Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dolgozzam fel, hogyan...

Hogyan dolgozzam fel, hogyan kezeljem ezentúl a szakmám, hogy tegnap kivégeztünk két kutyát?

Figyelt kérdés

Nem tudom még egyszer megfogalmazni, úgyhogy egy barátomnak írt levélből idézek...


"Ma nagyon szomorú napunk volt. Megöltünk két csodás kutyát... olyan lelkesek voltak, úgy örültek nekünk, amikor megérkeztünk, az egyik még csak kölyök volt... Ritkán találkoztunk ilyen kedves kutyákkal eddig. Azért kellett elaltatni őket, mert megöltek négy tyúkot... Ugye ti nem tesztek ilyet... Én voltam a tartó és véna-szorító, nekem kellett a szemükbe nézni, amíg ki nem múltak. Az orvos az injekciók után azonnal lelépett, mert nem bírta nézni a halálukat, engem ott hagyott...

Gondold el, azok a kutyák feküdtek előttem kiterítve, egymás mellett, élettelenül, akik tíz perccel korábban vidáman üdvözöltek, a kezemet nyalogatták, és játékra hívtak.

Nem tudom megérteni, hogy vállalhatta el az altatásukat, igazságtalan, aljas dolog, és még a törvény szerint sem indokolt.

Amikor megérkeztünk, akkor nézelődtem, hogy hol van a két bűnös, és alig akart eljutni a tudatomig, hogy az a kettő az, akik miatt jöttünk. Azt reméltem, legalább ránk támadnak, megpróbálnak széttépni, vagy valami, hogy ne kelljen sajnálni annyira őket.

Mindig nehéz, de így undorodtam magamtól és mindenkitől. Elképesztő. (...)"


Állatrovosi asszistensnek tanulok. Nem tudom elhinni, hogy segédkeztem benne... Van nálunk egy ideiglenes kutya, gyepiről mentett. Egészséges, fiatal, csodálatos személyiségű kutya. Nem tudom, hogy jutott olyan sorsa, hogy elhagyják a gazdái.

Pont az elaltatás miatt került hozzánk, ilyen injekció elől mentettük meg.

Ezeke után hogyan legyek képes a kutyáim, főleg az ideiglenes szemébe nézni?



2011. dec. 9. 16:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűen soha többet ne vegyél részt ilyesmiben. Tagadd meg és kész! Van olyan nőgyógyász, aki nem vállal abortuszt meggyőződésből. Te is tiltakozhatsz az ilyen barbarizmus ellen.
2011. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Ok nélkül nem lehet kutyát (sem más állatot) elaltatni. Jogilag bűncselekménynek számít. Altatást kizárólag olyan egészségügyi esetben lehet mikor már nincs sok remény, illetve ha olyan viselkedési problémái vannak hogy veszélyt jelentenek az emberre de ezt is csak szakember tudja felmérni. Tehát igen kivégeztetek két kutyát, de ennek semmi köze a szakmához, egy igazi becsületes szakember ilyet nem tesz, kizárólag az aljas, erkölcstelen, pénzéhes orvosok.
2011. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Normális állatorvos nem altat le egészséges kutyát. Fel kellene jelenteni a kamaránál ... felháborító.
2011. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
A pontos eljárás az hogy akinek problémás kutyája van beszól a sintér telepre kijönnek a kutyához elkábítják (ha veszélyes) és 14 napig felügyelet alatt tartják és egy SZAKEMBER megállapítja hogy tényleg agresszív kezelhetetlen e a kutya ha az akkor elaltatják ha nem kezelhetetlen akkor abban az esetben állatkínzást követ el aki elaltatja. Tehát ti sajnos megöltetek két szerencsétlen jószágot :( Szerintem örülj annak hogy az ideiglenes kutya megmenekült. És többet ilyenbe ne vegyél részt mert téged is felelősségre vonhatnak.
2011. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Így van! A "gazdi" nekünk úgy adta elő telefonon, hogy az egész tyúkállományt lemészárolták a kutyák, és féltik a gyerekeket. A menhely pedig azt mondta, hogy ha be is veszik őket, két múlva altatás lesz belőle, ha nem gazdisodnak addig.


Most már tudom, hogy hazudták az egészet. Ez bűncselekmény volt, a kutyák emberre teljesen ártalmatlanok voltak, és csak négy tyúk a veszteség. Nem értem, miért nem mentünk el, amikor ezek kiderültek... Ráadásul az 100% nem menhely volt.


Tudom jól, hogy törvényileg nem volt joga a gazdáknak kérni, az orvosnak pedig megtenni, nemrég volt vizsgánk állat- és környezetvédelemből... Ez egyszerűen csak gyilkosság volt.

