Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a szép...

Hogyan taníthatnám meg a szép sétára?

Figyelt kérdés
Van egy golden retriever keverék kutyusom,aki most 8 hónapos.A sétákkal az a baj, hogy folyamatosan húz és nem jön szépen mellettem.Próbáltam a kutyaovit (még 7 hónapos koráig) és jutalomfalattal is próbálkoztunk,de semmi.Tanácsok?
2011. dec. 9. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A jutalomfalat nálam se jött be, viszont fojtó nyakörv használatával bámulatosan rövid idő alatt eredményt értem el. Nem állatkínzás, ha megfelelően használod, de ha ódzkodsz tőle, akkor a 'halti' néven futó pofaszíjat ajánlom. Olyan, mint a lovak kötőfékje, és ha a kutya húzni próbál, visszafordul a feje, vagyis a saját ereje fékezi meg.
2011. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia!:)


Tükörmódszeres suliba jártatok?


Mit csináltál a kutyasuliban? Lábhoz, és rántás?...



Próbáld ki, hogy pórázra veszed, és abban a pillanatban, ahogy eléd kerül a feje (pontosan a térded elé) szó nélkül, határozottan az ellenkező irányba fordulsz.

Ne fojtó legyen rajta, hanem sima póráz.


Megint eléd fog kerülni - megint szó nélkül fordulsz.


Lehetőleg ne csigatempóban haladj...:)



Ez a legjobb ma létező módszer.

Türelemmel kell csinálni és van olyan kutya, akinél sokáig, de a siker garantált.

2011. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Amint megelőz, azonnal lefordulsz róla és mész a másik irányba. Ha kell, határozottan magad után rántod. Egy idő után rájön, hogy csak akkor haladtok előre, ha nem előz meg téged.
2011. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

És a kutyaoviban mit tanácsoltak?

Egyébként bármennyire is melós, meg pepecselős, meg ciki, a legtutibb módszer az, hogy elindulsz, ha megelőz irányt váltasz. És minden egyes alkalommal mikor megelőz irányt váltasz. Egyenes háttal, hátratett kézzel, emelt fejjel menetelés, ha a kutya megelőz, nagyon határozott irányváltás, nem baj az sem, ha rántod, és repül utánad. Az első néhány nap sétái semmi másból nem fognak állni, mint felalá járkálásból. De a legutóbbi ideiglenes kutyám pórázfegyelmét ezzel a technikával kb. egy hét alatt felgyúrtam 80%-osra, mostmár úgy is oké, ha a másik két kutyám előttünk rohangál. Semmilyen eszközzel nem érsz el olyan biztos hatást, mintha te magad oldanád meg a problémát.

2011. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
De jó ennyi tükör-sulis választ látni! :) (Mi is azok vagyunk)
2011. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Én is örülök, legyen csak minél több!!!;)

(Általában a válaszaimat le szokták szólni, mivel más kutyasulikban általában sajnos még kicsit máshogy állnak a dolgokhoz... most pedig láss csodát, többen is ugyanazt tanácsoltuk!:))


ŐRMEZŐIS VAGYOK, UFF!:D

2011. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Lefogadom, hogy azért tanácsoltuk ugyan azt, mert mind Tükör iskolások vagyunk... Az én válaszaimat is sokszor lepontozzák, vagy csak egyszerűen elsikkad a sok értelmetlen találgatás között.
2011. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nincs abban semmi egyedi,"tükrös" trükk, hogy a lefordulást ajánljátok. Az ún "vissza rántom" módszer lájtosabb megoldása csak.Mivel a tisztelt gazdik képtelenek a kutyának érthető módon egyenesen haladva a megfelelő hirtelen, gyors rántást megadni, így azzal, hogy fordul, a pórázkezelése a megfelelő erejű lesz. Bár itt is sokszor eredménytelen sokáig a gyakorlás, ha a gazda nem képes a megfelelő gyors fordulásra, rántásra.Ezeknél fordul elő az, hogy elkeseredve kérnek itt tanácsot, mondván, már próbálták az ajánlott gyakorlatot, de nem ér semmit.
2011. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem, abban a pillanatban, amikor megfeszül a póráz, hátraarc. Mentek néhány métert vissza, aztán lehet újra megpróbálni.
2011. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, a helytelen kivitelezéssel bármilyen hatékony technikát el lehet rontani.
2011. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!