Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért habzsol a kutyám?

Miért habzsol a kutyám?

Figyelt kérdés
Beagle, 4 hónapos, magas kategóriájú szuperprémium táppal etetem, napi 3-szor, adagolás szerint, a táp mellé napi kétszer keverek rizst vagy főtt zöldséget. Minden etetésnél nekiesik a tálnak, addig le se teszem neki, míg látványosan hisztizik a kajáért, megvárom, míg parancsra leül és lenyugszik, aztán odateszem elé, Ő meg nekiesik és fal... :) Miért csinálja ezt? :)
2011. nov. 30. 23:38
1 2 3
 11/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ezt mind kutyája válogatja, van amelyik zabál, habzsol, de annyira, hogy a végén ki is hányja. Van amelyik meg komótosan eszik. Volt egyszer egy olyan zabálós kutyám is amelyik még a kukázásra is hajlamos volt annak ellenére, hogy jól volt lakva. Az ilyenek rendszerint szeretik a másik kutya elől is felzabálni az ételt. Fegyelmezéssel visszaszorítható, de nem szüntethető meg véglegesen.
2011. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és, hogy többség szerint nem vagyok rossz gazdi. Nagyon szeretjük a kutyust és nagyon sokat vártunk rá, messziről hozattuk el (500km), úgy, hogy nem is láttuk, csak képen. Szuper tenyésztőtől vettük, jó kennelből. Megfogadom, beáztatom picit a tápját (egyébként nagyon sokat pukizik :)), lehet akkor ez is elmúlik majd? Egyébként kb.3-4 perc alatt burkolja be a tápot, terpesztett lábakkal, mintha valami zsákmányt ejtett volna. Édes nagyon. Oda tudok nyúlni a kajához, nem csinál semmit, eszik tovább. Nekem fontos, hogy engedelmes legyen, fajtáját ismervén, a lehető legjobbat megpróbálom majd kihozni belőle. A pici fiam érdekében, hisz Ő is mégcsak két éves. :)
2011. dec. 1. 13:20
 13/26 anonim ***** válasza:

:)


3-4 perc? :D

Az enyémnek egyszer lemértem... 23 másodperc, ez 115 gramm tápnál volt.

2011. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
3-4 perc az nem is habzsolás:D
2011. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

ooo anyám! Mennyi buta válasz! Szerintem nagyon jól teszed hogy szépen megvárja, mert önfegyelemre tanitod ezzel

Azért habzsol ennyire, mert amikor az anyjuk szoptatta őket, akkor lehet a testvérei elnyomták és lehet hogy mindg utoljára evett, és megszokta hogy gyorsan kell habzsolnia.

Általában ez a magyarázat rá. Az nem kínzás ha előtte leülteted, az lenne a kinzás ha nem etetnéd!

2011. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

:) Akkor megnyugodtam.. nem habzsol :) Bevizeztem egy kicsit neki és így nem habzsol annyira. Viszont rengeteget pukizik grrr.. :))

Még valamiben segíthetnétek! Messziről hozták, ezért 6 órát boxban utazott, bekakilt útközben egy csomószor, hazajöttünk, megfürdettem enni adtam neki, aztán egész este pukizott szegénykém. Másnap beültünk az autóba és annyira rémült szegény, egyből pukizni kezd, sokat..és ugrál, szabadulna. Ma megint ezt játszotta, mikor mentünk a délutáni sétánkra a Lővérekbe (erdőbe). Kocsiban végig cirkuszolt, séta közben boldog volt, hazafelé megint cirkuszolt. Hogyan tudnám megszerettetni vele az autót és főként elfeledtetnia rossz élményt, miszerint Ő egyedül utazott egy boxban, ami ráadásul a csomagtartóban volt :( Nagyon haragszom a tenyésztőre, Ő hozta el nekem egy közeli városba, mert errefelé jártak. Az úton Ők tőlünk 500 km-re laknak.

2011. dec. 1. 22:56
 17/26 A kérdező kommentje:
Utolsó mondatomban "az úton" csak úgy odakerült..teljesen értelmetlen :D
2011. dec. 1. 23:00
 18/26 dizus ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyiért vetted a kutyust?
2011. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
38 ezerért..miért kérdezed? :)
2011. dec. 1. 23:20
 20/26 dizus ***** válasza:
Csak furcsa volt hogy tenyésztő,meg pont arra jár,meg kakiban utaztatja a kutyust.
2011. dec. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!