Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok ha nem...

Rossz ember vagyok ha nem szeretem a kutyákat?

Figyelt kérdés

Ma ezt vágta egy ismerősöm a fejemhez. Beszéltem vele, és mondtam, hogy én sokkal jobban szeretem pl a cicákat, nyuszikat.


Amúgy van egy kutyám, de az nekem nem jön be, hogy elvigyem sétálni (nagyon idegesítő, amikor folyamatosan megugatják a kutyák..), nem nagyon simogathatom meg, mert büdös (kinti kutya, de nekem a benti kutya is büdi:S), utálom, ha ugat egy kutya...

Ellenben pl egy cica tök édes, lehet szeretgetni, dorombol.. Nem harap meg játékból se..


Szerintetek is rossz ember vagyok? Szeretem a kutyámat, de nem áll hozzám közel. Főleg azért, mert kinti. (öreg már, és össze-vissza kakilna és pisilne a házba, kicsit butácska már)


2011. dec. 4. 15:40
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Én is aranyosnak látok egy kiskutyát, de itthonra nem kéne... És nagyon sajnálom is a rossz sorsú kutyákat...
2011. dec. 4. 15:41
 2/25 anonim ***** válasza:
8%
Nem vagy rossz ember ,de ha lesz/van gyereked es annak kell egy benti kutya vagy egy uj kinti kutya es a gyereknek nm engeded meg akkor rossz ember vagy es a gyerek haragszik majd. En egy ilyen geyreke vagyok aki nm kaphat kutyat az apja miatt :(((( De van 2 cicam es a ket ciam miatt nem lettem meg ongyilkos.
2011. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Azért akartál öngyilkos lenni, mert nem lehet kutyád?... Bocsi, de erre inkább nem mondok semmit.

Amúgy 16 éves vagyok.

2011. dec. 4. 15:46
 4/25 Doruss ***** válasza:
71%

Nem vagy rossz ember. Akkor lennél rossz ember, ha saját felelősségedre vállalnál egy kutyát és aztán nem szeretnéd és szarnál a fejére. Aki nem szereti, ne tartsa - egyébként meg nincs semmi gond.

Szerintem a legnagyobb hülyeség azon vitatkozni, hogy ki milyen állatot szeret és milyet nem. Mindenkinek más a véleménye, ezt el kell fogadni.

2011. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem rossz, hanem felelőtlen ember vagy, mert mindezek ellenére van kutyád.
2011. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Csak elgondolkoztam rajta. Nem is nagyon jut eszembe olyan ismerősöm, akinek ne lenne kutyája..
2011. dec. 4. 15:53
 7/25 A kérdező kommentje:
A család kutyája. A többiek foglalkoznak vele, sétáltatják, játszanak vele, szeretgetik..
2011. dec. 4. 15:54
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a baj ha valaki nem szeret valamit. A baj az ha ezt buta módon fejezi ki (szídja őket vagy lenézi a kedvelőiket) illetve ha tudatlanságra alapozza. Pl a te esetedben: a kutya nem büdös, a kutyát ápolni kell, jól etetni, és orvosi ellenőrzés alatt tartani. A kutyát nevelni kell és akkor nem ugat és szobatiszta lesz- bármikor. Az, hogy a többi kutya ugat rá meg egyszerűen nem az ő hibájuk, ettől nem a kutyázés lesz rossz dolog. A macska is ugyanúgy lehet büdös vagy elviselhetetlen jellemű csak mivel más a természete így kevésbé zavarja az embereket mert nem kerül előtérbe. Szóval lehet valamit nem szeretni. Én pl imádom a kutyákat és a macskákat is, de a kutyákat jobban, mert én meg nevelni szeretem őket. De pl a lovakat nem szeretem. De nem fogom azt mondani, hogy a lovak veszélyes fenevadak és mindenkit felrúgnak vagy eltaposnak, hanem csak egyszerűen nem kötnek le.

Ha ezek mellett esetleg még megjegyzéseket teszel az ismerősödnek vagy bárkinek aki szereti őket, teljesen látszik rajtad hogy nem bírod akkor ne csodálkozz, hogy ők is szólnak érte. Magánügy hogy ki mit szeret. Ha nem szereted akkor nem tartod aztán ennyi.

2011. dec. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Ettől még nem vagy rossz ember. A kutya, a macska és bármely más háziállat is sok törődést igényel. Nem egy tamagocsi, nem valami neten táplált teve, hanem egy élőlény. A kutya hűségesebb, mint egy macska, de a macska is szerethet téged nagyon. Ha egy cicával vagy egy nyuszival jobban boldogulsz, akkor azzal kell foglalkoznod, nem a kutyákkal.


Egyébként a másik hozzászóló szerintem nem a kutya miatt akart öngyilkos lenni, hanem általában valami kamaszkori súlyosnak érzett probléma miatt és a cicák szeretete ébresztette rá, hogy van miért élnie. Másért is van nyilván, de ő most így érzi - szerintem.

2011. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Ja és olvass bele a cicás témakörbe. Kb minden második embernek az a problémája, hogy a macskája állandóan harap és karmol játék közben de olyat is olvastam amelyik nem szórakozik, egyszerűen sakkban tartja a gazdáit a vadságával. Szóval ne buta érveket vagy általánosításokat hozz fel mert sokkal idegesítöbb mintha valaki csak nem szeret egy fajt.
2011. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!