Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szigorú a lakhelye...

Szerintetek szigorú a lakhelyem helyi rendelete, miszerint kutyát közterületen csak és kizárólag szájkosárban, fojtó nyakörvben, és természetesen pórázon lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
A pórázt az tényleg szükségesnek tartom, de a fojtó és a szájkosár, az egy kicsit túlzás. És nem csak veszélyes kutyák esetében kell mindez.
2011. dec. 5. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
kicsit szigorú..de szerintem te se szeretnéd hogy meg ijedjen a kutyád és megcsípjen egy kislányt...mert akkor el is altathatják a kutyádat..tényleg fura egy szokás arra fele ez!
2011. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Köszönöm a választ.

Az én kutyám nem csipne meg gyereket, mivel mindig pórázon sétáltatom, nem engedem hosszúra, és engedély kérés nélkül nem engedek senkit a kutyámhoz. Én személy szerint elég szigorúnak tartom ezt a rendeletet, mert oké hogy van de iszonyat sok itt a felelőtlen ebtartó és így a sok kóbor kutya, és többször tettem bejelentést a kóbor kutyák miatt de finganak a dolog megoldására.

2011. dec. 5. 22:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, sok állatvédő szervezet ellenzi a fojtó nyakörv használatát!!!
2011. dec. 5. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez tényleg túl szigorú. Nehezen tudok elképzelni mondjuk egy yorkit szájkosárban, fojtóval a nyakán. Szerintem ki is törne a nyaka egy erősebb rántástól.

Szabad kérdeznem milyen településen van ez a rendelet?

2011. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szigorú, és kicsit sem életszerű...

Megnézném, hogyha a lovak csak habszivaccsal bevont patákon járhatnának, mert hát ha megrúg, az veszélyes...


Én attól robbanok fel, hogy nekem egy holland juhászom van.

1000%-ra behívható, a jelenlétemben az én támadó reakcióm nélkül eszébe nem jut támadni, nyugodtan riszál mellettem póráz nélkül.

Csakhogy mások szerint a csíkjai miatt olyan, mint a sátán kutyája.

"Félelmetes".


Olyan is volt, hogy halálosan megfenyegettek, hogy ha a házuk előtt meglátnak vele (ami közterület, és kib.szottul nem rendelkezhetnek felette.), akkor megölnek, megmérgezik a kutyám, stb...

(Az zavarja őket, hogy a kutyáik ugatnak ránk, ha elmegyünk a ház előtt... Az már mindegy, hogy az én kutyám oda se néz...)


Jóban vannak egy családdal, akiknek van egy elképesztően neveletlen vizslájuk, aki sokszor háztömbökkel(!) a gazda előtt jár, behívásra minimális reakciót sem mutat...

Vele persze nincs baj.


Én meg pórázon, szájkosárral sétáltassam a szörnyetegemet, különben agyonvernek.

2011. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

holland juhászos vagyok.


ja, és kizárt, hogy fojtót teszek a kutyámra.

köszönöm szépen, erőszak nélkül is boldogulok vele.


én azt csinálnám, hogy a jobb kutyasulikat iskolarendszerűvé alakítanám...

ha a kutyádnak van bizonyítványa, és mondjuk évente ismétlővizsgát tesz engedelmességből és igazoltan jól szocializált, akkor mentesüljön az ilyen kretén szigorú szabályok alól.

2011. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy létezik ilyen rendelet! Hol laksz? Én biztos nem tennék fojtót, de még szájkosarat se a kutyámra!
2011. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hm, ezt találtam - tényleg érdekes. Legalább ott se fogok lakni, ez biztos.

www.perenye.hu/download.php?id=3892&p=18...rendelet

2011. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, talán túléljük, hogy egy kis isten hátamögötti faluban ilyen szigorúak... :) Sajnos el tudom képzelni, hogy a helyi sajátosságoknak megfelelően kellett ilyen szigorú rendeletet hozni. Lehet, hogy ott az átlagnál is alacsonyabb a kutyatartási kultúra szintje.
2011. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos mérettől szájkosár, minden másnál póráz kötelezettség előírás szinte minden településen.De a fojtó nyakörv már túlkapás.Előírni, hogy mit tegyél a kutya nyakára,

nem jogszerű.

Ha Te hámban akarod sétáltatni, akkor büntet?

Érdemes lenne megvétózni a rendeletet és követelni, hogy a törvénnyel egyezőt hozzanak létre.

2011. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!