Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van ez? Ha...

Most akkor hogy is van ez? Ha elüt valaki véletlenül egy kutyát, akkor most ki a felelős?

Figyelt kérdés

Olvastam egyszer itt egy hasonló kérdést,fele azt állította,hogy a sofőr és hogy fizesse ki a kutya ápolási költségeit,a másik fele azt,hogy a kutya gazdájának kéne megtérítettni a kocsiban keletkezett kárt.

Voltak olyan számomra lehetetlen válaszok,hogyha nem viszem orvoshoz,még én leszek feljelelntve állatkínzásért meh hogy a tulaj nem fizetne,ha megítélnék akkor sem.Ilyen alapon akkor holnaptól én sem fizetek adót.

A KRESZ szabályai szerint elvileg ebet is csak pórázon lehet vinni út mellett.Akkor nem tudom miért papolnak arról,hogy elszakad a póráz és úgy szalad el a kutya,akkor nem a gazda a hibás.

Szerintetek mikor ki a hibás?


2011. nov. 30. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen nem az autós a hibás, ha nem tudta elkerülni az elütést.

Az viszont igaz, hogy nincs joga otthagyni az elütött állatot.

2011. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez elgondolkodtató mert hát lényegébe a kutya a "hibás"... a kutyáért meg a gazdája tartozik felelősséggel. Nálunk nyáron ütötték el a szomszéd kutyáját...éppen jöttek ki az ajtón mikor a kutya megpillantotta az út másik oldalán lévő macskát...nagytestű kutya volt így lett kár az autóba.Viszont az tény volt,hogy ha az autós lakott területen belül nem száguldozik akkor simán meg tudott volna állni és nem több méteres féknyom lett volna.Én nagyon kiakadtam hiszen ez egy falu kisgyerekekkel és nem autópálya...én nagyon hibásnak találtam a vezetőt is,de a végén a szomszéd bácsi simán rábólintott,hogy kifizeti a kárt (a kutyára sajnos már nem kellet költeni)
2011. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kutya gazdája a hibás és meg kell térítenie a kocsiban keletkezett kárt.Tilos póráz nélkül kutyát közterületre vinni.Ha pórázon van,nem történhet meg,hogy kiszalad az útra.
2011. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is. Neked kötelességed olyan sebességgel haladni, amilyen sebességnél meg tudsz állni, ha hirtelen eléd kerül valaki. A biztosító nem téríti meg a kárt akkor se, ha vadat ütsz el.

De persze a kutya gazdája is hibás, ha elő keríthető (nem hinném).

Azt tudom, hogy engem egyszer elütöttek és nem a zebrán mentem (póráz se volt rajtam hehe) és nekem kellett kifizetnem a szélvédőt.

2011. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell olyan sebességgel menni ,hogy egy hirtelen elédugró kutya előtt meg tudj állni,mert akkor jobb ha kiszállsz és tolod a kocsit!
2011. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát most érted, ha teszem azt én megyek előtted, elém kiugrik egy kutya (kisgyerek/gyalogos) és fékezek egy hirtelent, te meg belémdurransz, akkor te vagy a hibás, és te téríted meg az én káromat, nem a gyalogos a tiédet.

Ezért van az, hogy koccanásoknál mindig a hátsó a hibás. Ha nem tudsz megállni hirtelen, akkor túl gyorsan mentél.

2011. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez oké,meg kell tartani a követési távot az előtted haladó kocsitól,ha az lefékez meg tudj állni.De kiugró kutya ,vagy gyalogos ellen nincs megfelelő követési táv,mert simán féktávon belül kerülnek eléd egy kocsi vagy bokor takarásából.
2011. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom semmi esetben sem a kutya a hibás.Vagy a gazda vagy az autós.Legtöbb esetben az autós.Sok olyat láttam,hogy elütötte és otthagyta szerencsétlen kutyát ugy hogy még élt..fuuu.. :@
2011. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez egyszerűen attól függ, hogy az adott balesetben ki viselkedett felelőtlenül, figyelmetlenül. Ha szabályosan vezetsz, és eléd repül egy kutya, akkor a legnagyobb jóindulattal és rutinnal sem tudsz mit tenni, nyilván nem te leszel a hibás. Viszont ha gyorsan hajtasz, nem nézel körbe, nem a vezetésre koncentrálsz, vagy bármilyen más hibát követsz el, akkor valószínűleg az eljárás során téged fognak elővenni, mert neked van "fegyvered" az autó formájában, és nem kezelted kellő óvatossággal. A kutyák gazdáinak - ha van neki - persze van erkölcsi felelőssége, de sjnos kis hazánkban őket ritkán szokták felelősségre vonni, pedig kellene. De mondjuk tényleg előfordulhat, hogy minden elővigyázatosság ellenére elszalad a kutya, szóval a gazda sem mindig hibás, csak elég sok esetben.

Plusz ugye nem minden kutyának van gazdája, rájuk ugye nem vonatkozik semmiféle pórázkötelezettség, de ettől még nem ütheted el, ahogy a szabálytalanul közlekedő gyalogoson sem hajthatsz át csak azért, mert neked zöld a lámpa. Szóval elsősorban az autós a felelős, HA hibát követett el. Ha nem, akkor nyilván nem.

2011. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a kutya kiszökött és az autós nem tudta lekerülni az ütközést akkor a gazda a hibás.

Ha ugyan ez a helyzet csak most a gazda póráz nélkül sétáltatja a kutyáját akkor szintén a gazda. (szerintem arra nagyon csekély az esély hogy egy póráz elszakadjon előfordulhat de nagyon véletlenül)

De ha pl. elszakadt a póráz és a autós el tudta volna volna kerülni akkor viszont az autós a hibás.

De ha elüti a kutyát azért meg kéne állni és nem ott hagyni.

2011. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!