Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha még nem volt oltva augusztu...

Ha még nem volt oltva augusztusi születésű kutya, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kiválasztottam egy kutyust, aki augusztusban született, de most derült ki, hogy nem oltották be? Ilyenkor mi a teendő? Csak ugyanúgy el kell vinni az oltásokra és ennyi?
2011. nov. 30. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Pár napon belül meg fel is jelentheted a "gazdiját", mivel 3 hónaposan kötelező megkapni a veszettség ellenit.
2011. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha menhelyi kutyáról van szó, még valahogy megértem a dolgot.

De ha "tenyésztőtől" szándékozol venni, akkor szerintem ott más gebaszok is lehetnek. Ha oltva nincs, féreghajtva miért lenne? És ha erre sajnálja a pénzt, miért adna a kölyköknek tisztességes tápot? És ha már itt tartunk, az anyát mivel eteti? Az anya van-e oltva, féregtelenítve?

Ha ennek ellenére mégis ragaszkodsz a kiskutyához (lehet, hogy én is el akarnám menteni minél előbb onnan...) akkor szerintem azonnal vidd el állatorvoshoz, és majd ő megmondja, mi a teendő. Addig semmiképp ne ereszd össze más kutyákkal. Szerencsétlennek három hónaposan még egy Parvo oltása sincs, csoda, hogy még él...

Nem téged akarlak ezzel bántani, neked legalább eszedbe jut, hogy egy kölyökkutyát oltani is kéne. De gondold el, mennyivel rizikósabb így egy új otthonba szállítás. Elég, ha a cipődön beviszel valami vírust, és már fosik is a kiskutya.

2011. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feljelentést nem csak a veszettség elleni oltás miatt tehetsz, de azért is, mert gondolom microchip sem volt benne, ami pedig kötelező.


Az első és legfontosabb teendő, hogy vidd el állatorvoshoz...kapjon egy kombinált oltást, kapjon féregtelenítőt és kapja meg a microchip-et is, és kérj igazolást az állatorvostól, hogy a kutya nem rendelkezett sem oltással, sem chip-pel.


Ezt követően az állatorvos által javasolt oltási programot kövesd, addig pedig a legnagyobb óvatossággal kell eljárnod, mert könnyen megbetegedhet a kutya. Jópár nap, mire kialakul a védettség, addig ne vidd utcára és ne találkozzon más állatokkal.


Ha fizettél a kutyáért, akkor jogosan keresed meg a tulajdonost, hogy kártérítést kérj...ha ingyen hoztad el, akkor is felelősséggel tartozik, de legalább nem húzott le pénzzel.


Sajnos nem Te vagy az egyetlen, aki ilyen helyről vásárol kiskutyát, és ezzel "szaporítók" zsebét tömi...de erről nem feltétlenül Te tehetsz. Jobb előbb tájékozódni, és addig nem elhozni a kiskutyát, amíg az oltási könyvet át nem adják neked.


Remélem akik olvassák a kérdésedet és a válaszokat nem esnek ugyan abba a hibába, és tájékozódnak, mielőtt vásárolnak.


Egy oltatlan, ismeretlen eredetű kutyáért nem szabad pénzt kiadni...tk. nélküli kutyáért is max. az önköltségi árat kérhetnék a szaporítók, de sokan megveszik, mert megsajnálják a kiskutyát...és ezt használják ki.


Szóval, irány az állatorvos: oltás, féregtelenítés, microchip...egyeztess időpontot a következő oltásra, és a későbbiekben erősen meg kell fontolni az ivartalanítást is (remélem nem csak nyugaton, de hazánkban is divattá válik, hogy a hobbi célra vásárolt kutyák nagy részét ivartalanítják).

2011. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Még nem hoztam el a kutyust, de a szívem megszakadna, ha nem hozhatnám el, mert teljesen beleszerettem.:( Keverék kutyáról van szó, ami 3/4-ed részben Bichon.

Én azt hittem, hogy be van oltva, mivel már ennyi idős, eszembe sem jutott, hogy nem kapott oltásokat.:S Most már kicsit az is bennem van, hogy el akarom hozni onnan, hogy jobb sora legyen nálam.

Egyébként a menhelyeken is vannak kölyök kutyák?

2011. nov. 30. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!