Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeptemberben ivartalanították...

Szeptemberben ivartalanították a kutyámat (kan, yorki). Műtét előtt teljesen szobatiszta volt, mindig jelzett, ha le akart menni! Kb.1 hete egyáltalán nem szobatiszta! Minden nap takarítok és fertőtlenítek utána! Ez lehet az ivartalanítástól?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
hogy érted hogy egyáltalán nem szobatiszta? már ugy értem h pl nekem az ivartalanitott cica szoba tiszta volt, de egy időben elkezdett minden hova pisilni, még az ágyamr a is kis foltokat hagyott, elvittük orvoshoz és kiderült hogy "felfázott"
2011. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítástól kizárt, hiszen csak a heréit távolították el, beljebb nem piszkáltak semmit, a hiányzó hormonjainak meg semmi köze a pisihez-kakihoz. A felfázás egy reális lehetőség, de bármilyen más szervi baj is lehet, nem ártana megnézetni dokival.

A másik lehetőség, hogy el van kényeztetve a szentem, és most épp így jön ki rajta a falkavezérség, hogy össze-vissza csinál mindent. Szóval előbb doki, utána ha egészségügyileg rendben van az eb, akkor kutyakiképző.

2011. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Szerintem vidd el dokihoz,mert nem normális, ha csak bepisil lehet akar valami vese betegsége.
2011. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a gáz, hogy be is kakil! Ja, azt elfelejtettem írni, hogy rejtett here műtétje volt! Ebben az esetben sem sérülhetett meg semmi? Lehet összefüggés azzal, hogy van egy 8 hónapos lányom, aki most kezdett el mászni, és többet kell figyelni rá? Féltékeny lenne?
2011. dec. 8. 23:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet! De nem féltékenység, hanem csak az erőviszonyok tisztázása a lányod felé, ami azt jelenti, hogy egyáltalán nincs nálatok falkarend!

A kutya azt hiszi, ő felsőbbrendű a lányodnál, és mivel szagnyomokat hagy már a kézlenyomatával is, ő ezt bejelöli. Tisztázza, hogy a lakás az ő területe.

Mindenképp ki kellene kérni egy szakértő tréner tanácsát, mert később komoly gondok is lehetnek belőle - gondolok itt harapásra például.

2011. dec. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Akiteki ***** válasza:
Semmi köze a műtéthez. Nevelési gondok.
2011. dec. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nevelési gondok, mert 1 hete kezdődött, és a kutya már 3 éves! Szóval, ha eddig jólnevelt volt, akkor miért felejtette el?
2011. dec. 9. 08:08
 8/14 A kérdező kommentje:
ma 01:31-es válaszoló! Igazad lehet a szagnyomokkal kapcsolatban! Hol kérjek segítséget? Kutyaiskolában? A harapástól nem félek, mert a kutyám 1,25 kg! Szerencsére nem tud kárt tenni senkiben! De nem szeretném, ha úgy érezné a kutya, hogy támadnia kell!
2011. dec. 9. 08:10
 9/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Gondolom az ivartalanítás után babusgattátok, kényeztettétek. Ezt ő úgy értékelte, hogy körülötte forog a Föld, mindenki kiszolgálója. Nagy eséllyel eddig is ingatag volt a helyzet, most végképp úgy érzi, hogy ő a főnök, megteheti hogy végigjelöli a lakást.
2011. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasgass, és tisztázd a kutyáddal, hogy hol a helye. A kutyaiskola sem rossz ötlet, de a legtöbb helyen nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, úgyhogy olyan sulit keress, ahol kezelnek problémás ebeket is.

2011. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!