Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi hányszor kell kiengedni...

Napi hányszor kell kiengedni a kennelből? Így jó?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk. Egy Tacskó és egy Puli. Napközben kennelben vannak vagyis inkább nem is kennel hanem van egy nagy udvaruk aminek a vége erdős. Van benne egy nagy fedett hely ólak minden ahogy kell. Ott egész nap szaladgálnak. De azért én napi 2x ki engedem őket az udvarra. Reggel 7 órakor akkor kapnak enni és fél 8-ig kint vannak. Utána mennek a helyükre és másodjára pedig délután 4-től este 6-ig vannak utána megint menne a helyükre.

Nyáron 4-től 8-ig vannak az udvaron.

De minden Pénteken van nekik Agility, Vasárnap délután meg visszük őket az erdőbe sétálni.


Így jó? Vagy többször kellene őket kiengedni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 10. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
minnél többször,annál jobb.Nem lehetnek egész nap szabadon?
2011. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajna nem. De a kennel is elég nagy. Szinte egy kis portájuk van.
2011. dec. 10. 15:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Többször elolvastam, és még most sem tiszta számomra, hogy az a kiengedés mit jelent. Naponta csak 2,5 órát vannak emberek társaságában? Vagy akkor is csak kiengeditek szaladni őket, és nem is vagytok velük? Ezzel csak azt akarom mondani, hogy helyük van bőven szaladgálni, de nagy szükségük van a kutyáknak az ember társaságára is. Jó tudom, sokan még ennyit sem törődnek velük, sőt sajnos nálunk a többség nem, de attól, hogy ők vannak többen, nem gondolnám, hogy attól ez helyes.
2011. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mikor ki engedjük őket szaladgálni az udvarra akor kint vagyunk velük legalább 1.5 órát. Ekkor játszunk velük stb... + napjában többször is be menyünk hozzájuk a kennelbe. Azért nincsenek egyedül sokat vannak velünk.
2011. dec. 10. 16:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm!
2011. dec. 10. 16:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazából ha már kint vagytok velük másfél órát, akkor akár sétálni is vihetnétek őket, az sokkal jobb nekik, mintha csak az unalomig ismert kertet nézhetik át újra és újra minden nap. Szóval az időt nem tartom feltétlenül kevésnek, de a heti két kimozdulás elég kevés a kutyáknak. Vigyétek el őket sűrűbben sétálni, örülni fognak neki :)
2011. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem többször is ki lehetne engedni őket egy kicsit, de az tényleg jó ötlet. Az nem megoldható hogy minden nap, vagy minden második nap egy óra séta pluszba be legyen iktatva?


Mekkora a kennel? úgyértem hány Négyzetméter? Mi van az alján?

2011. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok minden 2. nap ezentúl sétálni velük. Az alján föld van haol viszont vedett rész van ott forgács az ólakban meg pokróc. Maga a kennel 300m2 az összterülete a fedett és a nyitott rész egyben.
2011. dec. 10. 18:33
 9/11 A kérdező kommentje:
*fedett
2011. dec. 10. 18:33
 10/11 A kérdező kommentje:
(négyzetméter lenne csak nem tudtam olyan kis kettest csinálni a m-re)
2011. dec. 10. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!