Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopsz mennyire beteges fajta?

A mopsz mennyire beteges fajta?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, hogy meglehetősen kényes fajta lehet, viszont egy kutyákról szóló műsorban azt mondták róla, hogy alapvetően egészséges, leginkább csak a szemével szoktak problémák lenni. Őszintén szólva nem igazán hiszek semmilyen tévéműsornak, de azért érdekelne, hogy ez mennyire megbízható információ. Mindenféleképpen egy olyan fajtát szeretnék, ami alapvetően egészséges, az előző kutyusom egy angol bulldog volt, akit négy évesen el kellett altatni, nem akarok ismét hasonlóan járni. Tudom, hogy nincs garancia semmire, de azért mégsem szeretnék valami irtó kényes fajtát választani. :)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2011. nov. 28. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek a leírások a jó helyről származó, tenyésztett példányokra igazak. Ha ilyen kutyát szeretnél, akkor piszkosul nézd meg,hogy kitől veszed, mert rendkívül sok a szaporító. És a tőlük származó kutyákra az alapvetően egészséges jelző már nem igaz.
2011. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak egyet ismertem, őt 3 évesen el kellett altatni tavaly:(

Na az ő rövid kis élete tényleg szörnyű volt.

Légcsőszűkület, patella, a bőrredőit kellet műteni többször... De én azt gondolom, hogy a gazdik állandó pánikolása is rátett egy lapáttal...egy fél lakás árát ráköltötték, az állatorvos pedig jól le is húzta őket, valamit mindig felírt. Hordták úszni, akupunktúrára, stb. Aztán 2 éve epilepsziás lett, és másfél hónap után már volt, hogy napi 15 rohama is volt. Akkor döntöttek úgy, hogy nem küzdenek tovább. Nem tudom, hogy az epilepszia kialakulhat e idegi alapon, de amin az a kutya 3 év alatt átment, azt rossz volt nézni:( A gazdi szinte belebeszélte, hogy már megint valami baja van...

Bocs, hogy ezt leírtam, de nekem a mopszokkal csak ez az egy személyes tapasztalatom volt, és azóta is, ha ilyen fajtát látok, mindig összeszorul a szívem.


Jó helyről kell venni, és akkor nagy baj nem lehet.

2011. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ikszdéé31 ***** válasza:
A barátnőmnek mopsz kutyusa volt.Törzskönyvezett.6évig élt.de nagyon kényes volt.egyszerűen nem lehetett vele sétálni, minden 5 percben megállt, lihegett.Fel kellett őt venni,és kézben kellett cipelni.A szemével, és a fülével is folyamatosan problémák voltak.Én nem ajánlanám, tényleg kényesek :s
2011. nov. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, szem problémái is lehetnek, de főleg légzési zavara szokott lenni. (nyáron nagyon kell rá vigyázni.) A gerincével és a csípőjével is szoktak gondok akadni.
2012. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!