Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék egy kutyát. Most végre van saját keresetem, ezért meg tudnék adni neki mindent. Viszont külföldön dolgozom mint házi betegápoló. 2 hetet itthon vagyok 2 hetet kint. A gazdának és a bácsinak akit ápolok nincs kifogása ellene, hogy legyen egy kistestű kutyám, tehát tudnám hozni magammal. Jelenleg a nagymamámnál lakom, aki szintén szereti a kutyákat, neki is vannak yorkshire terrierjei. Szóval az megoldható lenne az esetek 99%-ában, hogy velem jöjjön. Ti be mernétek vállalni? 27 éves vagyok.
2011. dec. 3. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz rá időd munka mellett is, akkor szerintem semmi akadálya a kutyusnak. Ha elfogadsz egy tanácsot: hozz ki a menhelyről egy kutyust, legyen legalább egynek gazdija karácsonyra :)
2011. dec. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom,igen.:)
2011. dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam menhelyi kutyára :). Nagyon aranyosak. Még 1 dolgot elfelejtettem: Mi lesz akkor, ha más munkahelyem lesz és esetleg panelba kerülök? Vagy nem lesz időm rá, ha más munkám lesz? Hiszen 10-15 évre választom társnak. (Persze azon lennék, hogy megoldjam, de ki tudja... Ettől félek a legjobban... Mindenesetre alaposan átgondolom...
2011. dec. 3. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
És simán belevágnék. A helyzete bármikor bárkinek megváltozhat, mégis vállalnak kutyát.
2011. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha új helyre kerülsz, úgy ismernek meg, hogy egy fiatal nő akinek kutyája van. Én úgy látom, fejben eldöntötted a kérdést, menj és hozdd azt a kiskutyát!
2011. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem nyugodtan. Ha egy kistestű kutyát beszerzel, simán viheted magaddal mindenhova, és ha ne adj' isten mondjuk albérletbe kerülnél, ott se hiszem, hogy különösebb problémát jelentene, ellentétben mondjuk egy német doggal. A kutyáknak a panel se okoz különösebb lelki traumát, inkább örülnek, hogy a gazdival lehetnek, már persze ha rendesen vannak gondozva és nevelve.

Értem én, hogy felelős állattartás, és inkább ez a helyes hozzáállás, mint hogy vakon fejest ugorj a kutyatartásba, de kár azon töprengeni, hogy mi lesz, ha... Ezzel a gőzzel az ember fel se keljen reggel. :) Az én kutyám simán átvészelte, míg egyetemre jártam és csak heti 2-3 napot tudtunk együtt tölteni. Ehhez képest a tiednek arany élete lenne! :)

Akárhogy is döntesz, sok sikert! :)

2011. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5/6 os vagyok megint. Az egyik ismerősöm is kint dolgozik, idős embereket ápol. Meséli hogy néha belopja az udvaron tartott kutyát, a fekvő idős embernek.szinte kisimulnak ha simogathatják.
2011. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!