Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra nagy kérés egy...

Karácsonyra nagy kérés egy kutya? Többi lent

Figyelt kérdés

Idén van az 5.éve h kutyát kérek karácsonyra, szülinapomra ....stb anyum mindig azt mondja hogy kérjek mást de nekem nem kell semmi mindenem meg van kivéve egy hű barátot :S

és ő is mindig mondja h ha beledöglik akkor is lesz kutyán és amikor van lehetőség mindig eltereli róla a szót :S:SS tavaly karira is kutyát kérttem és azt mondta majd tavasszal veszünk a szobatisztaságra szoktatás miatt hogy ne ahidegbe kelljen lejárni eljött a tavasz megint elterelte SZÓT (caps ki xD) a kutyáról pedig én pénzemből lett volna :SSS meg még sorolhatnám h mik voltak de íg is kcisit hosszú lett


2011. nov. 29. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:

hány éves vagy??lehet hogy nem olyan az anyagi helyzetetek mert az oké hogy összegyűjtesz x összeget de utána még 3 oltást ki kell fizetni ami legalább 15 ezer ft akkor kutya kaja ,játékok ,póráz stb, ha beteg akkor orvoshoz vinni az se olcsó illetve ha olyan kutya lenne amit kozmetikába kell vinni az se olcsó..most bejön az ebadó is...nem olcsó a kutya


a másik hogy lehet hogy nem érzik hogy lenne felelősség érzeted..

2011. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el!Én 10 évet könyörögtem érte mire megkaptam.8 éves koromba kezdtem most vagyok 18(csodálatos a matematika :D )Nem tudom ,hogy hány éves vagy de én örülök ,hogy így alakult .Tényleg nagyon nagy felelőség 1 hétig mikor ide került össz vissz nem aludtam 8 óránál többet!Volt ,hogy már úgy éreztem ez nekem nem fog menni.Ez volt augusztusba most már ha kényszerítenének se hagynám őt semmiért bajban vagy magára.Annyi szeretet ad ,amit egyszerűen szavakkal leírni lehetetlen ezt tényleg meg kell tapasztalni.Ha tényleg felkészültél erre úgy érzed 100%-osan ,hogy mindennapjaidba belefér ,hogy foglalkozz vele,tanítsd,etesd akkor igenis legyen kutyád.De gondolj bele ,hogy nem lehet az ,hogy "áhh most nincs kedvem" SOHA
2011. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

hozz fel érveket, olyat ígérj amit megtartasz!!

kérd ki a szüleid véleményét hogy mért nem akarnak neked kutyát,ha elterelik a szót akkor is mond hogy de MIÉRT nem???

2011. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom még gyerek vagy ezért nem akarja. A gyerekekre jellemző hogy aranyos a kutya az elején foglalkoznak is vele, aztán már nem mert sok a dolguk, lusták mindig napi többször levinni sétálni hóban fagyban dögmelegben, mindig kell pedig. Ha akarják ha nem. Ilyenkor a szülőre marad. Megérthetnéd miért nem akarja anyud. Sokba is kerül mert oltás, kaja, stb. Sokat is kell vele foglalkozni eleinte főként. Tanítani kell sokat, takarítani utána mert bepisil, bekakil, nem egyszerű...

Én is szeretnék kutyát, de tisztában vagyok vele hogy mínusz fokokban hajnalok hajnalán semmiképp nem szeretném sétáltatni, és tanulás meg minden mellett elég időm sincs hogy foglalkozzak vele.

2011. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én is 10 évet várok/vártam az első tenyésztőtől vett kutyámra,viszont az elsőre "csak" 7 évet vártam :-) Nehezen de sikerült..hosszú évek gyümölcse,hogy végre kapok egy kiállítási kutyát,egy agarat :-) És elhiheted,hogy én is gyűjtök nem is egy drága fajtát választottam,mert 60 ezer forint kb. DE nem megvenni drága,hanem fenntartani egy kutyát..és lehet,hogy van össz vissz mondjuk 10 ezer forintod,amivel semmire nem mész..sajnos..Kitartás! Egyszer lehet,hogy sikerülni fog :-)
2011. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

:) Én is akakrtam és kaptam is kutyát 8évesen egy fajtiszta boston terriert.Egész évbe letudták anyumék az ünnepeket 150 e ft volt a kedvezményes!!!kutya:) de megérte,a legjobb bartom volt.Sajnos 1 éve nincs köztünk de mai napig mindennél jobban szeretem és hiányzik. viszont egy fix,őt pl 3 szor műtötték,db-ja 60-200.000 ft között volt +gyogyszeres kezelés,premium táp 20.000havonta(és akkor ő kistestű kutya) az oltások ami az első 5 honapba 6-9ezer ft között voltak és 2 hetente adták neki,féreghajtó,poráz,kutyaház,macera költözés,lakásba tarttottuk 2 évet napi 4szeres sétáltatás ...nemvolt egyszerű.De aztmondodm h hálát adok édesapámnak h mindent maradéktalanul fizetett a kutyusnak.Megérte!


Viszont...sajnos ezt igy összeszámolva(és akkor az extrákat nem vesszük figyelembe h egy hosszuszörű kutyusrt nyiratni kell pl stb.)Még igy is baromi sok pénz.ÉS egy kutya nem 1-2 évre szol hanem 10-12re.Honnan tudod h akkor milyen helyzetbe leszel anygailag?

Mindensetre én azt mondom h sokkal több jo dolgot megtanultam akutyám mellettt/től ami ennek a pénznek a többszörösét is megérte volna,de ezt a mai átlag háztartások nemtudják fedezni.Sztem a szüleid nem véletlen nem vettek még neked kutyust:sPRobálj menhelyekre járni és ott segiteni suli után,hogy lásd mennyi törödésre szeretetre és gondozásra van igényük NAPONTA!:)

2011. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és tudja h imádom a kutyákat az anyagi helyzetünk eléggé rendben van és hiába ígérem meg h mindent betartok nem tom miért de nem hiszi el pedig már rengeteg kutyát sétálttam nem rég volt egy kutya akivel foglalkzotam fél éven át korán keltem levittem ettem ittattam játszottam vele aranyélete volt a kutyának nem bízik bennem azt hiszi h majd az ő terhére marad a sétáltaltás pedig nem mert leglaább lenne kivfogás h miért akarok lemenni utánok itthon ülni na mind1 reménytelen már csak 2 év aztán majd én döntök az életemről :S
2011. nov. 29. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Kitartás, megéri várni! Én is könyörögtem anno a szüleimnek, kb. 9 éves koromtól fogva, hogy szeretnék egy vizslát. Ők sem gondolták, hogy foglalkozni fogok vele...Én sokat vártam, most 29 vagyok és van egy 10 hónapos magyar vizslám.
2011. nov. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is felnőtt koromban lett kutyám, amikor saját lakásba költöztünk. Előbb-utóbb felnősz te is ;)
2011. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki ezt a képet: [link]

Ezt pedig rejtsd el: [link]

2011. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!