Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves nyugodt, barátságos...

8 éves nyugodt, barátságos természetű gyerek mellé ajánlanátok Border Colliet?

Figyelt kérdés

Fiam már tavaly óta Border Colliet szeretne,de sok negatív dolgot hallottam róla,mint pl. nem lehet póráz nélkül sétáltatni mert elrohan...vagy gyakran megharapja a gazdáját,ha az nem arra megy mint elképzelte.Valóban így van?

Lemozgatással nincs gond,hatalmas kertünk van és egy 8 éves és egy 1 éves gyerkőcünk.


2011. dec. 1. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én gyerek mellé semmiképp se ajánlanám. Szép és okos kutya, de nagyon problémás, és tapasztalt gazdi kell a neveléséhez.

2011. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Egy border collienak nem elég a hatalmas kert, ha nem futattják le mindennap, akkor azt a hatalmas kertet felássa, nem elég, hogy játszanak vele, neki hatalmas mozgásigénye van, amire 2-3 óra intenzív FUTÁST! kell rászánni, nekem is tetszenek, szépek, hihetetlen okosak, de neki kellenek a feladatok, agilityzni vagy valamit csinálni vele. Kutyasuliba szerintem megéri elvinni, gyorsan tanulnak. Ha neked lenne időd, hogy elvidd futni+kutyasuliban akkor igen, ajánlom, de egyébként nem.
2011. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a Border terelőkutya, magyarán, ha nincs megnevelve a gyerekeket is terelni fogja, ami csípkedésse, harapással jár. Nem ajűnlom gyerek mellé, de még a legtöbb felnőtt mellé sem.
2011. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. dec. 1. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Border colliem van, terápiás kutya és akár ovisokkal is dolgozik. A tenyésztőnél az 9, 5 és másfél éves gyereke nyúzta az anyát és a kölyköket is. Jól kell kölyköt választani és okosan kell nevelni. Lehet lepontozni.
2011. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ki kell fogni a jó képességű, és idegrendszerű kutyát. lehet tűri a gyereket, lehet nem. de ez amugy bármely fajtánál közre játszhat. szerintem ha kezdettől fogva nevelitek, akkor ajánlhatom. de a mozgás sose maradjon el, tényleg, halálosan komolyan
2011. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!