Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtiszta Havanese?

Szerintetek fajtiszta Havanese?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2011. dec. 8. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

neked írtam hogy van egy 6 hónapos barna havanese-m és képeket is raktam..


ha törzskönyves tuti az , amúgy szerintem fajtatiszta szép kutyus :)

2011. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ...

Nem törzskönyves, mert hobbitartónál születtek 3 kölyök 2 ilyen fekete és egy fehér, a szülőket meg lehet nézni a helyszínen azt mondták.

2011. dec. 8. 19:39
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az. De ha meglátod a szülőket akkor kiderül.
2011. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
De aranyos. :) Az enyém is ilyen kis fekete. De az enyém 1.én múlt 6.hónapos.
2011. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Olvasgattam itt a kérdések, válaszok között ezzel a fajtisztasági problémával kapcsolatban, hogy átverik az embereket. Kicsit meg ijedtem, hogy hátha ő is "kamu" havanese, de most megnyugodtam. A szülőket meg úgy is megnézzük, szóval ha ők rendben vannak gondolom én nem lehet nagy baj. :)

2011. dec. 8. 19:48
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, linkelsz képeket a kutyusról?:D
2011. dec. 8. 19:49
 7/20 anonim ***** válasza:
amúgysem fajtiszta, hanem fajtatiszta
2011. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Ha annyira nem vagy igényes, hogy törzskönyvvel vegyél kutyát, akkor miért annyira fontos, hogy fajtatiszta legyen?

Akinek fontos, hogy fajtatiszta kutyája legyen, az törzskönyvvel veszi, ha ezt nem teheti meg, akkor vagy gyűjt rá, akár évekig, vagy lemond róla. Ennyi.

Ha valaki törzskönyv nélkül vesz kutyát, meg is érdemli, ha átverik.

2011. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Engem hidegen hagy, hogy fajtiszta vagy nem, így is úgy is szeretni fogom, és gondoskodni fogok róla.

Akár menhelyről is hoznék kutyát, többet is.

Nagyot, kicsit, nekem mindegy.

Csak mivel családban élek nem csak az én szempontjaimat nézem, és igen van akinek nem fér bele a törzskönyv.

Fajtisztasága leginkább azért érdekel, hogy tudjam, hogy mire számítsak az idő során, főleg a mérete miatt.

Kommentelőkről meg az a véleményem (Tisztelet a kivételnek, akik tényleg segítenek),hogy külön azt élvezik, hogy megmondják az embereknek, hogy mit csináljanak, mikor mi kérdezők, csak tanácsot kérünk.

Én még direkt fel is tüntettem, hogy tanácsok kellenek.

És sok helyen olvastam, hogy "akkor ne legyen kutyád!", mi alapon állítjátok ezt?

...Nem tudjátok( jelen esetben nem tudod) a hátterét a dolgoknak.


Engem például múlt héten műtöttek 16 éves vagyok (most jön majd az, hogy ilyen fiatalon, hogy merek véleményt nyilvánítani másokról.) szóval amióta a kutyám meghalt azóta szeretnék egy ujjat, és most anyukám is belement.

De egy pár feltétellel....

1. kicsi legyen, mert mindenféleképpen lakásban kell, hogy legyen a nyaralók miatt (mivel hogy Balaton parti házunk van, és nyaraltatunk)

2. legyen nyugodt békés (ezt nem a kutya hiperaktivitására értette, játékosságára)

3. legyen könnyen tanítható


Ha ezek a feltételek megvannak egy kutyában, amit ismétlek nem én állítottam össze, nekem mindegy, hogy fajtiszta, fajtatiszta, keverék, vettük, vagy menhelyről van.

Nem fogok azért elítélni egy kutyát, mert az apja egy utcagyőztes keverék volt.

Ha szerethetem, és ezt viszonozza ez nekem bőven elég, és elég ha örömet okozhatok a kutyának.

A régi kutyám felnőtt korában került hozzám, így nem volt alkalmam kitapasztalni, milyen egy kölyök kutyus, ezért kérdeztem rá egy másik kérdésben, hogy mit kell csinálni.

Visszatérve választásomhoz, a műtétem miatt egy jó ideig nem utazhatok sokat a tenyésztőkhöz a Nagyobb városokba, meg ha tudnék is menni akkor se tehetném meg a tenyésztő által alaposan kitenyésztett méregdrága kutyust.

Meg előny, hogy sokáig itthon kell lennem, így figyelhetek a kutyusra, nem lesz egyedül a nap folyamán.

Ezért ezt az időt választottam.

Mivel iskola időben is maximum 7-7,5 órára el kell mennem minimum 5 óra.

Akit találtam, ő hobbi célból tart Havaneseket. Egy fiút és egy lányt, nem tenyésztés céljából, és elvileg nem is szaporító. Véletlen csúsztak be a kiskutyák, és ha már vannak akkor eladja őket. Itt találtam rá erre a kis fekete elvileg Havanese kiskutyára.

De ha véletlen nem Havanese, és már nálam van akkor se fog utcára kerülni, vagy telepre. Nem fogok máshogy ítélkezni felőle.

De azért 1000 bocsánat, hogy érdekelt másnak is a véleménye arról, hogy fajtiszta vagy sem.

Mivel eredetileg erre van az oldal, hogy kérdezzünk, és véleményeket kapjunk, és ne megmondják, hogy bele se vágj abba amit évek óta tervezgetsz....

Hmm...."akkor ne legyen kutyád"

Végül is ez a legkönnyebb megoldás......

2011. dec. 9. 07:10
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt lényegében nem (nemcsak)neked írtam, csak tegnap sokat olvasgattam itt, és nagyon sok rossz indulatú válaszoló írt a kérdezőknek.

Lehet, hogy te nem vagy az, de ha nem inged, ne vedd magadra.

2011. dec. 9. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!