Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a border colliek között...

Ezek a border colliek között érdemes válogatnom, vagy keressek más helyet?

Figyelt kérdés

A hírdető telefonba,azt mondta hogy 10k-ért még törzskönyvet is kiállítanak nekik.A kékszemüt szeretném megpályázni.Szerintetek?

[link]


2011. dec. 4. 13:36
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:

Szerintem ne vedd meg. A törzskönyv MEOE tagoknak csak 5500Ft. Ha már választható opció a törzskönyv, az kissé gyanús.

A szülők tenyésztésre alkalmasak? Valamiféle szerződést, garanciát vállal a "tenyésztő"

Én a nyáron beszélgettem egy border tenyésztővel, ő 50eFt ért adott egy kölyköt tözskönyvvel és garanciával.

Mire szeretnéd használni? házi kedvencnek? sport kutyának?

Ha mégis innen választasz kutyát nézd meg a szülőket és a helyet. Milyen körülmények közt vannak a kutyák? mit esznek stb...

2011. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a törzskönyv megléte nem szabadna választási lehetőségként szerepelni... én innét amúgy sem vennék...Ha már fajtatiszta kutyát akarok, akkor az legyen tenyésztőtől, hogy tudjam biztosan az a fajta amit vásárolok, és a TK-ból megtudjam állapítani, hogy nem-e vannak rokonságban egymással a szülők. A második, eddig 2x hoztam tenyésztőtől, mindig elmentem megnézni őket és jellem alapján választottam, de ez már régebben volt. Ha már mindenképp olcsón akar valaki kutyát, akkor menjen menhelyre és hozzon onnét, ha meg fajtatisztát, akkor nézze meg, honnét veszi. Barátnőm nagyon póruljárt 2x is, egyik kutyája súlyos diszpláziás, a másik meg egy idegbeteg-idegroncs kutya.
2011. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

budakalászon nem csóringerek laknak,kettő ha már valaki áldozott tenyésztőtől egy borderre,aki le van szűrve,egészséges stb azt pároztatja 1x mi baja lehetne a kicsiknek?ha a szülők törzskönyves,tenyésztőtől vett kutyák?!

szerintem ha a szülők rendben vannak,a kicsiknek sem lehet nagy bajuk.nem kell egyből mindenkit ijesztegetni,meg 200ezres vásárlásra bíztatni

2011. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát, ez nagy érv,hogy nem csóringerek laknak...

tegyük hozzá.hogy általában ...

2011. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem venném meg, de ahogy érzed. Azért nézd meg a szüleit, és játssz a kicsivel. Nem kép alapján kell kutyát venni :)


Egyébként nekem is tk nélküli kutyám van, mondjuk engem ez hidegen hagy, mert a kutya tetszik és ha felnőtt korában egy össze-vissza keverék lett volna, akkor sem sajnáltam volna azt a nem nagy összeget amibe került. Te sajnálnál 50e forintot, ha mikor felnő rájönnél, hogy keverék? Vagy akkor menj biztosra és kérd a törzskönyvet és valamilyen garanciát, hogy a kutyának nincsenek örökletes betegségei.

2011. dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én keresnék más helyet.

Borderben fontos,hogy jó helyről vegyünk,nehogy ideggyenge kölyköt fogjunk ki.

Az,hogy plusz 10ezerért kérhető a TKV,az abszurdum,annak járnia kéne a kölyökhöz. Mindenképpen törzskönyves kutyát válassz.Hogy mért?Azért,hogy ismerd a felmenőit. Ez miért fontos? Azért,mert a magyar bordereknek nagy részben ugyan az a vérvonaluk,így nem nehéz összehozni rokontenyésztést.

Nem mellesleg 70-80ezerért már kaphatsz törzskönyves, szűrt kölyköt egy kisebb vagy kezdő kennelnél.Hidd el,jobban megéri.

2011. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!Nem,nem dobnám ki akkor sem,ha kiadtam érte 50k-t aztán mégis keverék.Semmi gond nem lenne,de akkor szívesebben viszek menhelyit 5k-ért.

Nem ragaszkodom a törzskönyvhöz egyáltalán,azért akartam hogy hátha abban ki vannak szűrve a betegségek,nem értek hozzá,nem volt még TK-s kutyám,de még fajtiszta sem.


Tudtok ajánlani,baráti árú de megbízható kennelt?Hobby kutya kell,semmire nem szeretném használni:)

2011. dec. 4. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha megveszel egy kutyát egy "akármilyen" helyről, azzal azt fogod elősegíteni, hogy az ilyen, és ehhez hasonló szaporítók tovább ellessék a kutyáikat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2434123-rajta..


Fajta fórumokon kérj segítséget, ők biztosan tudnak ajánlani megbízható kennelt. Ha tenyésztőtől veszed hobbi célra, akkor olcsóbban szokták adni.

2011. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hovarju ***** válasza:

jó keresgélést és boldog kutyázás kívánok !


Már csak egy dolog érdekelne: mi az a k ?

Azt írod 10k-ért...

2011. dec. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért k,mert az a kiló rövidítése ami = 10^3-on:D azaz tízezer
2011. dec. 5. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!