Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a legalkalmasabb...

Zsombika kérdése:

Melyik kutya a legalkalmasabb szarvasgombázásra?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Vizslákat szoktak leggyakrabban használni.
2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
A DISZNÓ!
2011. dec. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a kutya alkalmas rá, amelyiknek jó az orra. és akkor teljesen mndegy milyen fajta. De pl.a spániel is jól keres.
2011. dec. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lagotto romagnolo-t kifejezetten erre tenyésztik a mai napig, bár eléggé drága kutya:

[link]

A vizslák, a beagle-k is eredményesek, de náluk problémát okozhat a vad iránti hatalmas lelkesedés, nem tudhatod, hogy éppen a gomba szagára állt rá nagyon lelkesen, vagy mondjuk egy nyúléra... Én kipróbálnám e célra a mudit és a pumit (a puli szőre nem épp a bozótba való), hiszen náluk komoly hiba volt, ha a vad érdekelte őket. Nincs bennük olyan "gyilkolási kényszer", mint pl. a terrierekben. A gombászásra szánt kölyöknek elejétől fogva tiltani kell a pockozást, a vad üldözését, üregüknél, ürüléküknél való lelkes kaparást, szimatolást.

Egy jó cikk a témában:

[link]

2011. dec. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igen a lagotto romagnolot én is hallottam,hogy sikeresek a gomba keresésben.

de jó orruk vannak még a vérebeknek,vizsláknak,biztos őket is kilehet képezni.

2011. dec. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor kipróbáltam akkor vizslával próbáltam, 2 némettel. Nagyon ügyesek voltak, de persze ki kell képezni őket. (amit nem én tettem, csak teszteltem őket)
2011. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 At7tila ***** válasza:
A labradort könnyen meglehet tanítani rá, úgy hogy a labradort mondom. :)
2012. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!