Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kölyökkutya...

Mennyibe kerül egy kölyökkutya első éve?

Figyelt kérdés
Oltások+féreghajtók..Összességében mekkora összeg?
2011. nov. 29. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:

1. oltás átlagosan 6-7E ft

2. ugyanennyi

3. ugyanennyi

4. ugyanennyi

5 veszettség+ kombinált+ féreghajtó 8E ft körül

Én így tudom, de persze attól függ a te állatorvosod mennyiért oltja, nekem volt olyan hogy az állatorvos az utolsó oltást 12ért adta be.

De egy kicsit spórolhatsz, ha állatpatikában megveszed a féregtelenítőt ez olyan 100-300 ft között van és elég mindegyik oltás mellé, mert el kell negyedelni és adnak hozzá matricát amit beragaszthatsz az oltási könyvbe ugye.

Szóval olyan 30 000 ft körül van.

2011. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja.

Nagyon ki kell fogni. Nekünk sikerült.

1. oltás - ha tenyésztőtől veszel kutyát, akkor nem a te költséged.

2-3-4. oltás (parvo és a kombi oltások) - nálunk Székesfehérváron úgy, hogy a doki házhoz jön 2700Ft/oltás!!

Egyébként orvosi rendelőben 5000Ft/oltás.

Veszettségi: 4800 Ft.


Amúgy ne csak ezzel számoljatok. Mi mindenféle hülye baleset miatt szinte minden hónapban otthagytunk "extra" pénzt a dokiknál (zoknit evett a kutyám, hasmenése volt stb.)

2011. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor neked jó olcsón beoltják, bár biztos más azért mint Pesten. Én itt nem is hallttam még ilyet hogy ilyen olcsón oltottak volna kutyát. :)
2011. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, nekem is kikerekedtek a szemeim.. El sem akartam hinni.

Bár még így is bőven van hasznuk rajta.


Egy ismerősöm nyulakat tenyészt Pesten, az állatorvos jó ismerőse és elárulta neki, hogy a nyulaknak 500Ft-ba kerül a vakcina.

Amíg a rendelőkben 4-7000Ft között van az ára! A mi dokink ezt is 3500Ft-ért hozza a nyuszimnak :) Szóval kasználnak azért mindenen...

2011. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja.. és a féreghajtó tabletta is benne van a 2700Ft-ban!
2011. nov. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az oltásokat már leírták. Számold bele a fekhelyet, a tálakat, játékokat és kajáját is! Ezeknek az ára mind attól függ milyet választasz. A balesetekre is fel kell készülni, az én kutyám pici kölyökként eltörte a lábát és a műtét+röntgenek+gyógyszerek 100.000.- forint körüli összegre rúgtak. Bízom benne, hogy ilyen nem történik Veletek, csak leírtam, hogy én hogyan jártam.
2011. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak az oltások és féreghajtások, vagy MINDEN együtt?

Nekem kistestű kutyám van, 60ért vettem, és az első évben kb. 80-90 ezret költöttem rá.

És ebben semmi extra nem volt, csak az alap ellátás. Oltások, féreghajtás, fekhely, néhány játék, etető, itató tál, száraztáp, nyakörv, póráz, bolha-, és kullancs elleni cseppek, kefe a szőrápoláshoz, és néhány alkalom kutyakozmetika. Talán annyi volt a plusz kiadás, hogy egy tejfoga nem esett ki magától, és azt kellett bódításban kihúzni.

2011. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, sok mindentől függ.

Ha az állatorvosi oldalát nézzük a dolognak, akkor ahogy már többen írták, nagyon nem mindegy, merre laksz.

Budapesten és környékén az állatorvosok drágán dolgoznak.

Az oltások árát már írták, viszont gondolj arra is, hogy egy kölyökkutyánál jöhet többször valami, ami miatt futás van a dokihoz.


Na várj egy kis lista:

-Oltások

-Kullancs, bolha, élősködők elleni védelem(ezt általában havonta kell ismételni, ha pl cseppet használsz.)

-A kiskutyának nagyon fontos, hogy élete első évében nagyon jó tápot kapjon, azok pedig elég drágák. Havi 12-15 ezer forint alatt nehéz kijönni egy nagytestű kutya esetén. Kistestű kutyánál ez nyílván kevesebb.

-A féreghajtó azért nem olyan drága, állatpatikában olyan 1-2 ezer forint.

-Ha kertben fog laki a kutyus, akkor nagyon fontos, hogy legyen egy jól szigetelt kutyaháza. Ha spórolni akarsz és ügyes vagy, elkészíted te magad a házikóját, viszont ha erre nincs lehetőséged, számolj vele, hogy egy nagytestű kutyának legalább 30 forint a kutyaház.

Fontos, hogy szigetelt legyen, legyen hőfüggöny rajta.

-Akkor vannak még a különböző apróságok, etető, itatótál(1-2 ezer forint), nyakörv, póráz, ha gondolod vehetsz neki néhány játékot, rágócsontot.

- És akkor ott van a kutyaiskola, ha te magad nem vagy egy jó kutykiképző. Az se olcsó sajnos.


RÖVIDÍTVE:

Egy kiskutyával sok költség jár, de sok helyen tudsz azért spórolni is.

Viszont, amit nem tudsz kikerülni, az az állatorvos.. És ha Budapesti vagy, akkor magas árakkal kell számolnod.


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, figyelni fogom ezt a kérdést!

2011. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

50 000.-ft minimum!!

4 oltás , chipp ,féreghajtás,esetleg kullancs és bolhairtó spot-on,vagy nyakörv .

póráz-nyakörv,etetőtál,játékok.

esetleges ivartalanítás,illetve más orvosi költségek nincsenek az árban.persze a kutya vételára sem!

kutyakaja ??????

prémium tápok 1000-1200ft/kg ( 1 kg kiszerelésben)

persze 15-20 kg-os zsákban olcsóbb .

a pedigré,chapy ,darling meg a többi nem túl jó táp kilója sem olcsóbb!esetleg akcióban de akkor is vagy 500/kg !!

és még a kutya sétáltatáshoz megfelelő ruházat,NEM A KUTYÁNAK neked !

jó minőségű vizálló cipő( mert esőben is kell sétáltatni,esőkabát, stb.

a kutya pénzbe kerül !!!!!!!!!!!!!!

2011. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1hónapja van nálam a kölyök labradorom de már 100ezer ftba bőven benne van:) (oltások, játékok, póráz, hám, nyakörv, prémium táp...)
2011. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!