Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier vagy Bichon...

Yorkshire terrier vagy Bichon Bolognese?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok dönteni a kettő közül. Egy bichon a fajtaleírás alapján sokkal jobban illene hozzám, mert kedves kutya, aki barátságos mindenkivel, ragaszkodóbb és mindene az ember. Viszont nem igazán tetszik, hogy teljesen fehér, mert úgy gondolom, hogy nagyon nehezen tudnám tisztán tartani és láttam már párat, amelyiknek pl a pofija szinte teljesen barna volt, maga a kutya meg szürkés árnyalatú. Mindennap meg ugye csak nem fürdethetem. Tudom, hogy van a bichon fajtából a havanese is, amiben több színű van, de nekem kicsit túl masszív kutyának tűnik a képek alapján.

A yorki vásárlásától meg azért félek, mert makacsnak, félősnek írták le és hogy előfordul, hogy ok nélkül ugat és odakap. Viszont azt is mondták már, hogy ha foglalkozva van vele, akkor ezek kiküszöbölhetők és a szőre is jobban tetszik. Ja a másik fontos, hogy szintén olvastam, hogy a yorki amíg kölyök, mindent megrág a bichon viszont nem. A legnagyobb baj, hogy még egyik fajtával sem találkoztam személyesen, hogy megfigyelhessem őket.:(

Szóval yorki és bichon gazdik ti mit gondoltok?


2011. dec. 7. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

"A yorki vásárlásától meg azért félek, mert makacsnak, félősnek írták le és hogy előfordul, hogy ok nélkül ugat és odakap."

"a yorki amíg kölyök, mindent megrág a bichon viszont nem"


Ezek nagy butaságok. Egy kutya sem harap, és ugat ok nélkül, csak az, amelyik nincs megnevelve. És a kölykök általában rágnak, de ez fajtától független. Semmi garancia nincs rá, hogy egy bolognese nem rágná szét a fél lakást, míg lehet, hogy egy yorki kölyök semmihez nem nyúlna. De természetesen a nevelésnek, és foglalkozásnak itt is nagy szerepe van.

Nekem yorkim van, soha nem harapott, ugatni akkor szokott, ha jelez, mert pl. idegen jön hozzánk. De ez tök normális, hiszen a kutya territoriális állat, védi a területét. Rászólok, és abba hagyja.

Kölyökkorában a telefon drótját rágta meg egyszer, ez volt az egyetlen veszteségünk:)


Mindkettő okos és jól tanítható fajta, abban viszont igazad van, hogy a terrierek elég makacsok. De én pont ezért imádom őket, szeretem a kihívásokat:)

2011. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én az elsőhöz csak annyit tennék hozzá, hogy tavasszal menj el egy kiállításra és nézd meg élőben is mindkét fajtát. Ott legalább egyúttal a tenyésztőkkel is megismerkedhetsz.
2011. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha jó gazdi leszel és kézben tartod a kutyákat, nem úgy állsz hozzá, mint a legtöbb kis kutyát tartó gazdi, akkor bármelyik lehet :)

Yorkit kicsit erősebb kézben kell tartani, mint a bolognese-t, ahogy írták is..

2011. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

A melyik fajta jobban tetszik azt válaszd. Az butaság hogy a Yorki makacs meg hasonlók ez nevelés kérdése.

Az hogy a Bichon meg nem rág kiskorában meg szemmit az meg így nem igaz mert minden kiskutya rág legyen az bármilyen fajta. Minden csak neveél kérdése.

Én személy szrint Yorkit választanám mondjuk már 6 éve egy ilyen fajtáért könyörgök a szüleimnek. Bár van kutyának de 3. Az egyik csak ideglenesen van nálunk. És azt momndták ha annak lesz gazdája akkor kaphazok egyet.

2011. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
ajánlom a bichon havanese-t több színbe van és szerintem szebb mint a bolognese legalábbis a környékünkön (6 bolognese van) mind olyan csúnya ,kiállnak a fogaik a lábuk se szép ,lehet hogy ezek selejtek..de a helyedben a havanese-t választanám jobban nevelhető mint a yorki és több színben van míg a bolognese csak fehér színben van..
2011. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

#5/5 vagyok


azt még hozzá teszem hogy a mostani havanese kutyusunk előtt is volt egy havaneseünk csak ő fehér volt a mostani meg szép barnás amúgy nagyon könnyen taníthatóak ,barátságosak és imádnak játszani , viszont minden kölyök kutya rág ,ugyhogy amit írtál hogy a bichon nem, azt nem tudom honnan szedted...

merre laksz amúgy???

2011. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
* #5/6-os nem #5/5-ös , bocsi elnéztem..
2011. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 _Petra_ válasza:
76%

Nekem bolognese-om van, hófehér. Kislány, és minden esetben úgy vigyáz arra, hogy tiszta maradjon, hogy szinte pipiskedve jár. Meg kell nézni a szülőket. Az enyémnek egyáltalán nem barna a pofija. A szeménél gyakran ki kell vágni a szőrt. Ez szokott problémát okozni, hogy nem teszik a gazdik és a sok csipa miatt barnul be. Amúgy a nyálenzimek is elszínezik kicsit a szőrüket. Ez borvízzel kezelhető.

Ami mellette szól, hogy sokkal jobb és barátságosabb temrészet, mint a yorki, egyáltalán nincs szaga és nem hullik a szőre. Konkrétan púder illatú a kutya. A yorkik sokszor büdik. Én semmi pénzért nem vennél soha más kutyát!

2011. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Végül havanese kutyusom lett, mert úgy gondoltam, hogy első kutyának jobb lesz, mivel írtátok, hogy a yorkit jobban kézben kell tartani. Nem biztos, hogy ez menne így elsőre, úgyhogy egy fekete, fehér foltos bichonom lett.:) Köszönöm mindenkinek a segítséget!:)

2011. dec. 15. 10:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél havaneset ugyan olyan jellemre mint egy bolognese és a havanese sem hullajtja a szőrét és sok színben van , nem csak fehérben.
2011. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!