tudtok tenni :(

2011. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ti semmit nem tudtok tenni, csak a szomszéd. Hacsak nem kéritek el tőle, hogy lemozgassátok, de akkor már akár át is vihetnétek magatokhoz.
2011. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet! Én el tudnék viselni egy kutyát a portán kár, hogy feleségem nem díjazza.
2011. nov. 29. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve voltam postás-segéd nyáron, és ott egy igen jó ötletet találtam erre a problémára.

Ha még fennáll, és nem lőttétek le szegény párát :)


A gazdik megemelték kicsit a kocsibejáró kapuját - nem sokkal, pár centivel -, és vettek egy akkora labdácskát a kuttynak, ami éppen kifért a kapu alatt.

Megtanították az állatnak, ha a postás vagy a szomszéd a kapu előtt áll, gurítsa ki nekik a labdát.

Így lehet vele labdázni sokáig, én egyszer visszamentem munka után játszani, annyira ennivaló volt a kutya :D


Így le lett fárasztva rendesen a jószág, és esténként ki is terült, mintha fejbekólintották volna.

2012. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez marha jó, tanítani kéne :DD
2012. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!