Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem házörzőnek?

Hogy neveljem házörzőnek?

Figyelt kérdés
Hogyan neveljem házörzőnek a 2,5 hónapos amerikai staffordshire terrier szuka kutyámat?A cél az lenne,hogy ne menjen mindenkihez oda farkát csóválva.Hanem mint egy jó házörző....Válaszokat előre köszi.
2011. nov. 28. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Az amstaff eleve egy barátságos fajta az emberekkel. Ráadásul egy 2,5 hónapos kölyöktől ne várj még semmit, majd 1,5-2 éves kora körül.
2011. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebből semmit nem tudtam meg...senki nem mondta,hogy most rögtön legyen házörző...hanem majd idővel..
2011. nov. 28. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

rossz fajtát választottál. az amstaff alapvetően barátságos az emberekkel.

erről lenevelni max úgy tudod, ha rossz élményeket okozol neki (mármint nem te, hanem idegenek), de az már egy törést jelent a kutya lelkében. felnőtt korában esetleg viheted őrző-védő képzésre, de ha öröklött védőösztön nincs benne, akkor önállóan így sem fog házat őrizni. illetve egy őrző-védőző kutya is lehet barátságos az emberekkel, szóval erre a kívánságodra sem teljes megoldás.


szóval a válasz az, hogy a kutya megtörése nélkül sehogy. vagy mázlid lesz, és a fajtajellegtől amúgy is eltérő egyénisége fejlődik ki, vagy válassz mellé/helyette egy olyan fajtát, ami ösztönösen tartózkodó az idegenekkel szemben.

2011. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Otthon, udvaron, ha idegen MEGÁLL a kapunál, és ugat a kutyád, dicsérd meg. De azonnal hallgattasd is el, hiszen már ott vagy Te, aki intézkedik.

Ennyi bőven elég egy házőrzésre .

2011. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem...akkor szerintem marad az örző-védő tanfolyam...
2011. nov. 29. 07:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az özrő-védő "tanfolyam" előtt van egy jó fél éves alap engedelmességi képzés, utána lehet csak elkezdeni az ÖV-t. Az is sok idő, és folyamatosan tréningezni kell a kutyával.
2011. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 compactegon ***** válasza:
23.51-esnek igaza van sztem. enyém 5 hónaposan már morgott, ha éjjel egyedül mentem haza, és nem ismert fel elsőre. tegnap majdnem haveromnak ugrott neki, akit egyébként körbeudvarol (mint mindenkit). ja, hogy bejött az ajtón és nem várta ott senki a családból? ;) alapból kialakul ez szerintem, de dícsérd, ha jelez, és állítsd le, ha odaérsz a kapuhoz/ajtóhoz.
2011. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!