Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztőknek kötelező a...

A tenyésztőknek kötelező a kutyáikat kiállításokra vinni?

Figyelt kérdés
kíváncsiságból kérdezem , nem akarok tenyésztő lenni se szaporító!!!
2011. dec. 8. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Természetesen semmi sem kötelező senkinek.

De ha a szó pozitív értelmében vett nagybetűs Tenyésztőre gondolunk, akkor nem is kérdés, hogy kiállításra vigye-e a kutyáit, hiszen az a célja, hogy minél jobb utódai legyenek a kutyájának, ehhez pedig nem árt, ha több szakavatott szem is megnézi, elmondja miket lát hibáknak, és miket erényeknek. Ez alapján tud majd a későbbiekben megfelelő párt találni hozzá, aki az erényeit nem gyengíti, csak a hibáit.

Ahhoz, hogy meg tudd állapítani elfogulatlanul, hogy mennyire szép, mennyire kiváló egyede a fajtájának a kutyád, muszáj vagy más hozzáértőknek is megmutatni.


Ha te kérdezted az előző ilyet is, akkor nagyon ajánlom, hogy olvasd el ezt a cikket: [link]


Az alapvető különbség a tenyésztő és a szaporító között, hogy a tenyésztő jobbat csinál, a szaporító meg többet.

2011. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi

nem én voltam aki azt a kérdést feltette..

2011. dec. 8. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Csak tenyéssz szemlére,kell vinni.A kiállításon sokan láthatják olyasmi mint a korzó,a kutyás társadalom találkozó helyei.
2011. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha úgy érted a kérdést, hogy lehet-e a MEOE-nél törzskönyveztetni kiállítást sosem látott kutyák kölykeit, akkor igen, lehet. Tenyészszemlére azonban mindenképpen szükség van. Ezen átmennek olyan kutyák is, akik a kiállításokon ugyan alulmaradnak a típusosabb példányokkal szemben, de látható örökletes egészségügyi hibájuk (pl. hiányos/ hibás fogazat) nincs.

Tévedés, hogy kizárólag az ún. kiállítási vonalú kutyák "jók", a munka- és sportvonalaknál elsősorban a munkateljesítményt veszik figyelembe pároztatáskor. Az már más kérdés, hogy ezek a kutyák - éppen a teljesítményre való szelekció miatt - rendkívüli energiákkal rendelkeznek, családi kedvencnek kifejezetten nem ajánlatosak. Hivatásos vadászkutyának, rendőrkutyánal, agility kutyának az ilyeneket keresik. Természetesen a kölykök egészsége nem attól függ, hogy a szülők orrának hossza és szőrszínének árnyalata mennyire közelíti meg az ideális fajtatípusét, és nemcsak típusos szülőknek lehetnek típusos kölykeik. Ezzel együtt a valódi tenyésztők többsége azért tenyészt, hogy nála szülessen meg a legtípusosabb kölyök, ehhez pedig tényleg szükség van külső kritikára, vagyis kiállításra. Más kérdés, hogy ezzel a hozzáállással sikerült pl. az egykor szép perzsamacskából horpadtorrú szörnyecskét "gyártani".

2011. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
75%
Azért csináljuk, hogy lássa a világ, milyen csodás kutyák születnek a kennelünkben. Ha nem mutatjuk meg kiállításon, semmi értelme.
2011. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , csak már foglalkoztatott a kérdés és gondoltam megkérdezem, nyáron volt az itteni parkba egy agár kiállítás nagyon szép kutyák voltak :) fotóztam is jó sokat :)
2011. dec. 8. 18:34
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Csak nem Ősagárdon laksz?
2011. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akiteki, én is majdnem mentem az ősagárdi fesztiválra. A nagymamám a szomszéd faluban lakik:) Sajna másképp alakult, pedig átsétáltam volna a kutyámmal:)
2011. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Jövőre gyere. Nagyon jó buli. Nem csak kiállítás, de mindenféle egyéb program. A jelmezverseny is jó szórakozás. Mondjuk a lovasbemutatót idén nem értékeltem, mikor ostort csattogtatva nyargalásztak a kutyák között.
2011. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!