Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kutyát vinni a szombat...

Érdemes kutyát vinni a szombati Illatos úti Örökbefogadó napról?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem lehetnek beteg? Oltottak ők?
2009. máj. 14. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen "akciókon" oltott kutyákat szoktak örökbeadni. De ha nem, akkor is ments meg egy életet, utána is pénzbe fog kerülni a kutya, ez nem lehet akadály. Ők a legragaszkodóbb társak!
2009. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
95%

Szerintem tuti oltják őket, de ott meg is kérdezheted.

Amúgy meg tényleg igaz, hogy egy menhelyről elhozott állatnál a világon nincsen hálásabb és hűségesebb.

2009. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Az Illatos útról oltással és chippel ellátva kerülnek ki a kutyák. Betegségük természetesen lehet, de ez egy agyonszűrt, kiállított, törzskönyves tenyész kutyánál is előfordul, csak emiatt nem szabad visszalépni.

Ha alaposan, felelősségteljesen körbejártad a kutya kérdést, fel vagy rá készülve (kutyaház, fekhely, etető- itatótál, nyakörv, póráz, biléta (!!!), elegendő pénz egy általános orvosi kivizsgálására, megfelelő táp (ami nem Chappy...), illetve nevelésbeli alapjártasság, akkor nosza rajta, két életet mentesz meg vele! Az övét, és azét, aki a helyére bekerülhet, és nem az úttesten gázolják el vagy rosszarcúak kötik kocsi mögé.

De ha csak szánakozásból hoznál ki egyet közülük, és azt sem tudod, hol fogsz élni, miből és hogyan 1-2-10 év múlva; vagy 2 hónap múlva a fejedre nő, és visszaviszed vagy elengeded az utcán, akkor inkább ne.

Bár én minden embernek azt mondom, menhelyről fogadjon örökbe, tudni kell, mindegyik kis ebnek meg van a saját maga előélete (az enyémet 5 éven keresztül verték - a menhelyre kerülés megváltás volt már neki), így az új családban, akár fél év-1 év múlva is jöhetnek elő furcsaságok, nem várt dolgok. Így egy menhelyes kutyus még sokkal nagyobb felelősséget és következetes nevelést, bánásmódot igényel, mint egy kölyök kutya, aki melletted nő fel.

Az enyém rendbehozatala (lelkileg, fizikailag) 1 évig tartott. Nem volt könnyű, de megérte, és büszke vagyok rá, hogy szebb életet adhatok neki, és a kenneljét, miután elhoztam, megkaphatta valaki más rászoruló.

2009. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, és a legfontosabbat lefelejtettem:

A honlapjukon tudsz tájékozódni a pontos oltási programról, illetve az aktuálisan benn lévő kutyákról:

www.illatosut.hu

2009. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon szép volt, amit leírtál! Ígérem felelősségel fogok dönteni, egy kutya élete nem játék, pláne az övék. Nagyon igaz.
2009. máj. 14. 17:01
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

ha teheted szerintem is ments meg egy életet.meglátod hoyg a leghüségesebb társad lesz.sokkal hüségessebbek ezeka kuttyok,minta kiket mi szerteö gazdik 8 hetes koruk óta kényeztetünk.oltással,ivartalanitva,és chippel kerülnek ki.


nem fogod megbánni.nekem 4 van,de mig élek lesz kutyám mindig.

2009. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen.Mi tavaly nyáron hoztuk el Flopikát az illatosútról,akkor is örökbefogadó nap volt,és azt hiszem 2000ft-ért kapott chipet,és oltást,meg pórázt-nyakörvet,kajautalványt.

azért azon érdemes elgondolkodni,hogy Állategészségügyi telepként vannak nyilvántartva,de az onnan kihozott kutyák oltási könyvében az áll,hogy "a telepről származó kutyákért állategészségügyi felelősséget nem vállalunk"...Hát no comment.

Flopika viszont azóta nagyon jól van,egyszínű volt amikor elhoztuk,egypár hét múlva a rendes étrendnek köszönhetően kiderült,hogy bocifoltos...

Jó kutyázást!

2009. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyszer s mindenkorra tisztázni kellene az emberek fejében,hogy az illatosút NEM MENHELY,ha nincs hely altatnak,arról nem is beszélve,hogy alig kapnak enni....
2009. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! (azért az is írhatna ide, aki lepontozott, mert kiváncsi lennék az ő véleményére is...)
2009. máj. 15. 09:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Megjegyzések az előttem szólókhoz:

1. Az Illatoson nem ivartalanítanak (sajnos még nem...), csak oltanak és chippelnek. Ha ivartalanított kutyát "kapsz", akkor ő már úgy került a telepre.

2. Az állat egészségügyi telep nem azért állat egészségügyi telep, mert 100%-ig szuper állatot fogadhat örökbe az, aki onnan visz. Akkor a tenyésztők csődbe mennének :D. Megkapják az oltásokat, ha egy súlyosan sérült kutya kerül be, ellátják, megműtik, de nem eshet át minden egyes kutya vér-, vizelet-, széklet vizsgálaton, röntgeneken, MR-n, CT-n, stb., stb. Ezért van ráírva, hogy nem vállalnak felelősséget, no meg azért, hogyha vki örökbe fogad, majd kiderül, hogy mondjuk súlyos dp-s a kutya, akkor ne lehessen őket beperelni. És ez szerintem teljesen rendben is van, nem felelősségük az említett esetben 200e Ft-ot kifizetni (annyiba kerül a dp-t megműteni), majd hónapokon keresztül mozgás rehabilitálni!

3. Rendesen kapnak enni.

2009. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!