Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla jelleme?

Magyar vizsla jelleme?

Figyelt kérdés

Főként gazdikat kérdezek arról, hogy a magyar vizslának mekkora a mozgásigénye, helyigénye, jelleme, szőrápolásiigénye és kisgyerekek mellé ajánlanátok-e.

Esetleg még arra válaszolnátok, hogy télen lehet-e kint tartani.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2011. dec. 4. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagy mozgásigénnyel rendelkezik. Minden nap le kell fárasztani, különben unatkozni fog és magát foglalkoztatja.(Átrendezi a kerted..stb.) Sokat kell tanítani, játszani vele. Vadászkutya, tehát lételeme a mozgás. Szőrápolása nem túl bonyolult, néha átkefézed. Télen, jól bélelt meleg házzal lehet kint, bár szívesebben nyúlik el a nappaliban a családdal. Gyerekeket nagyon szereti, esetleg a temperamentuma jelenthet gondot. Örökmozgó, tehát véletlen fellöki...stb. De egyébként békés és szereti a gyerekeket.
2011. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vizslám van.

Azért tetszett mert mágnes kutyának is nevezik..

És tényleg találó a neve,ugyanis nagyon ragaszkodó kutya.Otthon ha tévét nézünk minimum az ölünkbe hajtja a fejét,és úgy alszik..Vagy elég ha csak hozzád ér egy kicsit,a lényeg hogy a gazdi közelében legyen.

Okos,könnyen tanítható.Néha makacs ha unatkozik.

Rengeteg mozgás kell neki,és rengeteg foglalkozás.

Mi néha 2-3 órán keresztül is kint vagyunk vele..Sőt a bátyám biciklizik és amikor megy akkor viszi magával hogy mellette fusson..(na akkor kellőképpen ki tud fáradni.) Ha nincs meg az állandó mozgása kezelhetetlen lesz,mert el fog csavarogni.

3 éves de még soha nem volt beteg(le is kopogom,hogy ne legyen) alapjáratban egészséges kutyafajta.A szőre sem igényel különös ápoltságot.Bár a sok mozgás miatt,és hogy élvezi ha szaladhat esőben,pocsolyában,néha bemegy a vízbe is,nem árt időnként (nem sűrűn) megfürdetni..De ha minden nap sáros akkor csak egy vizes ronggyal áttörölni.Én magával a szőrével nem sok mindent csinálok,ert nekem rövid szőrű vizslám van..

Mi lakásban tartjuk.Mivel ezt szokta meg,így mi nem is tudnánk kitenni az udvarra télen.De van olyan vizslaismerősöm ahol a kutya az udvaron van..Bár egy vadász barátunknak akinek 3 vizslája van az év nagy részében az udvaron tartja a vizsláit,de a nagy hidegekben mindig a házban vannak...

Nagyon pici gyermek mellé nem nagyon való,mert a vizsla egygazdis..Nem igazán tolerálja ha másznak rajta vagy húzzák a fülét..De olyan gyerekek mellé már valók akik elég értelmesek ahhoz hogy megértsék a kutya nem játék..

2011. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem két vizslám van. Az egyik még kölyök, kicsit bohóc még , egy folytában nyüstöli a nagyot :) De így legalább nem unatkoznak amíg dolgozunk.


Általában szerintem minden vizslára igaz, hogy nagyon nagy a mozgásigényük, rövid szőrük miatt, télen inkább bent tartanám, de ha muszáj kint akkor csak nagyon jól szigetelt bélelt házban. Szőrük ápolása, szerintem nem igényel sok munkát. Bár rendkívül okos, családcentrikus kutya, én nagyon kicsi gyerek mellé nem ajánlanám, azért amit már előttem is írtak, de kicsit nagyobbak hat - hét évesek mellé szerintem nyugodtan haza lehet vinni, persze el kell magyarázni a gyereknek is, hogy mit, hogyan meddig és nagyon nagyon jó barátok lesznek. De természetesen az itt is áll, hogy gyereket kutyával soha nem hagyunk egyedül.



És akkor a saját tapasztalat, saját kutyáimról: igazi gyerekek, imádnak minket, tényleg muszáj valamilyen módon hozzánk érniük. Nálunk egész évben a kazánházban vannak, nyáron kellemesen hűs,télen jó meleg, kutya ajtóval felszerelve. A nagykutyámnak sajnos volt egy rossz tapasztalata egy kis gyerekkel így ő nem igazán tolerálja őket, kicsit megcibálta a gyerkőc a fülét, természetesen nem bántotta, nem is morgott, de ismerem láttam a kutyán , hogy ez nem igazán jön be neki, és azóta ha gyereket lát ugat mint az őrült. Kicsi el van mindenkivel, viszont ő meg sokkal makacsabb, kis kelekótya még. Nem tudom, hogy igaz e minden vizslára, de az enyémek szeretik a macskát is, persze csak saját macskát, együtt alszanak, pedig mindenkinek van külön ágya, de ők inkább egy fotelban kuporognak hárman egymáson.

Ilyenkor télen én hetente egyszer kicsit átkefélem a szőrüket, nyáron meg van medencéjük abba fürdenek, de akkor is néha előkerül a kefe.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, nem tudom segített e.

És bocs, hogy ilyen hosszú lett :)

2011. dec. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!