Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Plaque off, használ?

Plaque off, használ?

Figyelt kérdés
2hete vettem a kutyámnak Plaque off-t (ez egy tengeri algás por, ami fogkőre, szájszagra jó). a fogköve mintha kevesebb lenne, viszont a szájszaga csak rosszabb lett, szörnyű, kibírhatatlan majdnemhogy. Elvileg a szájszagnak elmúlnia kéne, nem??
2011. dec. 6. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak semmit nem használt.
2011. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát a tengeri algának nem jó a szaga, ez biztos :) Meg ha nem a fogkő miatt büdös a szája, akkor azon biztos nem segít. De az is lehet, hogy a fogkő feloldásával szabadulnak fel a szagos dolgok, és majd ha eltűnik a fogkő, megszűnik a szájszag.

Mindenesetre én inkább a jó nagy füstölt csontokat javaslok fogkőre, az gyönyörűen leszedi. Mikor kihoztam a menhelyről a 2,5 éves erősen fogköves kutyámat, elrágott egy nagyobbacska csontot, és olyan hófehérek lettek a fogai, hogy öröm volt nézni. Azóta is rendszeresen kap nagyobb csontokat, és nincs fogkőgondunk, csak a szemfogai tövéről kapargatja le az állatorvos a cuccot évente egyszer oltáskor, oda nem ér el a csont. A szájszaga ugyan nem lett jobb tőle, de annak az oka sem a fogkő, hanem hogy néha talál fincsiket séta közben, amiket magába tömhet...

2011. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a második válaszolóval egyet értek

Az én kutyámnak is nagyon sokat segített a csont. Szépen leszedte a fogkövét.

De ha nagyon zavar a szájszag akkor próbáld ki ezt:

Vet aquadent Szájhigéniai oldat

Minden nap kell tenni egy pár cseooet az ivóvízbe.

Az egyik ismerősöm kutyáájánál bevált.

2011. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ezek mind felesleges hulyeségek....el kell vinni dokihoz és az leszedi a fogkovet neki....eltunik a szájszag is....
2011. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg az utolsóval értek egyet:)

Az én kutyámnak tavaly leszedte az állatorvos. Nem kellett altatni, kapott vmi tablettát, ami 5 nap alatt fellazította a fogkövet, és kis fémkaparóval le lehetett pattintgatni.

Mindenképp nagy figyelmet kell rá fordítani, ha azt akarjuk, hogy a kutyának legyenek fogai idősebb korában is, de sajnos amelyik kutya hajlamos a fogkövesedésre, annak tök mindegy, hogy plaque off, vagy bármi más...

2011. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt már kétszer is fogkő leszedésen, ezt akartam elkerülni, mosom a fogát rendszeresen, csontokat is szokott kapni, bár kisebbeket, lehet akkor megpróbálkozom ilyen nagy csonttal :) Köszi
2011. dec. 7. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!