Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajta szerint lesz megszabva...

Fajta szerint lesz megszabva az ebadó?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves amstaffom.Jár velem dolgozni,biztonsági őr vagyok egy telepen.Olyasmit hallotam,hogy az amstaff pitbull és egyéb "harci kutyákra" 15-20 ezret kellesz fizetni.Ez igaz?SZerintem ez az egés egy nagy marhaság,mert még több kóbor kutya lesz.Pláne a kutyafuttatókon,mert ott tudják,hogy soka kutyés és, hogy úgyis hazaviszik szegény kutyákat.Nem támogatom ezt az egészet.És ti?
2011. dec. 1. 15:25
1 2
 1/15 anonim válasza:
11%
A magyar kutyafajtákért nem kell fizetni.A kistermetű 6000Ft,a nagyobb,vérengzőbb 20.000Ft
2011. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Szájhagyomány útján ne tájékozódj!

Eleve igazoltan dolgozó kutya után nem kell adózni.

Az meg az önkormányzattól függ, bevezeti-e egyáltalán?

2011. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hogy döntik el, hogy mennyire vérengző?Mert erről is hallottam ilyesmit,hogy veszélyességi vizsgálat...
2011. dec. 1. 15:36
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
20.000 FT? Én miért emlékszem valami elenyésző 3000 Ftra? rosszul tudom?
2011. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem kistermetű kutum van, 3hete van meg.6000 ft a kissebbekre, a nagyobbakra nemtudom..De ha ivartalanítva van és chipje is van, akk asszem csk a felét kell.
2011. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3.válaszoló:Én is hallottam ilyesmit de mást is.

Ivartalanítani nem akarom, mert ő a legjobb barátom és hát a férfiasságát nem adjuk:)

Chipje viszont van.De ezzel az adóval többet fognak ártani mint használni.

2011. dec. 1. 16:35
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

"Ivartalanítani nem akarom, mert ő a legjobb barátom és hát a férfiasságát nem adjuk:) "


Ezt a f.szságot.... Ha nem lennék magam is hímnemű (két ivartalanított kan gazdájaként), akkor azt mondanám, h ekkora baromságot csak férfi tud mondani. Így csak azt tudom mondani, h ekkora baromságot csak azok tudnak mondani, akik tudatlanok e téren.

2011. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhászom van. akkor szerintetek mennyit kell majd fizetnem?
2011. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha attól fog függni,hogy veszélyesnek minősítik-e akkor szerintem nem sokat.Nem tudom...
2011. dec. 1. 20:06
 10/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
67%

A veszélyességet én úgy tudom elképzelni, hogy volt e már hivatalosan eljárás valamilyen kutyával szemben. Pl,: megharapott e valakit, feljelentették e már több ízben, stb.


Nem lehet úgy véleményt alkotni, hogy ez vagy az a kutya nagytestű, meg éppen amstaff vagy kaukázusi. Egy keverék kutya is lehet veszélyes ill harapós.


Meg egyáltalán kinek mit jelent az, hogy veszélyes?


Ha egy nagytestű kutya odaszalad egy idegenhez csak úgy, és az illető beszarik akkor ő szerinte veszélyes?


Ezt pontosan mi alapján döntik el?

2011. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!