Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Észrevettük, hogy a kutyusunkn...

Észrevettük, hogy a kutyusunknak meglazult két foga! Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Pár hónapja egy orvos is ránézett, akkor még nem volt baja. Mostanában viszont néhányszor vettem neki a hentesnél húst (farhátat, illetve legutóbb csirkeszárnyat), és megfőzve azt kapta vacsorára, gondoltam, talán egészségesebb, mint a konzerv étel. Lehet emiatt lazult meg a foga, a csont rágásától? Mostantól nem adok neki többet, marad a konzerv...

Akinek a kutyájának volt már ilyen problémája, tudnátok valami tanácsot adni? Holnap este visszük pont állatorvoshoz, ott megmutatom, de nagyon aggódom. :(

Esetleg valaki már járt a budapesti kisállat fogászaton?

7 éves mopsz kutyusról van szó.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. dec. 7. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Előtte száraz tápot nem kapott?

A rágás az nem árt sőt nagyon is szükséges.

Én direkt veszek neki lapocka csontot amit fel forralok és oda adom rágni ezzel tisztítja a fogfait.

Az én kutyám mopsz és sicu keverék.

Lehet neki íny sorvadása vagy bár mi.

2011. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha idáig konzervet evett, valószínűleg fogkő miatt ínysorvadása lett. Vidd el fogászhoz. Van már olyan kutyáknak is.
2011. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, sajnos eddig főleg konzervet kapott, ritkán kapott csontot. Néha vettünk neki ilyen "fogkefés" rágókát, de úgy tűnik, nem elégszer.

Eddig nagyon rossz orvosunk volt, ő megnézte a fogait, de lehet, meg sem nézte igazán. Nagyon beteg volt szegény kutyus; akkor kezdtünk rájönni, hogy valószínűleg nem ért hozzá a doki. Ez az új orvos nagyon ért a dolgához, már szinte teljesen jól van a kutya. De úgy tűnik, a nagy bajban pont a fogacskáit nem figyeltük eléggé.

Remélem, még nem késő és nem túl nagy a baj! :(

2011. dec. 7. 22:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyáknál sajnos gyakori a fogkövességre való hajlam, és ez ennyi idősen -ha nem volt kezelve- ez már problémát okozhat. Minden bizonnyal ez okozza, hogy a fogai mozognak.

Nem akarlak elkeseríteni, de azokat valószínűleg ki kell majd húzni. Azért ne ess kétségbe, 2 fog még nem a világ vége, de a későbbiekben nézessétek rendszeresen a fogait.

2011. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha remek orvost is találtatok, érdemes kutyafogászhoz elmennetek vele. Rendbe rakja a száját, a továbbiakban is majd tud jó megoldásokat. Ki kell használni, hogy ma már sokfélére vannak szakosodott orvosok.
2011. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!