Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Veszélyes lehet/lett a kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves angol bulldog családi kutyánk.

Nagyon kedves,okos,sőtt,néha félénk.De ma valami nagyon furcsa dolog történt.A férjem hozott haza neki egy jókora darab csontot,jó sokáig ette.Ám amikor odanyúltam a tál közelébe(ugyanis még rakni akartam a csont mellé tápot is) akkor hirdelet morogva odakapott.Ez normális reakció,vagy kezdjünk aggódni?

Ezután nem sokkal a ház kiscicája(akit imád a kutyus,együtt esznek,játszanak,alszanak) is oda ment volna,és őt is "elzavarta"

Régebben sokkal félénkebb kutya volt,ma már ha kivan nyitva a kapu,és az utcán elszalad egy kóbor kutya,nekimegy..

Van 2 gyerekünk is (17,12 évesek)

Szerintetek csak pillanatnyi "hév" volt,hogy odakapott nekem,vagy kezdhetünk aggódni,hogy esetleg veszélyes lesz?

Minden választ köszönök.


2011. dec. 7. 15:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
13%
Kajáló kutyához nem nyúlkálunk. Alap dolog.
2011. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Ezt is tudom,h.lye voltam,ezért kérdeztem,hogy normális-e,hogy így reagált..?
2011. dec. 7. 15:47
 3/38 anonim ***** válasza:
83%

Abban a pillanatban, amikor az első morrantás, odakapás megtörtént, fel kellett volna emelni a jó kis nyakbőrénél fogva. Csont elvéve, kutya a helyére küldve.

Szép szorgalmasan gyakoroljátok a szitut.

2011. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
13%
Amikor a kutya eszik akkor sose szabad oda nyúlni, mert azt hiszi , hogy el akarod tőle venni a kaját.
2011. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
14%
Így van miközben eszik a kutya nem lehet semmit beletenni a táljába vagy éppen megsimogatni!Ez normális reakcíó!A cicás dolog is érthető,félti az ennivalóját!!És ha az utcán megy egy kóbor kutya és nekitámad az pillanatnyi elmezavar is lehet!!Nem kell aggódni nyugii!!Nincs semmi baja a kutyátoknak!
2011. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.Csak azért volt "érdekes",mert eddig soha sem csinálta ezt.
2011. dec. 7. 15:51
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de ettől még nem lett életveszélyes. Gyakorolni kell vele. Ha morog odakap, leszidni elvenni a csontot, és mars a helyedre.

Viszitek sétálni, más kutyatársaságba?

Az angol bulldog messze földön híres arról, és elvárás is nála, hogy az agresszió legkisebb jelét sem mutathatja. Úgyhogy valószínű a neveléssel van gond.

2011. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nevelés kérdése. Én mindig megsimogatom a kutyám hátát mikor eszik, hogy ez természetes legyen neki és később se legyen ilyenkor agresszív... mert hát ki tudja, inkább ne érjen meglepetés. Bár ez a dolog lehet fajtafüggő is (nekem border collie-m van).
2011. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
A csont sokkal kritikusabb kaja mint pl. a sima táp, vagy a napi kajája. Ki tudja miért. Erre vonatkozó tesztek az etológia tanszéken is készültek. Normális reakció, mégis azt mondom, h ezt családi környezetben nem hagynám. Egyébiránt azt sem, h csak úgy mindenféle "kérés nélkül" nekimenjen mindenféle kutyáknak. Igyekezzetek megerősíteni a falkavezéri szerepeket és ahogy a 3. válaszoló írta, gyakoroljátok ezt a szitut is, megfelelő retorzióval.
2011. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
És azt még hozzátenném, hogy ilyet nem szabad megengedni soha. Pláne ha gyerek van a családban, illetve pl ha beszorul egy csontszilánk a fogai közé, akkor eléggé megnehezíti az is a dolgot, ha a kutya nem hagyja hogy segítsenek rajta.
2011. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!