Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tenyésztőtől vásárolt...

Aki nem tenyésztőtől vásárolt elvileg fajtatiszta kutyát, milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne, hogy betegesebb-e a kutya? De más tapasztalatokat is szívesen vennék.:)
2011. dec. 7. 09:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Ne félj örökbe fogadni azért, mert már nem kölyök, egy 2-3 éves kutya még fiatal!

Képzeld, ha minden idősebb, gazdira váró kutya hoppon maradna...:( De szerencsére nem így van:) Nekik is jár az esély a boldog életre, és meg fogja hálálni a törődést.

2011. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Ha valaha olyan élethelyzetbe kerülök, biztosan fogok a yorkim mellé egy menhelyi kutyust örökbefogadni, főleg olyat aki senkinek nem kell.
2011. dec. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Imádom a nagytestű pásztorkutyákat.

Van is egy káj-om.


Imádom a kutyákat.

Van 3 zsákbamacskaként befogadott keverékem.

6, 18 és 28 kilósak lettek...

Nem tudtam, mekkorák lesznek, milyen temperamentummal, milyen mozgásigénnyel,...

Amikor hazahoztam őket, 1-2 hónap azzal telt, hogy egyrészt a nagymamámat hívogatták a környék szottyadt boszorkányai, hogy "Jézusom, Ilonka, hogy lehet az unokádnak ennyi csúnya kutyája??":D

(Gyönyörű kutyák:))


Másrészt pár hónap azzal telt, hogy megismertük egymást.


Kiderült, hogy van köztük apportos, van agilitys, bikejöringes és hát a káj...:D


Így hát apportozunk a 6 kilóssal, agility pályát építettem a 18 kilósnak (és járunk is, de így otthon is le tudom fárasztani), és rengeteget biciklizem a 28 kilóssal.

+ vannak közös falkatevékenységeink is természetesen...:):)



Mivel gyereket sem úgy vállal az ember, hogy körbejárja a gyerekmenhelyeket, és amelyik hozzá a legjobban illik, az elvárásainak legjobban megfelel, azt választja, ezért én kutyát sem így választottam.:)

Akivel összesodort az élet, és el tudtam vállalni az eltartását, azt feltétel nélkül befogadtam.

Akkor is, ha kezdetben agresszív vagy túl félénk volt, akkor is, ha foxi feje van miniatűr vizslatesten, akkor is, ha "sátán kutyájának" hívják az említett szatyrok, akkor is, ha tipikus falusi mix...

Nekem gyönyörűek, tökéletesek!


Soha nem akartam kistestű kutyát...

Erre itt van Mogyoró... Imádom.:D



Életem legeslegjobb döntése volt, hogy nem hagytam az út szélén és a menhelyen ezeket a kutyákat!

Ha az ember szeret valakit, nem a szemével lát.

És melyik kutya ne lenne szerethető?


Én a helyedben nem válogatnék ennyit, minden gazdátlan kutya csak arra vár, hogy valakinek végre társa lehessen, végre valaki bevegye a falkájába...

Nem mindegy, hogy hosszú, vagy rövid szőre van? Hogy foltos, vagy csíkos?

A lényegen ez nem változtat.


Hagyd, hogy bármelyik kutya a falkatagod lehessen, és engedd, hogy tanítson neked egyet s mást...:)

2011. dec. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értenék veled, ha mi is kertes házban laknánk. Viszont egyenlőre erre sajnos nincs lehetőség és amíg panelban, sőt albérletben lakunk, addig nagyon is válogatnom kell. Ezt most nem pont a színére vagy a kinézetére értem, mert természetesen az másodlagos szempont. Az valóban az én hülyeségem, hogy ezen variálok, de mentségemre szóljon, hogy én 15 éve kutyát közelről csak képeken láttam, valószínűleg más lenne a helyzet, ha testközelbe kerülnék velük. Viszont azt hogy milyen a szőre, a mérete igenis fontos, mert nem szeretném, ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy a lakhatásom és a kutyám között kelljen döntenem. Ezért alaposan meg kell fontolnom, hogy milyen kutyust veszek magamhoz, mert azt szeretném, ha élete végéig velem maradna. A főbérlőnk még azt is megszabta, hogy csak szuka kutyánk lehet (elmondása szerint azért, mert nem pisil a falra és kisebbre nő, mint egy kan), de ha ez az ára, hogy legyen egy hűséges társam, akkor legyen szuka kutyám.:)

Egyébként írtam, hogy tacskóra hasonlítót sem szeretnék, de igazából ez is csak azért van, mert túl sokszor hallottam, hogy nagyon hamis kutyák és odakapnak. Ennek ellenére mikor még gyerek voltam, nagymamáméknál élt egy tacskó keverék kutyus és mindennél jobban imádtam.:) Szóval ez is csak felnőtt fejjel alakult így ki bennem. Másrészt szeretnék majd gyerekeket is és arra is gondolnom kell, hogy melyik fajta nem egyeztethető össze a gyerekekkel. Mondják azt is, hogy nevelés kérdése, de azt is hogy ez fajtától függ. Már nem tudom én sem, hogy mit higgyek, de az biztos, hogy nem fogom elkapkodni a döntést.:)

2011. dec. 8. 11:09
 45/51 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Itt nézz körül

[link]



ÉS itt

[link]


Ha kell, mindkét helyen tudok neked segíteni :)

2011. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Világos!:):)


Nos, így már más!:)

A jó hírem az, hogy a jobb menhelyeken, ha elmondod így ezeket, nem fognak olyan kutyust ajánlani, aki nem felelne meg ezeknek a feltételeknek!:)



Minden esetre jó kutyázást kívánok!!:):)

2011. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket és a tanácsokat is!:)

A második linket viszont nem tudom megnézni, valószínűleg nem nyilvános az album.

2011. dec. 8. 11:30
 48/51 anonim ***** válasza:

Hoppá, igaz :)


Ő kistestű, csivi keverék kan (nem találom h hol írtad le h milyet szeretnél). A többiek akik ben voltak azt mondták tök jó fej kiskutty


[link]

2011. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Óóóóó de tündéri!:D Ő mennyi idős? Hol él most?
2011. dec. 8. 12:35
 50/51 anonim ***** válasza:
Szia. Én fajtatiszta rotit vettem, de nem törzskönyvvel, láttam mind2 szülőt, gyönyörűek voltak. Sajnos a kutyámnak genetikai betegsége lett/volt, 11 napja halt meg. :( Tervezek új kutyust venni, de már csak törzskönyvvel, tenyésztőtől.
2011. dec. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!