Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legokosabb kutyafajta...

Melyek a legokosabb kutyafajta? A legerosebb? A legnagyobb? A legkisebb? A leggyorsabb? A legkedveltebb? Az on kedvence?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Csak az én véleményem, nem biztos, hogy tény:

Magyar fajták (puli, mudi, komondor, pumi, stb...)

Bullmasztif

Ír farkas

Csivava

Agarak

Jelenleg Mo.-n Yorkshire terrier és bichon túltengés van, így azokra voksolok

Nekem angol cocker spánielem van.

2011. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2011. dec. 10. 11:57
 3/14 anonim válasza:
55%
Magyar Vizsla, Dán Dog
2011. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem ertem, a magyar vizsla es a dan dog a valasz mind1ikre ???
2011. dec. 10. 12:10
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Én is szeretném leszögezni, hogy erre a kérdésre csakis szubjektív válaszok érkezhetnek...:)


Szerintem:

A legokosabb a Mudi, a Belga juhász és a Német juhász.

A legerősebb a Közép-ázsiai juhász, a Kangal, az Akbash, a Karabas, mondjuk úgy, minden keleti nomád pásztorkutya.

A legnagyobb az Írfarkas, és szintén a keleti pásztorkutyák illetve a masztiffok. (Attól függ, marra vagy súlyra értjük...)

A legkisebb a Chihuahua. (Még kisebb a szaporított, rokonokkal pároztatott chihuahua a belsőelválasztású mirigyek rendellenes működése miatt.)

A leggyorsabb biztos valamilyen agár...

A legkedveltebbek szerintem is a divatölebek... Nagy kereslet van Yorkie-ra, bischhonokra, esetleg a Francia buldogra...

De ugyanúgy kedvelt az Amerikai Staffordshire Terrier, a Német juhász, a Rottweiler, a Dobermann, újabban talán a Ridgeback is... Nameg a Border Collie...


Az én kedvenceim a saját kutyáim, 2 talált keverék (6 és 18 kilósak), 1 menhelyi Holland juhász-utánzat (28 kilós), 1 Közép-ázsiai juhász (jelenleg 9 hónapos és 50 kiló felett jár egy csepp háj nélkül):)

Igyekszem elkerülni a menhelyeknek még a honlapját is, mert ha tehetném, az összes kutyát magamhoz venném. Persze minden nap eltöltök "pár percecskét" a kutyák és macskák nézegetésével...

(3 cicám is van a Noétól:))

(Már kinéztem az ideális telket egy óriási ideiglenes befogadáshoz, idő (és egy diploma) kérdése, hogy megvalósuljon a tervem.:) - csak győzzem kivárni...)

2011. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs olyan, hogy legokosabb. A munkakutyák a legokosabbak, de közöttük nem lehet különbséget tenni.


Szerintem nincs olyan, hogy legerősebb. Vannak erős fajták, mint pl. a súlyhúzó pitek, a masztiffok, a pásztorkutyák.


Szerintem nincs olyan, hogy legnagyobb. Magasságra átlagban a német dog és az ír farkasok talán a legnagyobbak, de láttam már 75centis ír farkast is. Súlyra pedig átlagban az óriás testű masztiffok (nem a bullmasztiff) és a szent-bernáthegyi kutya, de láttam már 65kg-os bernáthegyit.


Már olyan sincs, hogy legkisebb. Elvileg a csivava a legkisebb, de a mini yorki, a prágai pincher kb. ugyanazon méretben mozognak.


A leggyorsabb? Ez egyértelmű. Angol agár. A második leggyorsabb a magyar agár.


A legkedveltebb? Hát ezt lehetetlen megállapítani, sok ilyen fajta van. Magyarországon elmondható, hogy német juhászkutyából van a legtöbb.


Kedvenc? Sok van, de a szívem csücske a komondor és a magyar agár. Magyarként kedvelem még a mudit, pumit, pulit, kuvaszt, a rövid és a drótszőrű magyar vizslát és az erdélyi kopót. No és nem feledkezek meg a 10. magyar fajtáról, a sinkáról.

Van még néhány külföldi fajta, amit csípek.

2011. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Az én véleményem:

-a leginteligensebb gajta a border collie, ugy hallottam.

-a legerősebb a masztiff jellegű ebek, de egy jó húsban levő amstaff, vagy bullterrier is csinálhat sérüléseket

-a legnagyobb marmagasság szerint az ír farkas

-a legkisebb a kis csivava,

-gyorsak az agarak, a vizslák, és az én amstaffom

- felkapott most a yorki, kis ölebek.

-az én kedvencem a saját amstaffom, és labrador-németjuhász mixem

2011. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt tudnod kell,hogy ez mind egyedfüggő,mert lehet fogyatékos egy border és nyomorék egy közép-ázsiai is,csak átlagba a legtöbb kutya,ha jól van nevelve úgy értelmezd,mert vannak kivételek.

A legokosabb:border collie,uszkár,német juhász,puli(az enyém 2 perc alatt megtanulta az ül parancsot.

legerősebb:valamilyen műsorba mutatták,hogy berni pásztort nagy terhek vontatására használták,átlagba 500 kg-ot eltudnak húzni,de a rekordtartó nem is tudom mennyi kg-ot húzott el és ők a legerősebb kutyák,több ezret,de vannak videók staffról,pitről interneten hogy elhúznak kocsit,betonlapokat.

súlyhoz mérve pitbull,amstaff,

legnagyobb:angol masztiff nem ritkák 110kg-os példányok,de hallottam már 130kg-os kanról is Mo-n is,ami annyi,mint egy afrkiai oroszlán szuka súlya,de még újfoundlandiból is vannak nagyok,kaukázusiból is hallottam már 90 kg-osról,kangal,sárhegyi(sarplaninai),mind nagy kutyák

legkisebb csivava,mini yorki

leggyorsabb:angol-magyar agár

legkedveltebb:ölebek (yorki,havanese)golden retriever,border,minden kategóriának más-más a kedvence

az én kedvencem:

bouvier des flandres (flandriai pásztorkutya),óriás snaci,orosz fekete terrier,puli,border,belga juhász,dobermann

2011. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

"-a legerősebb a masztiff jellegű ebek, de egy jó húsban levő amstaff, vagy bullterrier is csinálhat sérüléseket"


Azért egy masztiffot ne hasonlítsunk egy amstaffhoz vagy bullterrierhez. Van közöttük 50kg különbség legalább. És megsúgom, bármilyen kutya csinál sérüléseket, még a csivava is.


"-gyorsak az agarak, a vizslák, és az én amstaffom"


Láttál már agarat? Akkor nem mondanád, hogy az amstaff gyors. 1 méteren ver 2 métert rá az agár. Az amstaff szerintem egyáltalán nem tartozik a gyors kutyák közé, nem is olyan az alkatuk.

2011. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Legokosabb: Uszkár

Legerősebb: Amerikai pitbull terrier

Legnagyobb: Német dog

Legkisebb: Csivava

Leggyorsabb: Dobermann

Legkedveltebb: Szerintem mostanában a Bichon Havanes és a többi Bichon

Kutyám: Cavalier king charles spániel :) Ő most a legnagyobb kedvenc (amint lesz lehetőségem, jön egy dobermann is:D)

Ezek csak a véleményeim, nem tudom, hogy így van-e.XD

2011. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!