Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen új trükköt tanítsak neki?

Milyen új trükköt tanítsak neki?

Figyelt kérdés
Mondjatok párat! :) Mondjuk már így is elég sokat tud, de nem jut eszembe több :)
2011. dec. 8. 10:58
 1/6 anonim válasza:
pl: fekszik, ülj, áll, Maradj
2011. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minél több? Mit tud már?

Az enyém most a kukucsot tanulja (lábam között hátulról átbújtatja a fejét), a fekvésből átfordulást, meg a meghajlást (játékra hívó póz), de megy már a szégyelld magad (mancsa alá teszi a fejét), integetés, bármit idehoz, kezembe ad vagy leejti, vagy hozza mellettem pl. a könnyebb zacskókat bevásárlás után, halottat játszik (az a "ribanc" felkiáltásra is megy :)), tervben van a körbeforgás, meg még pár jóság, de most hirtelen ennyi jut eszembe.

Ha szeretsz trükköket tanítani a kutyának, javaslom a "101 kutyatrükk" című könyvet, Kyra Sundance az író, nagyon jópofa dolgok vannak benne, és szépen leírja, hogyan taníthatod meg :)

2011. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a tesómnak megvan a könyv, ezeket az én kutyám is tudja :))) , kivéve a dolgok szájban hordását, mert valamiért olyan mintha nem mertné a szájába venni a tárgyakat, csak a játékaival megy ez, pedig már próáltam újsággal, ciővel, kis spárgadarabbal de erre az egyre nem hajlandó igy ezt nem is eröltetem. Neki még az ajtó becsukás is megy, és mi a "ribanc" helyett azt mondjuk hogy "bumm" :D mintha lelőnénk. a pitizés és közben forgás is megy, és van egy trükk a béka, ami olyan hogy lehasal és a két hátsó lábát hátra kinyújtja. a maradj még az út másik oldaláról is megy neki :) akkor tudja még a pápá-t hempereg, hajol, ül fekszik pacsi, megkerül meg amiket te is irtál, kukucs. most a szlalomot tanítom neki (tudod ahogy lépek úgy bújik át a lábam alatt-között :)
2011. dec. 8. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Az igen, látom nem unatkoztok :) Orron egyensúlyozás? Kaja apportírozás? Kihívás lehet mindkettő :) Hozd ide a cipőmet/papucsomat is hasznos, meg úgy általában tárgyak neveit megtaníthatod neki.

Illetve inspirációnak itt van két videó:

http://www.youtube.com/watch?v=P9Fyey4D5hg

http://www.youtube.com/watch?v=OlEylkNRupQ

Durván sokmindent tud ez a kutya, és nagyon jókat :))

2011. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az orros feladatokban nem valami jó mert alig van orra ( bulldog) köszi a tippeket!!! :) az a baj az apporttal hogy a szájába nem nagyon vesz semmit, szóval hiába játszok mondjuk egy cipővel, olyan fejet vág rá mintha rosszat csinált vólna, nem akarja "megfogni", de a saját játékaival megy :)
2011. dec. 9. 01:46
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a videót nagyon jó! :D igen ezekkel próbálkoznék, csak amit ugye leírtam az előzőben az a bökkenő:) és azt szerettem volna hogyha pl a szekrényt kinyitja, egy kis kötél segítségével, de megpróbálom, hogy rárakom a játékát,majd meglátjuk, hogy sikerül :))
2011. dec. 9. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!