2011. dec. 9. 17:00
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom:(:(:(


Nagyon sajnállak, hát még a kutyákat!:(:(


Én névtelen feljelentést tennék a rendőrségen.

Feljelenteném a gazdát is, és még talán az orvost is...


Soha többet ne hidd, hogy neked segítened kell ilyesmiben, ha pedig a doki valamiben hátráltatna (tanulmányokra gondolok) amiért megtagadod a közreműködést, ne hagyd annyiban a dolgot, mondd meg, hogy oké, akkor vizsgáltassuk ki az ügyet, stb...



Legyen ez jó lecke az életre, máskor legyél talpraesettebb, határozottabb!


Az én kutyáim is volt, hogy megöltek egy csirkét, mert valaki szétbarmolta a kerítést és elszöktem, amíg nem voltam otthon.

+ Befogta őket a sintér. (Ahol te jártál, az is sintértelep volt, nem menhely...)


Szerencsére be vannak chipelve, így megtudtam, hogy hol vannak...


De ha megölték volna őket azért, mert megettek egy csirkét,... Én minden élő embert bepereltem volna... És ez a legbarátibb azok közül, amik eszembe jutnak...

2011. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen állatorvos erkölcsileg egy nagy nulla! Az egyetlen indok, amiért szerintem el "kell" altatni egy állatot, ha olyan gyógyíthatatlan betegségben szenved, ami miatt az életminősége annyira megromlott, hogy a létezés számára állandó fájdalommal és szenvedéssel jár és ezen az állapoton esetleg nem lehet javítani.

Szerintem keress másik orvost, aki mellett dolgozhatsz. Olyat, aki nem csak papíron ment életeket, hanem igazán szereti is az állatokat. Ezt a köcsögöt meg feljelenteném a helyedben.

2011. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kutyák gazdáit is feljelenteném. Ők ugyanis a törvény szerint is bűnösök!!!!
2011. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg az a szomorú helyzet, hogyha állatorvos akarsz lenni, akkor számolnod kell ezzel. Jobb lett volna azoknak a kutyáknak, ha dekkolnak még két hetet egy másfél nm-es kennelben, és csak utána halnak meg?

Tudod hányszor kell még ilyet csinlnod, ha ezt a szakmát választod? Banális problémák miatt, amiket nincs pénze a gazdának kezelni. Ezer szívszorító történetet fogsz még látni, megkínzott állatokat, ostoba állatkínzó gazdákat.

Ha nem bírja a gyomrod, más szakmát kell választanod. Mit teszel, ha bevisznek egy alomyi kölyköt altatásra? Nem lehet megmenteni minden kutyát sajnos. Nagyon szomorú, de tényleg nem. Hazavinni se tudod, menhelyen sincs hely, a gyepmesteri telepnél meg szerintem jobb a mihamarabbi halál.

A másik meg, hogy az ilyen embernek kb. meg kell köszönni, hogy bevitte altatni, mert az ilyen az gond nélkülk iköti az erdőbe, vagy agyoncsapja szívlapáttal. Valószínűleg ezek a kutyák azzal az injekcióval jártak a legjobban sajnos.

2011. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Kedves válaszolók!


Lehet, hogy most le leszek pontozva, de őszintén, mit kellett volna tennie az orvosnak? Ha ő nem teszi meg, akkor képesek lettek volna a "kedves gazdik" agyoncsapni szerencsétleneket, vagy adni egy flakonos bort valami utcabeli alkoholistának, és akkor megteszi az. A helyi menhelyre nem mehettek, és mire egy másik talán meg tudta volna szervezni az elhozásukat, addigra valószínűleg szörnyű kínok között jutottak volna erre a sorsra. Nem ismerjük a körülményeket, miért döntött így az orvos, de tételezzük fel róla, hogy az adott esetben nem tehetett mást, és mint olvastuk, őt is megrázta az eset. Szegény kutyákat már semmi sem támasztja fel, ne növeljétek a kérdező bűntudatát, kérlek :(

Az eset megint csak az állattartási kultúra hiányosságaira mutat rá, hiszen meg lehet tanítani a kutyának, hogy a háziállatot bántani TILOS! De ha a kapcsolat csak az etetésre korlátozódik, nincs velük foglalkozva, csak ugasson és mutasson jól az udvaron, akkor sajnos könnyen előfordulhat, hogy az unatkozó kutya más "szórakozást" keres, pláne egy örökmozgó kölyök...

Az ilyen gazdát eltiltanám a kutyatartástól.

2011. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!