Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak mesterséges termékenyítéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen a vemhesülési arány? Volt-e rossz tapasztalatotok?
2011. dec. 2. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Előnye és hátránya is van.

Nézzük csak. Először is én személy szerint úgy vélem, hogy a természetes megoldás sokkal jobb, mivel úgy természetes, és ha figyelembe akarjuk venni a kutyánk igényeit, és nem akarjuk félredobni a már sok sok évi berögződött szaporodási ösztön módját, akkor hagyjuk, hogy a kutyánk kutya maradjon.

Az előnye, hogy ha van a rendelkezésünkre álló örökítőanyag, akkor nem kell pl. átutaznunk a fél országot, hogy a szukát a kanhoz vigyük. Valamint a szaporodáskor nem fertőződhet meg különféle betegségekkel. Persze ez nagyon ritka eset, de nem lehetetlen. A vemhesülési arány viszonylag jó, összeget sajnos nem tudok mondani, de ha nem kapsz rá választ, akkor esetleg holnap megkérdezhetem neked.

2011. dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

nálunk mesterséges megtermékenyülésből (hűtött sperma) viszonylag alacsony alomszám de 100% os volt eddig a vemhesülés. 8alacsony alatt értem az átlag 6-7 kölyök helyett 3-4 kölyköt de volt már ebből is 6 kiskutya itthon)

Sima katéteres frissen levett sperma esetén hasonlóan alacsony az alomszám de mivel azt én csinálom volt már, hogy nem jött össze a dolog és üres maradt a szuka bár ez ritka itt olyan 98% os volt a vemhesülés szóval nagyon magas (nálunk legalábbis meg akiknek én csináltam)...


Rossz tapasztalatom pont az alacsony alomszám miatt van hisz ha 1-2 kiskutya van az problémásabb ellést eredményez az egyke kölyköket pedig nehéz szocializálni.. én csak akkor szoktam ha valami miatt tényleg nem tudjuk megoldani a természetes fedeztetést pl nagyon távoli kan (most nálunk 2 alom volt egy Kanadai és egy Belga kantól mindkettőben 4 kiskutya lett hűtött spermából) vagy a szuka nem veszi fel a kant hosszú próbálkozás után se (pl korai neki és későbbi fedeztetést nem tudjuk megoldani...ilyenkor ha a spermát az ovuláció előtt 2-3 nappal rakjuk be is lesz alom) vagy ha biztosra akarunk menni - sokkal biztosabb mint a sima fedeztetés hisz az ivarsejteket közvetlen fecskendezzük be

2011. dec. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!