Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit próbálhatnék ki még?

Mit próbálhatnék ki még?

Figyelt kérdés
Van egy csivavánk és már mindent kipróbáltam mégsem szobatiszta még. Próbáltam a kutyapelenkát, almot, dicsértem, kivittem és még most sem tudja, hogy hova kell üríteni! 5hónapos és 3hónapja próbálom nevelni!
2011. dec. 7. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Hogyha nem az alomba vegzi el a dolgat akkor buntesd.

pl:nem adod oda neki a labdat...

2011. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
van neki kis plüss állat, de nagyon ritkán játszik vele, szóval ez nem nagy büntetés lenne neki!
2011. dec. 7. 13:51
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Első dolog, hogy egy 5 hónapos kutyától ne várd még el, hogy teljesen szobatiszta legyen!

Második dolog, hogy következetesen lehet egy kutyát szobatisztaságra szoktatni, ahogy te leírtad, az abszolut nem következetes, hiszen vagy pelenkára, vagy alomra vagy kintre kell végeznie a dolgát. Amit ő nem ért, hogy most akkor mi van, melyik a jó, mit kell csinálnom?

Egy dologhoz szoktasd hozzá (kintre a legjobb), ha kintre végzi, dicsérd meg, ha máshova, akkor hagyd szó nélkül.


Meg fogja érteni, hogy mit szeretnél, így viszont nem csoda, hogy eddig nem értette mit is vársz el tőle...

2011. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt legyél vele türelmes, másrészt ne szoktasd alomra meg pelenkára, nem macska. Büntetni nem érdemes, bár ha rajtakapod, szólhatsz neki, hogy "nem", szép nyugodtan, határozottan, csak hogy megértse, hogy ez viszont nem kívánatos viselkedés.

Harmadrészt meg érdemes lenne utánanézni a falkavezérségnek, már csak azért is, mert csivava, meg hát megnehezítheti a szobatisztaságra nevelést, ha a kutyának esze ágában sincs megfelelni neked.

2011. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosítok! Először pelenkára vagy újságpapírra akartam szoktatni, de millió darabra szaggatta! Utána alomra, de csak játszik benne és kikaparja! A kivitel nem megoldott mivel van, hogy 12órában dolgozunk!
2011. dec. 7. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:

És csodálkozol, hogy nem szobatiszta még?

Naponta több órát egyedül tölt, amikor senki nem szól rá, ha rossz helyre piszkol.

Aztán a fennmaradó időben jön a "nevelés".

Ha eredményt akarsz elérni, zárd el egy kisebb elkerített helyre.Tegyél le először az egész helyre újságpapírt. Ha el is darabolja, rászokik, hogy az van alatta, amikor piszkol. Ha már látod, hogy nem össze.vissza van a pisi, hanem inkább ott, ahol kijöhetne a helyéről,akkor már csak arra a részre tegyél papírt. Ahogy növekszik, nő a hólyg befogadó képessége is. Egyre tovább fogja visszatartani.

2011. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 7. 14:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell kölyökkutyát vállalni, ha valaki az első hónapokban nem tudja megoldani, hogy mindig legyen vele valaki...
2011. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség volt kutyát vennetek, ha a fél napot egyedül kell töltenie a lakásban.

Felnőtt kutyától is nagy elvárás, hogy 12 órát kibírjon, nemhogy egy kölyöktől.

Így nagyon nehéz tanácsot adni. Az én kutyám fél éves kora után -amikor megszokta, hogy lejárunk sétálni- soha többé nem ment a pelenkára. Inkább kibír (nagyon nagyon ritkán van rá szükség) 7-8 órát, de már nem pisilne a lakásban, és szerintem erre felnőtt kutyát nem is lehet rávenni.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy figyeled, és ráteszed a pelenkára, ha pisilnie kell, de még jobb, ha felveszed (a karodban úgysem pisilne) és leviszed az utcára.

2011. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, ilyen körülmények között ne várj tőle sokat. Egyáltalán nem kellett volna kölyökkutyát vállalnod így. Sok idő kell még, mire 12 órán keresztül is tartani tudja, már ha egyáltalán ez lehetséges egy csivavánál, nem tudom, hogy van-e különbség ilyen szempontból a nagyobb kutyák és a csivik között.
2011. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!