Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne számomra...

Milyen kutya lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés

Én olyan kutyust szeretnék magam mellé akit így tudnék legkönnyebben leírni:


- Legyen termetes kutya, de ne egy bernáthegyi testméretével...

- Ha sétálni vinném, nem azt szeretném hallani, és elviselni, hogy: " jaj de édes kutya megsimogathatom?" nyilván jó házőrzőt szeretnék, aki nem barátkozna "úgy" idegenekkel. <- ez nyilván nevelés kérdése is, de például egy rottweilert biztos nem simogatnának meg csak úgy.

- A színe, természete mindegy, mert nagyon jó falkavezér voltam az eddigi kutyáimnál is.


Eddig volt nálunk 17 évig egy német juhász kutya, mellette egy tacskó, aki szintén 14 évet megélt. Nagyon jól neveltek voltak, szépen közlekedtek az utcán póráz nélkül a lábamnál.

Nem haverkodtak le mindenféle jött ment idegennel, inkább távolságtartóak voltak, és védtek engem. :))


Miután kutya nélkül maradtunk, örök befogadtunk egy rottweiler keverék ivartalanított kutyust. Mint kiderült, valaki meglőhette még a menhely előtti időkben, mert teljesen lebénult, így el kellett altatnunk. ( hozzá teszem, a menhelyen 1 napot töltött, mert éjjel-nappal keresgéltük a megfelelő kutyát).


Szerintetek milyen kutyus illene hozzám? Érdemes menhelyről hozni, vagy inkább tenyésztőt válasszunk?


2011. dec. 5. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát ha van egy konkrét fajta elképzelésed és fontos hogy 100-ban fajtatiszta legyen és kiállításra is szernél vele menni akkor törzskönyves kutya tenyésztőtől.

Rottweiler

Német juhász

Dobberman (bár télen jól hőszigetelt kutya ól kell neki)

Kuvasz

Komondor


(esetleg Puli igaz nem olyan nagy kutya nekem most van 1 rendes fajtatiszta először de nem gondoltam volna hogy ennyire jó jelzőkutya és így őrzi a házat. Nem igazán jönnek oda hogy megsimogasság mert nem egy barátkozás típus idegekkel és nem ugat feleslegesen ha jól van nevelve mint sokan beszámolnak róla. És nagyon imádja a családját és a gyereket.)


Ha nincsenveled semmi olyan célod és elképzelésed akkor viszont irány a menhely!!

2011. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*100%-ban
2011. dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja és kaukázusi juhászkutya
2011. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Természetesen nem fontos, hogy tenyésztőtől legyen, és nem is vinném kiállításokra. Nem tenném ki ilyen dolognak a leendő kutyusomat.

A telkünk elég nagy, és mostanában volt néhány fegyveres betörés is a környéken, ezért is szeretnék egy jó termetes kutyát, aki őrzi a házat.

Még az előző kutyáimnak lett beépített átjárójuk a házban, ahol új kutya fekhelyeket is vásároltam már. :)) Így nem lenne gond hogy rövid szőrű vagy hosszú.


De sajnos konkrét kutya fajta elképzelésem még nincsen. Hajlok a német juhászra, mert nagyon tetszik az ónémet juhász, de ügye nem minden menhelyen lehet találni. Vagy ha találok is, már túl öreg, 6-7 éves.

2011. dec. 5. 19:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát igen. A Német juhászok szépek. Én nekem is volt egy és nagyon jól Őrzött. Az edgyik ismerősömnek meg a Rottweiler vállt be mert a már a kutya kinézetétől is félnek meg aamúgy is harapós. De a kuvasz se rossz az enyém tavaly halt meg egy ember menyúlt a kerítésen azt meg is harapta de amúgy nagyon féltek tőle és jól őrzött. Én most majd 4 nagytestű fajtán gondolkodom magamnak: Kuvasz, Komondor, Rottweiler, Német juhász
2011. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyszer volt egy Kaukázusim de sajna már 11 hetesen ellopták. És nem is lett meg.
2011. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem értek a nagy testű kutyákhoz, és megértem azt is hogy jó falkavezér vagy, elhiszem.

Csak egyet nem értek. Miért nem szabad másoknak megsimogatni a kutyádat? Én ha tetszik valaki kutyája, jó nem azonnal simálom, de megkérdezem meg szabad-e simogatni. Nem szeretem ha annyira védi a gazdáját, hogy egy barátságos kéz sem simíthatja... Miért?

2011. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok ismét.... amúgy inkább menhelyről hoznék, akár kölyök is akad aki nagytestűvé cseperedik gyönyörű keverékek vannak ott is! :)

Ments meg egyet, legyen gazdája, családja neki is! :)

2011. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szerintem az Óriás uszkár a neked való:) Jó házörző és ki ne simogatná?? Fekete az egy eléggé tiszteletreméltó benyomást ad , de nehogy mindenféle fazonra nírjad! :) Csak (szerintem) rövid göndör szőr is megteszi :)Meg persze 60 70 centi is lehet ami nem pici :)
2011. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hűű..

Ha érdekel, megkeresem, megvan-e még a hirdetés..

Olyan október környékén bullmasztiff-német dog kölyköket hirdettek egy menhelyen keresztül magánszemélytől..

Nekem amúgy bullmasztiffom van, ő is őrző-védő fajta :)

2011. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!