Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tenyésztőtől vásárolt...

Aki nem tenyésztőtől vásárolt elvileg fajtatiszta kutyát, milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy betegesebb-e a kutya? De más tapasztalatokat is szívesen vennék.:)
2011. dec. 7. 09:41
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól vettem, nem is az olcsó fajtától, 60 ezerért 4 éve. Persze, lakásban voltak, szuper hely, oltások rendben, bár Friskiest ettek, de a néni imádta őket, foglalkozott velük, 6 hetesen már vigyázban ült mindegyik csöppség a tányér előtt. 10 centivel magasabb, és kb 7 kilóval nehezebb a standarnél, jellemre meg rém távol áll tőle. Szerintem amúgy szebb, mint a kiállítási kutyák, és jobb alkatú is, csak éppen rejtett herés (volt), mindkét hátsó lába patella ficamos, mostmár kezd kialakulni az arthrosis is, és van egy kis örökletes szembetegsége, amit hál'istennek eddig még csak egyszer kell műteni, valamint köldöksérvesen hoztam el, allergiás a csirkére, és egyébként is rém érzékeny a bpre.


Mire eljutottunk odáig, hogy egészségileg és viselkedésileg is rendben van, annyit költöttem rá, hogy hozhattam volna champion kutyát a fajtagondozó országból. Imádom persze, tűzbe mennék érte, de soha soha többet szaporított kutya.

2011. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

Little Red, mikor megvettem a kutyámat fiatal voltam és semmit nem tudtam a kutyatartásról. A családban sem tartott soha senki. Nem ismertem kutyatartókat, senki nem segített, és még internetünk sem volt otthon.

Azt hittem a kutyakiállítás a gazdagok szórakozása, hogy a tökéletes kutyáikkal ott vagánykodjanak:)

A kutyatartás (és főleg a kutyákkal való kereskedés) nem volt mindig ilyen népszerű, nem kellett nagy hangsúlyt fektetni a kutyamentésre. Nem emlékszem, hogy a tévében láttam volna kutyaneveléssel kapcsolatos műsorokat.

Nem mentegetőzni akarok, de szerintem a kutyatartás, és főleg a felelős kutyatartás az utóbbi években kapott nagy figyelmet.


Nincs bűntudatom, ennek így kellett történnie ahhoz, hogy most itt tartsak. Tényleg úgy érzem, hogy megtanultam a felelős állattartás csínját-bínját. Kutyanevelésben is jártas vagyok, és örülök, ha úgy látod, hogy hasznos válaszokat adok.


Az internet nagyon jó lehetőség arra, hogy az ember tájékozódjon előre. Aki itt tanácsot kér, annak igyekszem a legjobb tudásom, tapasztalataim szerint segíteni. De én így kezdtem a kutyás pályafutásomat, vállalom.

2011. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

Nem reklámozom a "szaporított" kutyát, de válaszolok a feltett kérdésre.

1. A kutyám munkakutyák kölyke, teljesen megfelel a fajtastandardnak. A szülei szűrve voltak.

2. Azért nincs törzskönyve, mert nem fizettem érte 10000Ft-al többet (nem MEOE tag), a kutya értéke nem egy papírtól függ + így legalább biztos hogy eszembe se jut tenyészteni vele. A gazdái elfogatták és simán odaadták így is.

3. A kutya nem beteges, bár még nincs meg minden szűrése.

4. Jobb az idegrendszere, mint a kiállítási vonalnak- tapasztalat.

5. Én is dolgozok vele, nagyon jó munkakutya! Ha még egyszer választhatnék akkor is ő kellene!


Remélem hosszú és egészséges élete lesz!!!


Biztosan van olyan ember, aki haszonszerzésből egyfolytában fialtatja a kutyáját, és aprópénzért árulja a vaterán. Tőle sosem vennék kutyát. A divatfajták között biztos sok a beteges, de sajnos ez a tk-es kutyáknál sincs 100%-osan kizárva. Örülök, hogy ad a tenyésztő garanciát, de attól még lesz egy sérült/elpusztult kutyám. Lutri így is úgy is :(


A tesómnak is szaporítós kutyája van. Nem 100%-os hallása az egyik fülére. És? Mi attól pont ugyan úgy szeretjük. Az össze-vissza keverékünket is szeretjük. Akkor is szeretjük, ha baja van és több 10ezret otthagyunk az állatorvosnál.


Ha valakinek fajtatiszta kutya kell, mert elvinné kiállításra, speciális versenyre, az vegyen egy kennelből, és ne utólag sírjon, hogy lehetne-e törzskönyveztetni.

2011. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
Nekünk mopszunk van szaporítótól. (mondjuk nem mi vettük, csak hozzánk került) Hát, a mopszok amúgy sem a szépségükről híresek, a mienk meg aztán pláne nem, nem fajtája büszkesége a drága :D Kancsal, mint az állat, a fogai totál keszekuszák és még sorolhatnám. Egészségileg nincs semmi gondja, igaz, még fiatalka, csak 8 hónapos, nagyon bízom benne, hogy később se lesz semmi baj. A jelleme, idegrendszere szerencsére rendben. :)
2011. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Húha!:) Nagyon örülök a válaszoknak, köszönöm mindenkinek! Nem számítottam rá, hogy ilyen sokan hozzászólnak a témához.

