Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó választás...

Szerintetek jó választás lenne egy 17 éves lánynak a border collie?

Figyelt kérdés
Ő lenne a harmadik kutya a családban, és régóta szeretnék ilyet. Tudom hogy eléggé aktívak és sok mozgás kell nekik de falun élek és könynen megoldható a nagy tűrázás meg szeretek is. Nagyon tetszik az agility gondolata is de csak házi körökben sajnos :) Szerintetek?
2011. dec. 5. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem jó választás ,tisztába vagy hogy sok mozgás kell neki és ezt biztosítanád akkor rendben van :)
2011. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó választás, de tényleg jól le kell fárasztani :P

Agilityvel meg házilag csak csínyján, ugrani egy éves kor alatt tilos!, utána is csak fokozatosan, és nagyon balesetveszélyes ha nincs a közelben szakember.

Viszont szaporítól nem érdemes venni, csak megbánjátok! Tenyésztőtől vegyetek csak. Igaz hogy kb. 10x annyiba kerül, de megéri.


Vagy nézz körül a menhelyeken, én botlottam már bele fajtatiszta borderbe a menhelyen :))

2011. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mész-e továbbtanulni, ha igen, előreláthatólag messze kerülnél-e a kutyustól vagy sem..

Ezeket is érdemes átgondolni!

2011. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 1 éves korig tilos ugrálgatni. Nem is terveztem. Még nincsenek nagyon terveim a jövőre nézve, de azt tudom hogy semmiképpen se szeretnék messzire menni. Tehát ha nem jönne szóba a kutya akkor sem.
2011. dec. 5. 21:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Menhelyet azért nem szeretnék mert mindenképpen kiskutyát akarok és ott nembiztos hogy lesz tisztavérű border... a közelünkben úgy hallottam vannak tenyésztők akiknek okos, tanított kutyáik vannak, terelnek is és még azt is megtanítanák hogy gondoskodjak róla hogy ne legyen problémám később
2011. dec. 5. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csak mozgás kell neki, hanem aktív foglalkozás, tanítás, feladatok. Szóval a túrázás önmagában nem elégíti ki egy border igényeit. Egyébként nem korfüggő, hogy neked megfelel-e, de én igazából csak azoknak ajánlok bordert, akiknek konkrét céljuk van vele, agility vagy bármilyen más sport, vagy egyszerűen csak tanítani akarnak egy kutyát sokmindenre, de szóval nem csak úgy "legyen egy borderem, mert jól néz ki és okos" felkiáltással. Ettől függetlenül lehet jó választás, csak úgy vedd magadhoz, hogy 10-15 évig rendszeres és aktív életet kell vele élni, pasik, haverok, egyetem, munka mellett is.
2011. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

szia.....

ha nincs tapasztalatod az agilityvel,kutyaneveléssel,tanítással...akkor szerintem egyértelmuen nem jo választás....hidd el,se te,sem a kutyus nem lenne elégedett :-) nem úgy mennének a dolgok,ahogy te szeretnéd,mivelhogy nincs elég tapasztalatod hozzá....

2011. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem simán lehet egy családi kutya is a border megfelelő mozgatás mellett. Kutyanevelésben van tapasztalatom az előző kutyák miatt. Őket is sok trükkre tanítottam be és élveztem is. És amilyen intelligens kutya a collie hamar megtanulja őket. Nincs versenyzési tapasztalatom az igaz, de nem élsportolót akarok nevelni belőle aki versenyez hanem csak egy jó kondíciójú, ügyes, tanított kutyát aki mindenbe benne van
2011. dec. 6. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is border collie-m van, leírom a tapasztalataimat.


Nem kell sok kutyanevelési tapasztalat, én pl. saját magam kísérleteztem ki, mit hogyan tanítsak meg neki (most 5 éves, fiú). Nagyon könnyen és gyorsan tanul, nem lesz nehéz dolgod. A lényeg, hogy mindig ugyanazokat a vezényszavakat használd, és hogy adj neki jutalomfalatokat.

Semmiféle speciális célom nincs vele, egyszerűen nagyon szimpatikus ez a fajta és szeretek sétálgatni, túrázni, akárcsak ő. :)

Ami a legfontosabb szerintem: ha rendszeresen foglalkozol vele, akkor nagyon szófogadó, és mindig azt lesi, miben tudna engedelmeskedni. Ha pár napig elhanyagolod, hajlamos "lázadóvá" válni, de ez könnyen helyrehozható egy kis simogatással és játékkal.


Nagyon jól hangzik, hogy van még két kutyátok, ugyanis más állatok társasága jól lefoglalja, biztosan jól eljátszanának egymással. Nekünk amúgy egy cicánk van, és lehet látni a kutyuson, mennyire jól érzi magát, amikor egymással játszanak.


Tényleg sokat kell foglalkozni vele. Ha viszonylag nagy az udvar, akkor amikor egyedül van, akkor is lefoglalja magát. Minden apró zaj, autók, járókelők, stb. érdekli, a miénk naponta több km-t lefut a kerítés mellett és az udvaron keresztül :D

Fontos, hogy taníts neki dolgokat, szerintem napi 20-30 perc gyakorlás már bőven elég (persze a hosszú sétán kívül). Idősebb korban is tanítható.


Ami talán negatívum: szeret ugatni, méghozzá jó hangosan, főleg éjszaka :). Engem annyira nem zavar, de ha problémát jelent, sokszor el kell neki mondani, hogy "nem szabad", és előbb-utóbb biztosan csöndben marad (több dolgot megtanítottam neki ezzel a módszerrel, pl. hogy ne fusson át a virágokon, hanem mindig kerülje ki őket).


A miénk többször elszökött itthonról, amikor pl. véletlenül nyitva maradt a kertkapu. Persze azóta megneveltem ezen a téren is :) Ja és ez csak akkor fordult elő, ha nem foglalkoztam vele sokat, és unatkozott.


Szóval a lényeg, hogy sokat kell foglalkozni a kutyussal(ha hosszabb ideig nem vagy otthon, célszerű valakit megkérni, hogy legalább naponta egyszer sétáljon vele).

Amit én megtanítottam neki: ül/fekszik/marad/gyere stb., séta (póráz nélkül is mellettem jön), játék (visszahozza, és felismeri a különböző színű játékokat), dolgok megkeresése (pl. szag alapján), ugrás, és hasonlók. Ennyi "mutatvánnyal" jól le tudom kötni a figyelmét.

Egyébként nagyon értelmes, ha törődsz vele, sokszorosan meghálálja. És persze nagyon aranyos kutya :)

2011. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a teljesen pozitív dolgokat a kutyusról. A sok véleménynel ellentétben egy kicsit már kevésbé ijesztő anyukámnak ez a fajta a sok mozgásigényével :) A másik két kutya sajnos már nincs velünk, de talán a szomszéd golden retriever jó társaságnak bizonyul majd, mivel a gazdái szívesen vezsik ha együtt játszik a két kutya. Mégegyszer köszönöm a választ
2011. dec. 11. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!