Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalja ilyen gyakran a...

Kevin42 kérdése:

Miért nyalja ilyen gyakran a lábát (tappancsát) a francia bulldogom?

Figyelt kérdés
Szóval itthon elég gyakran van hogy vagy az ágyában vagy csak szimplán álló helyzetbe nyalogatja a melső lábán a tappancsát. Az utcán nem csinálja. Apu azt mondja hogy biztos azért csinálja mert hogy így jelzi azt hogy éhes. Én nem elhiszem mert múltkor például a liftre várva is csinálta pedig akkor nyilván ott van előtte az h juj megyünk sétálni. Apa nem akarja emiatt orvoshoz vinni. Egyébként már többször megnéztük a lábát és nem látunk rajta semmi sebet, vagy toklászt...
2011. nov. 29. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem bordeaux-i dogom van, de az amilyen tisztára nyalja mindig, hát az valami eszméletlen. :D
2011. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak pótcselekvés. Én kutyám is csinálta amikor egy darabig kevesebb időm volt rà. Ilyenkor tereld el a figyelmét valamivel. Játék pl.
2011. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok kutya azért nyalja a lábát, mert valami allergia miatt viszket a bőrük, és praktikusan a mellső lábukat érik el legkönnyebben. Fehér szőrű kutyákon gyakran látni barnás-vöröses elszíneződést a nyál miatt. A bulldogok amúgy is elég allergiára hajlamosak.

Lehet, hogy ki kéne kérni állatorvos véleményét, vagy ha attól nagyon elzárkóztok, akkor tápot váltani, olyanra, ami nem tartalmaz szárnyashúst, hanem bárányt, nyulat stb. (Meg kell nézni az összetételt, mert sok márkánál trükköznek.)

2011. nov. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem bulldogom (is) van. Neki a klasszikus betegsége, allergiája van és van úgy, hogy az a tappancsán jön ki, ilyenkor azt nyalogatja. A másik kutyám (vizsla) minden este tetőlől-talpig megmosdatja magát, csak úgy, ebbe a tappancs mosása is benne van.
2011. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van bulldogom (is), és ő is minden este lefekvés előtt lábat mos, ami nagyon aranyos szokás. Viszont ha nem bárányos tápot kap, akkor ő is durván nyalja, látszik, hogy kicsit olyan eszelősen bekattanva nyalogatja. Egyértelműen egy enyhe tünete a csirkeallergiának.

Szóval próbáld ki, hogy mi van, ha valamilyen antiallergén tápot adsz neki, esetleg a Royal Canin fajtatápját. Nálunk az mindent rendbetesz.

2011. nov. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!