Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatok, hogy szót...

Mit csinálhatok, hogy szót fogadjon minden helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval augusztus végén hoztam ki a Tappancstól egy sitzu és tibeti terrier 3 hónapos kutyust most nemsokára lesz 6 hónapos.Póráz nélkül jön utánam bár nem szorosan láb mellett mert hagyom hagy szaglásszon kicsit de soha nem megy kb 10 méternél távolabb (panel kutya) az ajtón már megszokta ,hogy ő utolsónak jöhet ki vagy mehet be ha nincs kutya a közelbe akkor akár mit csinál vissza szalad ha szólítom ilyenkor jutalmazom is néha már akkor is visszajön ha van kutya a közelbe de van ,hogy nem így tudom ,hogy nem vagyok még teljesen a falkavezér mert ilyenkor nem bírom egyszerűen visszahívni.Ha balhézik mert játszani akar elég felemelnem a kezem és már abba is hagyja.Illetve már nagyjából azt is tudja mit jelent a hozd ide és engedd el.Ezt a kutyásat viszont egyszerűen nem és nem tudom mit tehetnék ez ellen.Általában hátrafordítom és kicsit lenyomom a földre a szemébe nézve ilyenkor fekszik addig amíg azt nem mondom felkelhet de cs*szhetem a büntetést ha következő nap ugyanúgy megcsinálja.Túl sok az elvárásom még? Végül is csak 6 hónapos de korához képest egész elégedett vagyok vele csak ezzel nem.
2011. nov. 29. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
fiatal is hozzá , nekünk a 6 hónapos kutyánkat elengedni nem lehetne az utcán mert mindenkihez oda megy és felugrál rá ha kutyát lát és nem lenne rajta póráz meg nem fognánk, próbáljuk tanítani de egyszerűen csak egy kiadós futtatás után lehet vele foglalkozni mert amúgy elég hiperaktív
2011. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nálunk is volt eleinte ,hogy mindenkihez odament de arról is sikerült leszoktatni.Gyorsan tanul ezért szeretném minél hamarabb elkezdeni és minél több trükkre megtanítani csak először kéne a teljes falkavezérség vagy minimum a tisztelt gazda rang
2011. nov. 29. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha Tappancs, akkor gondolom Szeged környéki vagy. Gyere el holnap (szerdán) 18 órakor Korom Gábor előadására a deszki Nyugdíjasok Házába (Tempfli u. - Szabadság u. sarka) és ott szerintem választ kapsz a kérdésedre!
2011. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert pontosan mi lesz ott?
2011. nov. 29. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ott egy szenzációs előadást hallhatsz Korom Gábortól, amiből választ kaphatsz többekközt az általad feltett kérdésre is. A belépés díjtalan.


Facebookon fent vagy? Itt van az esemény:

[link]


Ez meg egy kis előzetes az előadásból: http://www.youtube.com/watch?v=eDgkTfvJFNY

2011. nov. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

és nem árt ha a behívás alapszabályait betartod:


A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!


Sok sikert!

2011. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!