Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hízlaljam fel a kutyáim?

Hogy hízlaljam fel a kutyáim?

Figyelt kérdés
Már teljesen kétségbe vagyok esve, mert soványak. Nem, nem aggódom túl, érezni a csontjaikat, és mások is mondják... Féregtelenítve vannak, a székletük sem sok, normális tápot esznek és vidámak. Az orvos szerint semmi bajuk, adjam nekik azt mint régen. De azt nem tehetem mert régen mindenféle rossz ételt ettek. Mégis mi bajuk lehet ami mindegyikre így hat? Van köztük fiatal, öreg, ivartalanított, ivaros... Már így is plusz fél adagot kapnak a szükséges mellé, ennél többet már nem tudok mert akkor kihányják az ugrálástól, pedig imádnak enni és olyankor bezárom őket de "lekötözni" nem lehet.
2011. dec. 1. 13:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mit esznek? Mert ez nem derült ki. Jó minőségű tápot kellene nekik adni, amiben legalább 25% állati eredetű fehérje, és 15% zsiradék van.
2011. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Brit tápot esznek. Pórbáltam ennél jobbat is de attól még jobban fogytak.
2011. dec. 1. 13:47
 3/18 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Josera Active tápját, nekem bevált. Az én kutyám a Josera bárányostól fogyott, de az active-tól teljesen rendbe jött. Illetven Dog Chow Active-val is hízlaltam már fel csont sovány mentett kutyát.

Persze a legjobb az lenne, ha legalább télre tudnál nekik valami magasabb kategóriás active tápot adni, de tudom, hogy egynél több kutyánál már nem lehet kibírni a prémium tápokat.

2011. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mondom hogy próbáltam jobbat, Acana, Orijen, Dog chow... :S Persze ezeket több hónap alatt, nem hirtelen. A Britből is aktívat esznek.
2011. dec. 1. 13:51
 5/18 anonim ***** válasza:
képek?
2011. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
szerintem adj nekik házikosztot...jah és sok leveses ételeket!
2011. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
29%
Ne csak tápot adjál nekik. Vásárolj húst,konzervet vagy valamilyen állati eredetü ételt.Csont az mindig legyen a fagyasztóba. azzal el lesznek egy jódarabig. Semmiképp ne végy csirkefejet,csirkelábat ,mert ha egybe lenyelik a köröm ,vagy a csőr átszúrhatja a gyomrot. Bizonyára sokat mozognak,így sok kalóriát égetnek. A csontal legalább lefoglalják magukat.
2011. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Bullmasztiff tenyésztőnk ritkán ad nekik tápot. Inkább házikoszt, és nyers hús! szépek, egészségesek!
2011. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Rotis_lány ***** válasza:

Happy Dog Profi-Krokett Race (34/24)

Ezzel nyerte vissza alakját a kutyusom gyomorcsavarodása, és gyomrának nagy részének eltávolítása után. (se eukanuba, se acana nem vált be akkor nekünk se, házikoszt ki volt zárva)

Nagyon erős táp, szerintem ettől elkezdenek hízni. Beltartalmilag nem egy acana, de valljuk be, a szénhidrát hizlal nem a fehérje.

Itt megnézheted:

[link]

2011. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy tudám, hogy a kutyáknál a szénhidrát pont, hogy nem hízlal, ezért szokták Gréti mixxel kiegészíteni a fogyózó kutyák kajáját. A kutyát a zsír hízlalja, nem a szénhidrát, tehát ha a gyomruk bírja, rápróbálhatsz napi egy kanál disznózsírra is, vagy valamilyen zsíros húst is adhatsz nekik kiegészítésnek.
2011. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!