Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a 4 hónapos...

Normális, hogy a 4 hónapos kutyakölyök ennyire barátságos?

Figyelt kérdés
Egyenesen keresi más emberek,idegenek társaságát.Mindenkihez odaszalad séta közben,pedig néha elég sok emberrel találkozunk.Pedig nem kap semmit tőlük,esetleg ritkán egy rövid simogatást.Nem is barátságosan,hanem kitörő örömmel,mondhatni imádattal közeledik mindenkihez.Elnövi ezt vagy ilyen marad?Elég nehéz így sétálni,egyfolytában rángassa a pórázt,hogy mindenkihez odamenjen.Ha meg szabadon van,akkor az egész séta a másoktól való elhívásból áll...
2011. dec. 2. 21:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
igen,a kutyakölykök ilyenek...az enyém 6 évesen is ilyen maradt...
2011. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen marad. Mert ahány ilyen kutyát láttam, egy se változott meg.
2011. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem a legjobb hírek számomra...
2011. dec. 2. 21:13
 4/35 A kérdező kommentje:
Milyen fajta kutyád van,Első?És Második,milyen fajta kutyákkal van ez a tapasztalatod?
2011. dec. 2. 21:14
 5/35 anonim ***** válasza:
52%
De jó neked! A legjobb terápiás kutya lenne belőle! Mert az emberek szeretetét sajnos nem lehet megtanítani a kutyáknak. Nem szeretnél esetleg ilyesmivel foglalkozni? Vagy őt őrző-védőnek szántad?
2011. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Hát éppenséggel nem jó nekem....Nem baj,ha nem agresszív emberekkel,de ez már túlzás.Nem szeretem az ilyen típusú kutyákat.Amelyeknek mindegy,hogy ki fogja a póráz végét..Nem kell megvédjen,se ŐV,de azért ne legyen minden ember egyforma neki.Érezze,hogy kik a falka,a családtagok és kik az idegenek.Az ilyen túl barátságos jellemű kutya csak dísz.Az ilyen jelezni sem fog.Pedig a falkában mindenkinek megvan a maga feladata.A kutyáé,hogy legalább jelezze a falkának,családnak,hogy idegen közeledik.Tovább már intézi a falkavezér....Az amelyik ennyire barátságos idegenekkel,abban nincs szerintem egy csepp falkaösztön sem.Az ilyeneknek az egész világ egy falka,ami nem normális,ilyen nincs az állatvilágban,a farkasoknál.
2011. dec. 2. 22:20
 7/35 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Idegesítő tud lenni, de még leszoktatható róla. A kuvaszom is nagyon barátságos, imádja az embereket, és igen, kuvasz, lehet ezt a fajtát egy elmebeteg pitpullt megszégyenítő vadállatnak titulálni, de barátságos. Az én nevelésem. 4 éves lesz, de most már csak aki velünk jön be, azzal olyan kitörően barátságos. Egyedül már igazi házőrzőként viselkedik.
2011. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Mecse ***** válasza:

A kutyusod 4 hónapos :) Kölyök. Ebben az életkorban minden érdekli mindenbe beleütné az orrát, mindenkit megszaglászna.


A póráz rángatása nevelés / fegyelmezés kérdése, azon lehet változtatni.


Szerintem ne légy vele TÚL szigorú (a normál volumenű következetes szabálygyakoroltatással semmi baj nincs és kell is).


Azt pl. megteheted hogy gyakorolod vele a gazdira (rád) fókuszálást séta alatt is, hogy ne vonja el minden kósza légy / járókelő a figyelmét olyan könnyen, így odarohangálni sem fog.

2011. dec. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A gond az,hogy képes elszaladni mellőlem,ha valakit meglát.Nem számít,hogy az a valaki részeg,barnább bőrű,férfi,lány stb.Odaszalad,üdvözli viharosan,esetleg el is kíséri egy jó darabig,majd utána visszajön.Nem is kell mindig hívjam,sokszor magától.DE,egy járókelő sem mehet el úgy,hogy ne üdvözölje viharosan.Képzeljétek el egy kicsit a helyzetet....Az egész séta ebből áll.Már rendesen irtózom,amikor valaki jön velünk szembe.Olyan,mintha elárulna.Én ilyen vagyok,ez az érzésem.Nem zavarna,ha barátságos lenne,pl. ha valakivel megállok beszélgetni és azt üdvözli,de ez már sok.Amint írtam,nem kell megvédjen,meg tudom én magam védeni(kidobólegény voltam),de egy csepp hűséget szerettem volna látni.A kutya a hűség megtestesítője,vagy nem?Felnőtt korában szerettem volna,hogy legalább jelezze,ha valaki jön.A madarakat megugatja,de más semmi.Egy picit több elvárásom van egy kutyától nekem.Vagy esetleg túl sok,túl nagyok lennének az elvárásaim...?Voltak még kutyáim,egy sem volt agresszív emberekkel,de nem is szerették más emberek társaságát,simogatását.S ha kellett volna,a "csontot" ők is odatették volna baj esetén.A falka,a vezér volt a mindenük....
2011. dec. 3. 09:03
 10/35 compactegon ***** válasza:
52%
most hülyéskedsz ugye? 4 hónapos kutyáról beszélünk, aki nagyon baba még! az enyém ugyanezt tolta (stafford, de a tiedet még mindig nem tudjuk, milyen fajta), illetve ma is üdvözöl pár idegent, de már mérsékeltebben. ezen kívül (pedig mindenkit halálra nyalna), ha idegen megáll az ajtó előtt, vagy bejön anélkül, hogy bárki beengedné, azonnal ugrik.
2011. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!