Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elviszik a kiskutyákat, az...

Ha elviszik a kiskutyákat, az anyjuk nagyon fog nyüszíteni, keresni fogja őket? A kicsik mit fognak átélni, hogy anya nélkül, sok tesó nélkül, és a megszokott helyről egy új, idegen helyre kerülnek?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy kóbor kutyát, ami lefialt. Kölyköknek találtam gazdát. (már tettem fel ezzel a kutyussal kapcsolatban kérdéseket.)

Kedden voltak 6 hetesek, 8-an vannak. Lehet, hogy pénteken elviszik az összeset, vagy ha egyesével is, de hamarosan új gazdához kerülnek. Mit fog átélni az anyakutya? Nagyon fogja őket keresni, nyüszíteni fog értük? (főleg ha egyszerre vinnék el őket?) Ennek enyhítésére mi a legjobb mód?


2011. dec. 1. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:

a 8 heteseknél már nem lesz gond, legalább is, nálunk már szinte örült az anyakutya, hogy nem lógnak rajta


a kicsiknek nehéz lesz az új helyen az első pár nap, ami sokkal könnyebb számukra, ha tesóval együtt kerülnek el

2011. dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Várjatok még 2 hetet, fontos lenne, hogy 8 hetes korukig maradjanak a mami mellett.
2011. dec. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tekike99 ***** válasza:
Semmi gond nem lesz az anyakutyával. Kicsit nyugtalanabb lesz, amikor "pakoljátok" a kicsinyeit, de más nem. egyébként az előttem szólónak igaza volt, 8 hetes koruk előtt nem jó elválasztani a kölyköket.
2011. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

A szuka kutyának ilyenkor már természetes, hogy nincs egész nap a kölyökkel, pár nap alatt teljesen meg fogja szokni, hogy már nincsenek ott a kölykök.


A kölyköknek lehet megkönnyíteni az új helyzetet, ha olyan családba kerülnek, ahol megfelelő figyelmet kap. 6 hetesen még valóban picik, de ne legyünk álszentek, Magyarországon nagy tenyésztőktől is lehet 6 hetesen kiskutyához jutni (valóban nem értek vele egyet, mert tőlem 9 hetesen, 2 oltással viszik el a kölyköket, de valószínű, hogy a kérdező nem tudja magára vállalni az oltás és további gondozás költségeit).


A lényeg, hogy ilyen pici kutyának nagy változás, ha kiszakítják az alomból, ezért nem szabad olyan helyen tartani, ahol egyedül van. Ő pár óra, pár nap alatt saját falkájának fogja tekinteni azt a családot, ahová kerül, de ehhez az kell, hogy szinte egész nap velük lehessen.


A kiskutyát nem szabad elzárni (főleg nem kint tartani) ennyi idősen.


Arra figyelj, hogy már több mint egy éve érvénybe lépett egy törvény, amely arról szól, hogy kutya csak mikrochippel ellátva cserélhet gazdát. Szerintem beszéld meg a gazdikkal, hogy ennek a költségét fizessék ki (2-3 ezer forintos tétel) és akkor te meg tudod vásárolni a chipeket az állatorvosodnál.


Légy felelős gazdi, és esély se legyen rá, hogy ezek a kölykök utcára kerülnek.


Fontos: a chip beültetése önmagában nem elég, az adatokat rögzíteni is kell, a tulajdonos nevével, elérhetőségével, hogy a rendszerben azonosítani lehessen a kutyát.


Hívd fel a gazdik figyelmét arra, hogy pár nap beilleszkedés után vigyék a kiskutyát állatorvoshoz, hogy megkaphassa a megfelelő oltást, féregtelenítést....


Te pedig egyeztess időpontot, hogy a saját kutyádat ivartalanítsd.

2011. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minden erőmmel azon vagyok, hogy a kiskutyák jó helyre kerüljenek, felelősségteljes gazdákra találjanak, akik gondozzák őket, és gondjukat viselik. Utcára általam semmiképp nem fognak kerülni, és bízom benne, hogy az új gazdik sem dobják ki őket. Én nem tehetek a születésükről. Befogadtam egy éhező, utcán élő, kóbor, vemhes kutyát. Eltelt 2 nap, és jöttek a picik. Ivartalanítva természetesen lesz.
2011. dec. 1. 09:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi mikor elhoztuk a kölyköt, kapott egy játékot/rongyot, ami az alomban volt, és rajta volt a testvéreinek a szaga. Megnyugodott tőle a kutyus, sokszor vele aludt. Esetleg te is adhatnál a kutyákkal valamit.
2011. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!