Én éppen kutyavásárlás előtt állok, de most nagy dilemmában vagyok. Én nem ragaszkodom elsősorban a fajtatiszta kutyákhoz, lényeg, hogy egészséges és kiegyensúlyozott kölyök legyen. Azért szeretnék kölyköt, mert első kutyám lesz és szeretném végigkísérni a fejlődését a kezdetektől és szeretném úgy nevelni, hogy jól nevelt kutya legyen, megfelelő neveléssel (amihez már többet olvastam, mint a fősikola alatt:). Viszont, ha menhelyen nem találnék magamhoz illőt, akkor két fajta közül fogok választani (a fajta ebben az esetben lényegtelen). Na már most felhívtam már pár kennelt és néhány expresszes hirdetést is, de egyik helyen sem voltak túl szívélyesek, néhány helyen pedig nem voltak már kölykök. A kennelben elkérnek 70-120 ezer Ft közötti összeget egy kölyökért, amiből én arra következtetnék, hogy valóban hozzáértő emberektől származik a kutyust. Viszont az is aggasztó, amit itt olvastam valakitől, hogy 100ezret kifizetett egy kutyáért és mint később kiderült nem tenyésztő, hanem szaporító volt az illető. Ezáltal felmerült bennem az a kérdés, hogy honnan tudhatom, hogy valóban tenyésztőtől vásároltam a kutyát? Lehet mások tapasztalataira is építeni persze, de miért ne lehetne, hogy éppen csak szerencséje volt azoknak, akiket megkérdezek? Itt is írtátok páran, hogy szaporítótól vásárolt kutya esetén is van olyan, hogy egy tk-es társa is megirigyelné.

Másrészt én nem dolgozom jelenleg, pont ezért találtam alkalmasnak az időt egy kölyök vásárlására, mivel elegendő időt tudok neki szentelni, legalább addig, amíg megfelelő tudásra tesz szert. De ugyanezen okból nem tudunk vagyonokat költeni a kutya megvételére, amit én szívesebben költenék a kicsire. Szóval, vagy dolgozom és nincs időm kutyára, vagy van időm, de pénzem nincs rá. Akkor ilyen alapon ne legyen kutyám? Nem érezném igazságosnak.:( Erről mit gondoltok?:)

2011. dec. 7. 14:21
 26/51 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Én biztos vagyok benne, hogy menhelyen is találsz Hozzád illő kutyust!:)

A Noét ajánlom, nem árulnak zsákbamacskát, ha problémás a kutya, megmondják.


itt vannak a Noés gazdira váró kutyák:

[link]



Jó böngészést!:)

2011. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Rendes tenyésztő kizárólag törzskönyvvel ad el kutyát.

Ha azt mondja, hogy a szülők törzskönyvesek, de a kölyöknek nem váltották ki, akkor az kamu. A törzskönyvet le lehet ellenőrizni a MEOE-nél, nyilván annak is utána lehet járni, hogy milyen eredményeik, felmenőik vannak adott kennel kutyáinak.

Mint írtam, mindig benne van a pakliban a betegség lehetősége, de nem mindegy, hogy 5%, vagy 40%.


Ha nem ragaszkodsz egy adott fajtához, viszont szeretnél egy kutyát felnevelni egészen kölyök korától kezdve, akkor irány a menhely. Sajnos naponta kerül fel több tucat kölyök, gyönyörű fajtajellegű kutyák. És ha kérnek is értük pénzt, akkor az általában csak az oltás ára.

2011. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Már megnézegettem az összes kutyát, de nem igazán akadtam olyanra, amelyik megragadott volna, bár tény, hogy mindegyik nagyon édes.:) Ezért is tervezem, hogy személyesen is ellátogatok a menhelyre, hátha ott tudnak segíteni. Azért, ha már itt tartunk nem tudod/tudjátok véletlenül, hogy oda kell szólni mielőtt megyek, vagy bármikor beállíthatok? Sosem voltam még ilyen helyen, ezért jól jön minden tanács!:)
2011. dec. 7. 14:35
 29/51 A kérdező kommentje:
Közben olvasom Cesar Millan könyvét (Hogyan neveljünk tökéletes kutyát) és pont most értem a megfelelő tenyésztő kiválasztása című fejezethez.:) Nagyon hasznos kis könyv! Bár gondolom van különbség az amerikai és magyar tenyésztők között is.
2011. dec. 7. 14:41
 30/51 anonim ***** válasza:
A legtöbb menhelyen a kölykök ideglenes befogadónál vannak, nehogy elkapjanak valamit a menhelyen ami ellen még nincsenek oltva. Tehátha érdeklődsz valamelyik kölyök után, akkor szólni kell előre. A gyepmesteri telepekre viszont bemehtsz és ha megtetszik valamelyik, már viheted is.
2011. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!