Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki próbálta már ki az ultrahan...

Ki próbálta már ki az ultrahangos vagy bármilyen kutya riasztó készüléket, sípot, sprayt. Bármit amivel távol tarthatók a kóbor kutyák!? Mik atapasztalatok? Tényleg hatásosak?

Figyelt kérdés
Mielött állatbarátok meg állatvédők nekem esnének el mondom miért szeretnék beszerezni ilyen készüléket!!!Két kisgyermekes anyuka vagyok,faluban élünk,nincs autóm ezért mi mindenhova gyalog megyünk.Minden reggel gyalog viszem a nagyobbik 4 éves fiamat oviba,a kisebbik 1 éves baba kocsis...a lényeg,hogy a falunkba rengeteg a kóbor és a kiengedett kutya.van egy kutya aki rendszeresen kiszökik,kezelhetetlen,megvadulminden kapu aljba ahol egy másik kutya ráugat...egyik ilyen alkalommal annyira megvadult,hogy neki futott a babakocsimnak és benne ülő kicsi fiam annyira megíjedt,hogy sírni kezdett,a nagyobbik fiamnak is neki szaladt,a sírástól,meg valószínűleg érezte,hogy a fiam fél elkezdett vicsorogni és majdnem megtámadott minket,de szerencsémre arra jött egy jó fizikumu férfi és leszerelte.De sajnos napi rendszerességűek ezek az esetek!!!Már többen szóltunk a Polgár Mesteri Hivatalba,a felhívások ellenére is kiengedik a kutyákat...sajnos nincs értelme:(((Én viszont féltem a gyermekeimet és nem érzem magunkat bíztonságba az utcán!!!A fiam azóta retteg a kutyáktól,én meg már bele fáradtam a harcba a kutya tartók ellen!!!Azt olvastam ezekről a készülékekről,hogy nem ártalmasak a kutyákra!Arra lennék kiváncsi,hogy használt e ilyet valaki és,hogy bevált e??Tényleg elűzi a kutyákat!Aki akar elítélhet,hogy ilyen eszközöket akarok bevetni kutyák ellen,de egy picit gondolkozzon el:Nekem két pici gyereket kell megvédenem!!!a kutyák pedig lássuk be,kiszámíthatatlanok!!!
2011. dec. 8. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Szia!:)


Nem ítéllek el, a kutyák gazdáját ítélem el.

Teljesen megértem, hogy ez így nem állapot...


A paprika spray talán kicsit állatbarátabb, mint az ultrahangos változat, viszont nehezebb is alkalmazni, hiszen a kutya szemébe kell fújni... (És úgy, hogy mondjuk a baba szemébe ne fújhassa a szél...)


Az ultrahangos riasztót újabban a betörők is használják, állítólag beválik, a kutya pár napig zavarodott lesz tőle, de utána elmúlik a hatása (ha jól tudom, nem tesz maradandó kárt a kutyában, míg a paprika spraytől megvakulhat, ha túl közelről fújja az ember a szemébe.)


Sajnos ennél több információm nincs a kutyariasztókról...

2011. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem ítéllek el, borzasztó lehet. Azért a paprikaspray-vel inkább nem kísérleteznék. A kutya megvakulhat, és ha a gazdája megtudja hogy Te tetted, még Te jársz pórul...Másrészt kisgyermek,baba mellett én biztos nem használnám, sosem tudhatod, épp melyik pillanatban változik meg a szélirány, és akkor megvan a baj. Inkább az ultrahangos sípról próbálnék infokat szerezni. Én is babakocsival sétálok sokat, és mi is a falu szélén lakunk, de szerencsére még nem kerültem ilyen helyzetbe. Az igaz, hogy mindíg velünk sétál a Mi két kutyusunk, és Ők egyből "bevédik" a babakocsit...És persze a férjem.
2011. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ultrahangos sajnos nem válik be minden kutyánál. A bors és a paprika sprétől nem vakul meg a kutya.
2011. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!!!


Hát igen ez nem mehet így tovább!Azt hiszem ki próbálom ezt az ultrahangos kütyüt!Nagyon-nagyon remélem,hogy beválik!Ártani nem akarok nekik,mert egyébként állat barát vagyok!De a gyerekeim biztonsága érdekében valamit ki kell találnom,ha már a gazdáikat nem érdekli más ember testi épsége!Valahogy meg kell védjük magunkat!

2011. dec. 8. 16:08
 5/6 anonim válasza:
szia,csak érdeklődni szeretnék vettél riasztót?bevált?
2014. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Most kereesgêlek a kêrdêsek kõzt ês megtaláltam a tiedet. Nálunk mist ugyanez a helyzet, csak nekem 3 gyerekem van. Pá hêt mulva kõltõzünk a falura ahol sokba kóbor kutya ês már most rettegek. Êrdeklõdnê neked mi vált be? Ha gondolod írj privit, szívesen beszélgetnék veled.
2014. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!