Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire kiskutyám, aki...

Yorkshire kiskutyám, aki 9hónapos és még nem eset ki"minden"tejfoga (fent mégvan neki meg a szemfogai is). Meg hallottam olyat is, h 1 éves koráig várjak és addig még kitolhatja neki a másik foga, d már kivan neki bújva és nem hiszem, h kitolja?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 13:30
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Adj neki kemény rágnivalót. Legjobb a préselt bőrből készült műcsontok. Ez segíti a fogak kipotyogását. Ha így sem jön ki és egymás mellett van a tej és a maradó fog, akkor bizony ki kell húzni, mert elromlik a régi alatt az új.
2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el állatovoshoz.

Nekünk is muszáj volt, mert nem akartak kiesni a szemfogai, és mellette bújt volna már a maradandó.

Meg kellett műteni, a doki szépen kiszedte neki altatásban.

Nekünk nagyon jó barátunk az állatorvos, sokat beszélgettünk vele erről (is), mert én féltettem a kutyusomat a műtéttől, de azt mondta csak ez az egy megoldás van.

2011. dec. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg dokinak, kérj tőle tanácsot, az a biztos.
2011. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már adtam neki rágócsontot,de attól se lett jobb neki...Akkor mképpen elkell vinnem,d féltem nagyon az altatástól!és ha kiszedte utána meddig fog neki fájni?Köszi mindenkinek:)
2011. dec. 8. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy 9 hónapos kutyának már ki kellett volna esnie. Ha tényleg nem mozdul semerre a fog, akkor ezt bizony ki kell húzni. A műtéttől nem kell félni, egy egészséges, fiatal kutya jól fogja viselni.
2011. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami kb 6 hónapos korig nem esett ki, az már nem is fog. Semmiképp ne várj vele 1 éves koráig, mi is kb a kutya 9 hónapos koráig halogattuk, a doki azt mondta, még pont idejében vittük el, mert már kezdte elnyomni a maradandó fog gyökerét a tejfog. Sajnos ez van: a kistermetű kutyáknál a tejszemfog gyakran nem esik ki, és ha bent marad, a maradandó kárára növekszik a gyökere és végül mind a két fogat elveszti a kutya. Egyébként ez nem műtét, nem vágnak semmit, csak foghúzás altatással/ kábítással, hogy ne fájjon neki. Utána pár órán keresztül kicsit kóvályoghat meg aluszékony lehet, illetve előtte pár órval nem szabad etetni hogy ne hányjon, ennyi.
2011. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek,aki válaszolt nekem,sokat segitetetek:)!Már beszéltem is a dokival és kedden viszem is be,h kiszedjék neki:)...Remélem minden rendbe lesz,nem viseli meg nagyon!Am az altatástól félek,meg,h majd nehezen jön ki neki...Naon fog majd vérezni v utána h lesz?Ezt eltudja nekem mondani vki:)?!
2011. dec. 8. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, biztos minden rendben lesz :)
2011. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Csak egy kicsit bódítják el, nem nagy műtét. Vérezni sem fog, mert a tejfogaknak nincs gyökere.
2011. dec. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Én vagyok a 2. válaszoló.


Írtam hogy a mi yorkinknak is kihúzta az állatorvos, műtéttel, altatásban.

Egyet tanácsolok: vidd be add oda a dokinak, de ne nézd végig ahogy beadja az altatót neki. Ha ez megoldható. Maga a látvány (főleg ha imádod a kutyád-- mint mi a párommal) hogy megkapja az altatótinjekciót, kicsit remegett, próbálta tartani magát, közben bújt hozzánk, csak minket figyelt közben le nem vette rólunk a szemét, pár pillanat múlva kicsúsztak a lábai, nem tudta tartani a fejét de még mindig csak minket nézett... hát a párommal sírva fakadtunk. Pedig tisztában voltunk vele hogy muszáj megcsinálni az ő érdekében, és hogy fel fog ébredni. Csak hát annyira szeretjük... Családtag, na!

Kb. 15 percet vártunk kint (mert a dokink inkább kiküldött minket) és kész is volt. A miénknek az egyik szemfogát simán ki tudta húzni, de a másikat nem, ezért azt ki kellett operálni onnan. Ölben vittük haza, még aludt, úgy vigyáztunk rá mint a hímes tojásra. Kb. 1-2 óra múlva ébredt fel az altatásból. A menéssel meggyűlt a baja a drágánknak, mert nem arra vittek a lábai amerre menni szeretett volna. De ez másnap reggelre teljesen elmúlt. A műtét napján csak ivott, gondlom fájt neki, de nem nyüszített, egy hangja sem volt. Kicsit vérzett csak neki a helye, nem volt vészes.

2011. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!